Studio treningowe dla mam
Monika Leszczyńska-Błaszczyk, właścicielka klubu 36minut Baranówek w Kielcach, jest absolwentką studiów na Wydziale Budownictwa Politechniki Świętokrzyskiej.
– Pracowałam w swojej branży, ale przerwałam karierę z powodu macierzyństwa. Jako młoda mama chciałam znaleźć dla siebie zajęcie, które mogłabym połączyć z wychowywaniem dzieci. Koleżanka podarowała mi wówczas VIP pass do klubu 36minut, gorąco polecając zarówno treningi, jak i sam koncept. To był strzał w dziesiątkę! Treningi okazały się szybkie, skuteczne, a przede wszystkim bezpieczne, bo nad ich przebiegiem czuwa fizjotrener, co dla osoby rozpoczynającej ćwiczenia po długiej przerwie miało szczególne znaczenie – mówi Monika Leszczyńska-Błaszczyk.
Cenna pomoc
Rozważając powrót do pracy, nie wykluczała przebranżowienia, żeby bezproblemowo łączyć życie zawodowe z byciem mamą na pełen etat. Przyglądała się różnym możliwościom i tak trafiła na informację w internecie o franczyzie 36minut. Zaczęła jeszcze uważniej przyglądać się temu, jak funkcjonuje klub, a następnie skontaktowała się z centralą sieci.
– Wspólnie z mężem podjęliśmy decyzję o tym, że połączę przyjemne z pożytecznym i otworzę własny klub 36 Minut – wspomina pani Monika.
Jej klub rozpoczął działalność 6 kwietnia tego roku, pół roku od podpisania umowy przedwstępnej. Adaptacja lokalu trwała od stycznia – przez cały ten czas franczyzodawca służył dużym wsparciem.
– Nie miałam doświadczenia w branży sportowej ani medycznej, więc pomoc ze strony sieci była dla mnie bardzo cenna. Często telefonowałam do centrali z pytaniami i zawsze mogłam liczyć na pomoc – mówi Monika Leszczyńska-Błaszczyk.
Franczyzodawca przekazał know-how, pomógł w zaadaptowaniu lokalu, doborze dostawców i materiałów. Świeżo upieczona przedsiębiorczyni nie została też bez pomocy w kwestii dokumentacji, wyborze kadry, a potem w przeszkoleniu zespołu.
– Trafiłam na młode osoby. Zatrudniłam dwóch fizjoterapeutów, którzy byli aktywni w swoim zawodzie. Zdecydowali się na nawiązanie współpracy ze względu na dobre warunki, które im zaproponowałam, w tym umowę o pracę – mówi Monika Leszczyńska-Błaszczyk.
Wsparcie dla mam
Duże wsparcie sieci pozwoliło jej na sprawny start.
– Bardzo cenię sobie to, że zawsze mogę liczyć na pomoc franczyzodawcy. Wytyczne w zakresie prowadzenia biznesu są jasne, podobnie jak zasady współpracy. Jestem bardzo zadowolona – deklaruje właścicielka klubu 36minut Baranówek.
Dzięki temu, że marka w Kielcach była już znana, część klientów już na starcie dobrze wiedziała, czego może się spodziewać w licencjonowanym klubie 36minut.
– Pozytywnie zaskoczyło mnie jednak to, że wiele nowych osób, które do nas zaglądają, bez wahania decyduje się na zakup karnetu długoterminowego. Z pewnością to ogromna zasługa kadry i dopracowanego konceptu – certyfikowani fizjotrenerzy tłumaczą już na starcie założenia treningowe i podkreślają, że jesteśmy w stanie wesprzeć w pracy nad kondycją każdego, niezależnie od stopnia aktywności czy wieku. To przekonuje klientów klubu do współpracy – stwierdza Monika Leszczyńska-Błaszczyk.
Chociaż klub działa od niedawna, jego właścicielka ma już wiele planów odnośnie do rozwoju tej placówki, zwłaszcza że w obrębie sieci 36minut możliwości są spore. Sieć dostarcza sprawdzone rozwiązania, cały czas wspiera partnerów w budowaniu wizerunku na rynku lokalnym, ale „osobowość” klubu tworzą jego pracownicy i klubowicze. Pani Monika w pierwszej kolejności chce dostosować to miejsce do potrzeb młodych mam.
– Myślę o zorganizowaniu kącika zabaw dla dzieci, które mogłyby zostawać w nim pod opieką animatorki w czasie, kiedy mama trenuje. Pracuję też nad otwarciem gabinetu fizjoterapeutycznego. Dysponuję dodatkowym pomieszczeniem, w którym taki gabinet mógłby doskonale funkcjonować – mówi Monika Leszczyńska-Błaszczyk.
WIZYTÓWKA 36MINUT
Sieć studiów treningowych.
- Liczba placówek – 13 własnych i 35 franczyzowych
- inwestycja od 150 do 250 tys. zł


PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Zastój w branży fitness to już prehistoria. Teraz sektor przeżywa prawdziwy boom. W jakie koncepty warto zainwestować?
Majowy numer magazynu "Własny Biznes FRANCHISING" już w sprzedaży! Prezentujemy w nim m.in. sprawdzone pomysły na biznes w finansach oraz podpowiadamy, jaką firmę otworzyć po urlopie macierzyńskim.
Franczyzodawcy i franczyzobiorcy oraz naukowcy, analitycy, eksperci – oni wszyscy razem kształtują polski rynek franczyzy. Prezentujemy listę wpływowych osób.
– Nasi franczyzobiorcy, aby obsłużyć wszystkich chętnych, otwierają kolejne kluby lub zwiększają powierzchnię obecnych – mówi Bartłomiej Kołodziejek z 36 MINUT.
W czerwcowym numerze przedstawiamy pomysły na opłacalne e-biznesy. Sprawdzamy też m.in. co bardziej opłaca się założyć: wypożyczalnię kamperów, pizzerię, firmę budowlaną, biuro ubezpieczeń czy restaurację tajską.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Franczyzobiorcy Banku Pekao SA mają różne możliwości rozwijania swojej działalności. Jak otworzyć własną placówkę bankową?
Potrzeba co najmniej 50 tys. zł, aby otworzyć placówkę partnerską pod marką PKO Bank Polski. A ile można zarobić?
25 lat temu w Swarzędzu powstał pierwszy sklep pod marką Żabka. W ciągu ćwierć wieku niewielka sieć sklepów zmieniła się w Grupę Żabka, która notuje rocznie ponad miliard wizyt klientów.
Wystarczyło 10 lat działalności na rynku, by Sweet Gallery otworzyła 800 punktów i zajęła w ten sposób 20 proc. rynku gastronomicznego w segmencie outdoor.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza fitness
Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...
Zamiast etatu, własny salon urody
Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)
Opinie o współpracy z Yasumi
Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...
Gabinet kosmetyczny
Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...
Trening z maszyną
Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.
Zamiast etatu, własny salon urody
Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.
Opinie o współpracy z Yasumi
Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.
Manicure "pod ręką"
bez przesady