Angielski, gdzie zechcesz

Oferta szkoleń językowych kierowana jest do klientów indywidualnych, firm oraz instytucji. Franczyzobiorca nie musi prowadzić biura, lekcje odbywają się w miejscu wskazanym przez klienta w godzinach od 7 do 22. Koszt przystąpienia do sieci to wydatek co najmniej 10 tys. zł.
Ostatnio franczyzodawca przeprowadził porządki w sieci i zrezygnował ze współpracy z kilkoma franczyzobiorcami.
– Usługi świadczone przez naszych partnerów były na zbyt niskim poziomie. Problemem byli ci, którzy przed rozpocząciem współpracy z nami nie mieli doświadczenia w branży edukacyjnej ani kierunkowego wykształcenia – mówi Jakub Midel, dyrektor ds. rozwoju sieci Mobile English.
– Dla klienta i dla nas liczy się przede wszystkim wysoka jakość usług, dlatego dziś podejmujemy współpracę tylko z osobami, które mają wykształcenie lingwistyczne i mogą samodzielnie prowadzić lekcje lub zatrudnią zaufanych pracowników, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje.
W tym biznesie liczy się nie tylko doświadczenie, lecz także chęci i nakład pracy własnej.
– Przykładem dobrze rozwijającej się szkoły jest nasza placówka w Chojnicach. Mała miejscowość, niewielka liczba potencjalnych klientów i duży sukces. Dlaczego? Bo franczyzobiorca włożył w rozwój biznesu ogromny wysiłek. Dlatego nie zamykamy się na współpracę z franczyzobiorcami z mniejszych miejscowości – podkreśla dyrektor ds. rozwoju w Mobile English.
A co o współpracy z franczyzodawcą twierdzą jej franczyzobiorcy?
– Zdecydowałałam się na przyłączenie do sieci Mobile English we wrześniu 2008 roku z kilku powodów. Po pierwsze bardzo spodobał mi się przemyślany sposób, w jaki firma prowadzi zajęcia z angielskiego i obsługuje słuchaczy. Po drugie otworzenie własnego oddziału nie wiązało się z dużymi kosztami, ponieważ nie ma konieczności wynajmowania pomieszczeń na zajęcia. A po trzecie nie potrzebowałam kilkuletniego doświadczenia w prowadzeniu działalności, ponieważ centrala zawsze służy pomocą jeśli tylko pojawią się jakieś wątpliwości – mówi Justyna Dadok, franczyzobiorczyni Mobile English z Bielsko-Białej.
– Samo uruchomienie oddziału nie trwało długo. Najważniejsze było uzyskanie zaświadczenia z odpowiedniego urzędu oraz numeru REGON a to była kwestia około dwόch tygodni. Później bardzo ważna była kampania reklamowa, bo w Bielsku-Białej trudno jest trafić do potencjalnych słuchaczy. Na pierwsze telefony od zainteresowanych nauką języka angielskiego nie musiałam jednak długo czekać. Mój oddział został otwarty 1 września, a pierwsze kursy ruszyłu zaledwie dwa tygodnie później – dodaje.
Obecnie firma szuka osób zainteresowanych współpracą m.in.: w Szczecinie, Zielonej Górze, Opolu, Olsztynie, Białymstoku, Kielcach i Lublinie.

ZOBACZ W KATALOGU

























PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Franczyza Akademii Pamięci to model edukacyjny z kursami technik pamięciowych dla seniorów, dorosłych i młodzieży. Zajęcia odbywają się online lub w salach wynajmowanych na godziny. Inwestycja może zwrócić się już po semestrze.
– Popyt na korepetycje nie zwalnia, więc my przyspieszamy. Otwieramy nowe placówki w Polsce i wychodzimy za granicę – mówią Marta Lewandowska i Leszek Lewandowski, właściciele sieci Galileusz.
Emotka – sieć edukacyjna oferująca zajęcia dla dzieci – rozwija się w modelu franczyzowym i poszukuje nowych partnerów. Firma specjalizuje się w programach uczących dzieci radzenia sobie z emocjami i budowania relacji społecznych.
Justyna Pryszcz zrezygnowała z etatu i w kilka miesięcy uruchomiła szkołę językową La Mancha. Co sprawiło, że się odważyła – i jak wygląda teraz jej życie?
Właścicielka Speaky Frog postawiła na własną metodę nauki angielskiego, która uwzględnia potrzeby dzieci z dysleksją, dysgrafią, ADHD i w spektrum autyzmu. Jak jej poszło?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Do znalezienia biznesu, w który chciałoby się zainwestować, trzeba się dobrze przygotować. Choć wybór branży i konkretnego systemu franczyzowego jest subiektywny, to ocena części elementów umowy franczyzy podlega obiektywnym kryteriom.
Northgate Logistics notuje szybki przyrost sieci i nie zamierza tego zmieniać. W ubiegłym roku otworzyła siedem placówek.
Franczyzobiorca Fundacji Fotowoltaiki już w pierwszym miesiącu działalności zarobił ponad 40 tys. zł. netto. Jak mu idzie dzisiaj?
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
Franczyzę i4-Mobile można połączyć z innym biznesem. A franczyzodawca może nawet pokryć część kosztów inwestycji.
POPULARNE NA FORUM
Żłobek
Hej! Chciałabym otworzyć żłobek- macie doświadczenia z jakąś franczyzą? Może jest tutaj jakis właściciel, który zechciałby ze mną porozmawiać nt. opłacalności...
Praca licencjacja - franczyza McDonald's
Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...
Akademia Bystrzaka
Podłączam się do pytania.
Akademia Bystrzaka
Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?
Wirtualna Asystentka?
Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...
Wirtualna Asystentka?
Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...
Czy warto zainwestować w szkołę językową?
Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...
Z korepetytora na dyrektora
Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...