Dwa województwa / GOM Owczarek szuka franczyzobiorców gotowych prowadzić biznes pod jej szyldem w województwie łódzkim i śląskim.
Poniedziałek
20.06.2022
Piekarnia cukiernia GOM Owczarek ma długą tradycję i kilkadziesiąt własnych sklepów. Co oferuje potencjalnym franczyzobiorcom?
 

Firma GOM Owczarek to rodzinna piekarnia i cukiernia. Powstała w 2006 roku na bazie spółki „Cukiernictwo  Piekarnictwo", którą w 1987 roku założył Grzegorz Owczarek, mistrz cukiernictwa. Ma już 40 własnych sklepów w województwie łódzkim, a teraz chce się rozwijać także w modelu franczyzowym.

Dojrzałość do franczyzy

Grzegorz Rzeźniczak, kierownik odpowiedzialny za rozwój sieci GOM Owczarek mówi, że spółka dojrzała do tego, żeby rozwijać swój biznes także w ten sposób.

– Wcześniej stawialiśmy na własne sklepy, mieliśmy różne systemy informatyczne. Teraz wdrażamy jeden z najnowocześniejszych systemów i jesteśmy w pełni przygotowani od strony systemowej, logistycznej i infrastrukturalnej, żeby taką franczyzę prowadzić – mówi Grzegorz Rzeźniczak.
Firma szuka franczyzobiorców gotowych prowadzić biznes pod jej szyldem w województwie łódzkim i śląskim.

– Jest to związane z logistyką świeżego produktu. W przyszłości chcemy rozwijać się także w innych rejonach, ale musimy działać ostrożnie, tak, żeby rozwój nie odbił się na jakości naszych produktów – mówi Grzegorz Rzeźniczak.

Podkreśla, że dla firmy najważniejsza jest jakość.

– Nasze pieczywo zawsze było drogie, ale na pewno jest najlepsze. Klient dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że za dobre pieczywo trzeba zapłacić. Tym bardziej w dzisiejszych realiach, kiedy ceny surowców i energii mocno wzrosły – mówi Grzegorz Rzeźniczak.

GOM Owczarek nie ma problemu z rentownością z powodu drastycznych wzrostów cen energii.
– Problemy mają te piekarnie, w których udział energii w kosztach stałych jest bardzo wysoki. W naszym przypadku tak nie jest – tłumaczy Grzegorz Rzeźniczak.

Satysfakcja gwarantowana

Partnerzy GOM Owczarek są zobowiązani do tego, żeby znaleźć odpowiedni lokal.
– My go weryfikujemy pod kątem tego, czy sam obiekt i jego lokalizacja są spójne z naszymi założeniami. Otwieramy nasze piekarnie w miejscach, gdzie jest duży ruch pieszy oraz możliwość zaparkowania auta. To mogą być galerie handlowe albo centra handlowe zlokalizowane przy osiedlach – mówi Grzegorz Rzeźniczak.

Franczyzobiorca odpowiada za przygotowanie infrastruktury takiego lokalu. To koszt rzędu od 20 do 40 tys. zł. Całą resztę zapewnia i dostarcza franczyzodawca.
– Wyposażenie lokalu w sprzęt, lady i oświetlenie leży już po naszej stronie. Dla nas to inwestycja rzędu kilkuset tysięcy złotych – mówi Grzegorz Rzeźniczak.

Franczyzobiorca reguluje tylko co miesiąc z góry ustaloną opłatę serwisową za sprzęt. Więcej kosztów nie ma.

– Partner zarabia na marży ze sprzedaży pieczywa, a my zarabiamy na tym, że sprzedaje on nasze produkty. Jest on zobligowany do zaopatrywania się w 100 proc. asortymentu u nas. Organizujemy codzienne dostawy świeżego pieczywa, które dojrzewa i jest wypiekane w docelowym lokalu na miejscu – mówi Grzegorz Rzeźniczak.

Franczyzobiorcy mają zagwarantowane szkolenia, podczas których uczą się, jak prowadzić piekarnię i zatrudnić ludzi. Firma gwarantuje im także zysk z prowadzenia tego biznesu.

– Nasz biznes jest tak skalkulowany, żebyśmy mieli pewność, że nasi franczyzobiorcy będą z niego zadowoleni. Nie możemy sobie pozwolić na wpadki. Wiele jednak zależy od samego partnera oraz lokalizacji sklepu. Tym bardziej, że nasz partner inwestuje kilkadziesiąt tysięcy, a my kilkaset – mówi Grzegorz Rzeźniczak. – Dlatego starannie to wszystko dobieramy. Jeśli mamy wątpliwości co do danej placówki, to nie podejmujemy współpracy – dodaje.

Obecnie na etapie poszukiwania odpowiedniego lokalu jest kilkanaście osób chętnych nawiązać współpracę z GOM Owczarek.

WIZYTÓWKA MARKI GOM OWCZAREK

Sieć piekarni-cukierni.

  • kwota inwestycji: 20-40 tys. zł
  • liczba placówek: 40 własnych

Duża pomoc / Franczyzobiorca odpowiada za przygotowanie infrastruktury lokalu. To koszt rzędu od 20 do 40 tys. zł. Całą resztę zapewnia i dostarcza franczyzodawca.
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator

Witam. ja w tym roku podpisałem umowę na 5 punktów 2 mam już zrealizowane niestety pozostałe trzy jeszcze nie, niewiem kiedy to nastapi bo pojawia się coraz więcej...

2 wypowiedzi
ostatnia 30.07.2024
Carrefour Express - supermarket na licencji

Dzień dobry. Szukam chętnych prowadzących sklepy Carrefour do podjęcia współpracy w zakresie umieszczenia na terenie sklepu małego automatu paczkowego. Może być w...

20 wypowiedzi
ostatnia 22.07.2024
sklepy spożywcze

Pozycjonowanie lokalne to kluczowa strategia dla firm pragnących zwiększyć swoją widoczność wśród lokalnej społeczności. Proces ten skupia się na optymalizacji...

7 wypowiedzi
ostatnia 25.03.2024
Franczyzodawca otwarty na osoby z niepełnosprawnościami

Jestem osobą niepełnosprawną ostatnio umiarkowanym czy jest szansa żebym mogła wejść we franczyznę i jako osoba niepełnosprawna

1 wypowiedzi
ostatnia 24.03.2024
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator

Witam, Czy ktoś może zdecydował się na współpracę z zOdido w ramach Odido Elevator i może podzielić się doświadczeniami? Chodzi o twardszą franczyzę / wyposażenie...

2 wypowiedzi
ostatnia 30.09.2023
Nagrodzeni franczyzobiorcy

Należałoby zostawić sobie te nagrodę na spłatę powstających lawinowo długów franczyzobiorców, którzy przez kanibalizacje lokalizacji padają po kilku miesiącach....

1 wypowiedzi
ostatnia 03.02.2023
sklepy spożywcze

Polecam Franczyzę sklepów Cortez szybko rozwijająca się marka.

7 wypowiedzi
ostatnia 29.03.2022
Jubileuszowy sklep

Pani Julito proszę uciekać z sieci póki jeszcze dług nie urósł do niebotycznych rozmiarów

1 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022