Michał Pabijanek, franczyzobiorca Mistrzów Tattoo / "W Mistrzach Tattoo na wsparcie można liczyć od samego początku współpracy, począwszy od wyboru lokalizacji po pierwsze zamówienie".
Sobota
26.08.2023
Franczyzobiorca Mistrzów Tattoo już po drugim miesiącu działalności zaczął zarabiać. Jak dzisiaj idzie mu biznes?
 

Michał Pabijanek swoja placówkę pod szyldem Mistrzowie Tattoo otworzył w Łodzi w minionym roku. Nigdy wcześniej nie prowadził własnej firmy, ale szukał dla siebie pomysłu na biznes. Wiedział, że chce działać w branży beauty. Brał pod uwagę salon paznokci, zastanawiał się na depilacją laserową. Kiedy jednak natknął się na Mistrzów Tattoo i porozmawiał z właścicielem, przekonał się do otwarcia salonu pod tym szyldem.

– Zacząłem działalność w grudniu, ale to ostatni moment, kiedy ludzie myślą o zrobieniu tatuażu. Sezon tak naprawdę dopiero się dla nas zaczyna, ale ja już po drugim miesiącu działalności zacząłem wychodzić na zero, nie musiałem dopłacać do tego biznesu – mówi Michał Pabijanek.

Wcześniej długo pracował w handlu, więc wie jak rozmawiać z klientami. Zaskoczyły go jednak koszty marketingu.

– Tutaj inwestycja nie kończy się wraz z otwarciem salonu. Marketing to jeden z największych kosztów poza wynajmem lokalu, który stale trzeba ponosić – mówi Michał Pabijanek.

Na szczęście sieć franczyzowa ma umowę z firmą marketingową. Dzięki temu franczyzobiorcom jest łatwiej.

– Nie jesteśmy rzucani na głęboką wodę i nie musimy robić tego sami. Zapewniamy tylko pieniądze na reklamę – mówi Michał Pabijanek.

Docenia również szkolenia, na których można się dowiedzieć wszystkich szczegółów na temat prowadzenia tego biznesu – jak dobrać sprzęt, jaką specyfikację mają urządzenia i  który lokal będzie najbardziej odpowiedni.

– Na współpracę i wsparcie można liczyć od samego początku, od wyboru lokalizacji po pierwsze zamówienie. W przypadku jakichkolwiek pytań i problemów, też zwracamy się do centrali – mówi Michał Pabijanek.

Trudny czas

Inwestycja w studio Mistrzowie Tattoo wynosi 85-100 tys. zł netto. Tyle potrzeba na remont lokalu. Natomiast dodatkowe usługi to koszt rzędu 75-80 tys. zł.

– Obecnie nie wymagamy dodatkowych usług, a franczyzobiorca mimo tego otrzymuje wyłączność w mieście na otwarcie studia – mówi Serweryn Sarna, właściciel marki Mistrzowie Tattoo.

W trakcie współpracy franczyzobiorca płaci 5 proc. od obrotu opłaty franczyzowej i 2 proc. opłaty marketingowej.  

– Przez pierwsze miesiące nie pobieramy żadnych opłat od franczyzobiorcy, wspierając go w ten sposób i przeznaczając te kwoty na marketing. Tym sposobem franczyzobiorca ma łatwiejszy start oraz agresywne wejście w rynek – tłumaczy Serweryn Sarna.

Dodaje, że salony tatuażu radzą sobie nieźle, ale sytuacja gospodarcza też się na nich odbiła.

– Wzrosły ceny materiałów, prądu, ogrzewania i czynszu. Liczba klientów spadła o 10-15 proc. – mówi Serweryn Sarna.

Brakuje też zainteresowania ze strony potencjalnych franczyzobiorców.

– Rynek franczyzowy się wyciszył. Prawdopodobnie ludzie czekają na jakąś stabilizację gospodarczą, albo na koniec wojny w Ukrainie. Zapytań jest bardzo mało – zauważa Seweryn Sarna.

Sieć Mistrzowie Tattoo ma dwie placówki własne w Rumi i Gdańsku oraz trzy franczyzowe – w Łodzi, Płocku i Gdyni. W tym roku nie powiększyła się o żadne nowe lokale.

– Plany mamy jednak spokojne. Nie jesteśmy nastawieni na hurt w otwieraniu placówek. Wolimy robić to na spokojnie, jakościowo i z dobrymi ludźmi – mówi Serweryn Sarna.

 

WIZYTÓWKA MISTRZOWIE TATTOO

Sieć salonów tatuaży.

  • koszt inwestycji: 75-80 tys. zł
  • liczba salonów: 5

Rynek spowolnił / Sieć Mistrzowie Tattoo ma dwie placówki własne w Rumi i Gdańsku oraz trzy franczyzowe – w Łodzi, Płocku i Gdyni.
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Otwieramy park trampolin

Koszt inwestycji to około 1mln zł. "Na zwrot z inwestycji trzeba czekać około roku. Spodziewane przychody w tym biznesie zależą od lokalizacji, przestrzeni, liczby...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.03.2024
Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019