Kącik dla dzieci / Franczyzobiorczyni klubu 36minut Baranówek myśli o zorganizowaniu kącika zabaw dla dzieci, które mogłyby zostawać w nim pod opieką animatorki w czasie, kiedy mama trenuje.
Poniedziałek
23.05.2022
Franczyzobiorczyni konceptu 36minut zdecydowała się na własny biznes, będąc młodą mamą. Jak sobie radzi?
 

Monika Leszczyńska-Błaszczyk, właścicielka klubu 36minut Baranówek w Kielcach, jest absolwentką studiów na Wydziale Budownictwa Politechniki Świętokrzyskiej.
– Pracowałam w swojej branży, ale przerwałam karierę z powodu macierzyństwa. Jako młoda mama chciałam znaleźć dla siebie zajęcie, które mogłabym połączyć z wychowywaniem dzieci. Koleżanka podarowała mi wówczas VIP pass do klubu 36minut, gorąco polecając zarówno treningi, jak i sam koncept. To był strzał w dziesiątkę! Treningi okazały się szybkie, skuteczne, a przede wszystkim bezpieczne, bo nad ich przebiegiem czuwa fizjotrener, co dla osoby rozpoczynającej ćwiczenia po długiej przerwie miało szczególne znaczenie – mówi Monika Leszczyńska-Błaszczyk.

Cenna pomoc

Rozważając powrót do pracy, nie wykluczała przebranżowienia, żeby bezproblemowo łączyć życie zawodowe z byciem mamą na pełen etat. Przyglądała się różnym możliwościom i tak trafiła na informację w internecie o franczyzie 36minut. Zaczęła jeszcze uważniej przyglądać się temu, jak funkcjonuje klub, a następnie skontaktowała się z centralą sieci.

– Wspólnie z mężem podjęliśmy decyzję o tym, że połączę przyjemne z pożytecznym i otworzę własny klub 36 Minut – wspomina pani Monika.

Jej klub rozpoczął działalność 6 kwietnia tego roku, pół roku od podpisania umowy przedwstępnej. Adaptacja lokalu trwała od stycznia – przez cały ten czas franczyzodawca służył dużym wsparciem.

– Nie miałam doświadczenia w branży sportowej ani medycznej, więc pomoc ze strony sieci była dla mnie bardzo cenna. Często telefonowałam do centrali z pytaniami i zawsze mogłam liczyć na pomoc – mówi Monika Leszczyńska-Błaszczyk.

Franczyzodawca przekazał know-how, pomógł w zaadaptowaniu lokalu, doborze dostawców i materiałów. Świeżo upieczona przedsiębiorczyni nie została też bez pomocy w kwestii dokumentacji, wyborze kadry, a potem w przeszkoleniu zespołu.
– Trafiłam na młode osoby. Zatrudniłam dwóch fizjoterapeutów, którzy byli aktywni w swoim zawodzie. Zdecydowali się na nawiązanie współpracy ze względu na dobre warunki, które im zaproponowałam, w tym umowę o pracę – mówi Monika Leszczyńska-Błaszczyk.

Wsparcie dla mam

Duże wsparcie sieci pozwoliło jej na sprawny start.

– Bardzo cenię sobie to, że zawsze mogę liczyć na pomoc franczyzodawcy. Wytyczne w zakresie prowadzenia biznesu są jasne, podobnie jak zasady współpracy. Jestem bardzo zadowolona – deklaruje właścicielka klubu 36minut Baranówek.

Dzięki temu, że marka w Kielcach była już znana, część klientów już na starcie dobrze wiedziała, czego może się spodziewać w licencjonowanym klubie 36minut.

– Pozytywnie zaskoczyło mnie jednak to, że wiele nowych osób, które do nas zaglądają, bez wahania decyduje się na zakup karnetu długoterminowego. Z pewnością to ogromna zasługa kadry i dopracowanego konceptu – certyfikowani fizjotrenerzy tłumaczą już na starcie założenia treningowe i podkreślają, że jesteśmy w stanie wesprzeć w pracy nad kondycją każdego, niezależnie od stopnia aktywności czy wieku. To przekonuje klientów klubu do współpracy – stwierdza Monika Leszczyńska-Błaszczyk.

Chociaż klub działa od niedawna, jego właścicielka ma już wiele planów odnośnie do rozwoju tej placówki, zwłaszcza że w obrębie sieci 36minut możliwości są spore. Sieć dostarcza sprawdzone rozwiązania, cały czas wspiera partnerów w budowaniu wizerunku na rynku lokalnym, ale „osobowość” klubu tworzą jego pracownicy i klubowicze. Pani Monika w pierwszej kolejności chce dostosować to miejsce do potrzeb młodych mam.

– Myślę o zorganizowaniu kącika zabaw dla dzieci, które mogłyby zostawać w nim pod opieką animatorki w czasie, kiedy mama trenuje. Pracuję też nad otwarciem gabinetu fizjoterapeutycznego. Dysponuję dodatkowym pomieszczeniem, w którym taki gabinet mógłby doskonale funkcjonować – mówi Monika Leszczyńska-Błaszczyk.

WIZYTÓWKA 36MINUT

Sieć studiów treningowych.

  • Liczba placówek – 13 własnych i 35 franczyzowych
  • inwestycja od 150 do 250 tys. zł

Monika Leszczyńska-Błaszczyk, właścicielka klubu 36minut Baranówek / Bardzo cenię sobie to, że zawsze mogę liczyć na pomoc franczyzodawcy. Wytyczne w zakresie prowadzenia biznesu są jasne, podobnie jak zasady współpracy.
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019
Manicure "pod ręką"

bez przesady

3 wypowiedzi
ostatnia 09.12.2018