Inwestujemy w salon tatuażu
Michał Pabijanek swoja placówkę pod szyldem Mistrzowie Tattoo otworzył w Łodzi w minionym roku. Nigdy wcześniej nie prowadził własnej firmy, ale szukał dla siebie pomysłu na biznes. Wiedział, że chce działać w branży beauty. Brał pod uwagę salon paznokci, zastanawiał się na depilacją laserową. Kiedy jednak natknął się na Mistrzów Tattoo i porozmawiał z właścicielem, przekonał się do otwarcia salonu pod tym szyldem.
– Zacząłem działalność w grudniu, ale to ostatni moment, kiedy ludzie myślą o zrobieniu tatuażu. Sezon tak naprawdę dopiero się dla nas zaczyna, ale ja już po drugim miesiącu działalności zacząłem wychodzić na zero, nie musiałem dopłacać do tego biznesu – mówi Michał Pabijanek.
Wcześniej długo pracował w handlu, więc wie jak rozmawiać z klientami. Zaskoczyły go jednak koszty marketingu.
– Tutaj inwestycja nie kończy się wraz z otwarciem salonu. Marketing to jeden z największych kosztów poza wynajmem lokalu, który stale trzeba ponosić – mówi Michał Pabijanek.
Na szczęście sieć franczyzowa ma umowę z firmą marketingową. Dzięki temu franczyzobiorcom jest łatwiej.
– Nie jesteśmy rzucani na głęboką wodę i nie musimy robić tego sami. Zapewniamy tylko pieniądze na reklamę – mówi Michał Pabijanek.
Docenia również szkolenia, na których można się dowiedzieć wszystkich szczegółów na temat prowadzenia tego biznesu – jak dobrać sprzęt, jaką specyfikację mają urządzenia i który lokal będzie najbardziej odpowiedni.
– Na współpracę i wsparcie można liczyć od samego początku, od wyboru lokalizacji po pierwsze zamówienie. W przypadku jakichkolwiek pytań i problemów, też zwracamy się do centrali – mówi Michał Pabijanek.
Trudny czas
Inwestycja w studio Mistrzowie Tattoo wynosi 85-100 tys. zł netto. Tyle potrzeba na remont lokalu. Natomiast dodatkowe usługi to koszt rzędu 75-80 tys. zł.
– Obecnie nie wymagamy dodatkowych usług, a franczyzobiorca mimo tego otrzymuje wyłączność w mieście na otwarcie studia – mówi Serweryn Sarna, właściciel marki Mistrzowie Tattoo.
W trakcie współpracy franczyzobiorca płaci 5 proc. od obrotu opłaty franczyzowej i 2 proc. opłaty marketingowej.
– Przez pierwsze miesiące nie pobieramy żadnych opłat od franczyzobiorcy, wspierając go w ten sposób i przeznaczając te kwoty na marketing. Tym sposobem franczyzobiorca ma łatwiejszy start oraz agresywne wejście w rynek – tłumaczy Serweryn Sarna.
Dodaje, że salony tatuażu radzą sobie nieźle, ale sytuacja gospodarcza też się na nich odbiła.
– Wzrosły ceny materiałów, prądu, ogrzewania i czynszu. Liczba klientów spadła o 10-15 proc. – mówi Serweryn Sarna.
Brakuje też zainteresowania ze strony potencjalnych franczyzobiorców.
– Rynek franczyzowy się wyciszył. Prawdopodobnie ludzie czekają na jakąś stabilizację gospodarczą, albo na koniec wojny w Ukrainie. Zapytań jest bardzo mało – zauważa Seweryn Sarna.
Sieć Mistrzowie Tattoo ma dwie placówki własne w Rumi i Gdańsku oraz trzy franczyzowe – w Łodzi, Płocku i Gdyni. W tym roku nie powiększyła się o żadne nowe lokale.
– Plany mamy jednak spokojne. Nie jesteśmy nastawieni na hurt w otwieraniu placówek. Wolimy robić to na spokojnie, jakościowo i z dobrymi ludźmi – mówi Serweryn Sarna.
WIZYTÓWKA MISTRZOWIE TATTOO
Sieć salonów tatuaży.
- koszt inwestycji: 75-80 tys. zł
- liczba salonów: 5


ZOBACZ W KATALOGU






















PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Zastój w branży fitness to już prehistoria. Teraz sektor przeżywa prawdziwy boom. W jakie koncepty warto zainwestować?
Wśród franczyzowych konceptów urodowych znajdziemy m.in. salony depilacji, masażu oraz oferujące różnego rodzaju usługi pielęgnacyjne, kosmetyczne i SPA. Ile trzeba zainwestować?
Lejdis Studio ma najlepsze wyniki finansowe od założenia firmy, ale chętnych do otwierania placówek franczyzowych niewielu. Z czego to wynika?
Gabinetów Studia Figura jest już w Polsce ponad 420. Zaczyna powoli brakować wolnych lokalizacji na kolejne placówki, dlatego franczyzodawca planuje podnieść wysokość opłaty wstępnej.
Mateusz Jaworski niedawno otworzył trzeci salon masażu z Orient Massage & Thai Organic, choć minęły dopiero dwa lata od uruchomienia pierwszego.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Zachód Nieruchomości notuje wzrost zainteresowania kupujących zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Franczyzodawca coraz prężniej działa też za granicą.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Targi Franczyza, które odbędą się 19-21 października w Warszawie, to targi biznesowe. A biznes lubi ludzi przygotowanych i pracowitych, którzy wykorzystują swoją szansę.
Franczyzodawca przygotował program dodatkowego wsparcia dla osób, które do końca marca zdecydują się przystąpić do sieci.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza fitness
Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...
Zamiast etatu, własny salon urody
Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)
Opinie o współpracy z Yasumi
Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...
Gabinet kosmetyczny
Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...
Trening z maszyną
Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.
Zamiast etatu, własny salon urody
Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.
Opinie o współpracy z Yasumi
Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.
Manicure "pod ręką"
bez przesady