Bank w pandemii
Pod szyldem Credit Agricole działa 316 własnych placówek bankowych oraz 107 franczyzowych.
– Należy zaznaczyć, że nasza sieć partnerska pomimo pandemii nie tylko pozostała stabilna, ale znacząco się powiększyła: z 44 do 107 oddziałów – podkreśla Mirosław Ziółkowski, dyrektor departamentu sprzedaży placówek partnerskich w Credit Agricole. – W związku z pandemią obserwujemy natomiast pewne zmiany w zachowaniu naszych klientów. Szczególnie widoczne jest zwiększenie zainteresowania korzystaniem z kanałów zdalnych. Cały czas jednak bardzo ważna jest możliwość fizycznego spotkania z doradcą. Zbudowaliśmy nowy model placówki partnerskiej (bezgotówkowy), gdzie nasi pracownicy są doradcami, opiekunami klientów. Zmieniamy procesy, rozszerzamy ofertę produktów, a także dostosowujemy system prowizyjny do nowej rzeczywistości.
Inwestycja i wsparcie
Placówki partnerskie powstają w miejscowościach od 10 tys. mieszkańców. Credit Agricole obecnie szuka partnerów w ok. 50 lokalizacjach usytuowanych na terenie całej Polski (ich mapa jest na stronie internetowej banku).
– Jednak bierzemy także pod uwagę miejscowości spoza naszej listy, zgłaszane przez kandydatów – dodaje Mirosław Ziółkowski. – Decyzję o uruchomieniu oddziału w takiej miejscowości poddajemy szczegółowej analizie, pod kątem potencjału biznesowego i wpływu na inne nasze placówki.
Preferowane lokalizacje to centra miast, ulice o dużym natężeniu ruchu pieszego, główne szlaki komunikacyjne, galerie handlowe. Lokal powinien mieć powierzchnię między 30 a 70 m2. Kwota inwestycji uzależniona jest od kilku czynników, w tym od modelu biznesowego w jakim prowadzona będzie placówka oraz od stanu technicznego lokalu. Zwykle koszt adaptacji i wyposażenia oscyluje w granicach 20-50 tys. zł.
– Jako franczyzodawca dzielimy się z partnerami kosztami inwestycji, związanymi z uruchomieniem placówki – informuje Mirosław Ziółkowski. – Nasi partnerzy otrzymują od banku stałe wsparcie merytoryczne i operacyjne. Zapewniamy profesjonalny proces onboardingowy, wsparcie informacyjne i marketingowe, udział w działaniach CRM. Partnerzy mają do dyspozycji opiekuna w procesie inwestycji. Mają także możliwość udziału w szkoleniach, webinariach oraz konkursach i animacjach sprzedażowych.
Marka nie pobiera opłaty wstępnej ani miesięcznych opłat franczyzowych.
– Z naszych doświadczeń wynika, że pomimo pandemii większość placówek osiąga rentowność już w pierwszym kwartale – zapewnia Mirosław Ziółkowski.
WIZYTÓWKA CREDIT AGRICOLE
Sieć placówek bankowych.
- 316 własnych placówek
- 107 franczyzowych
- koszt adaptacji placówki – 20-50 tys. zł
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Alior Bank rozszerza ofertę wsparcia dla franczyzobiorców. W ramach dwóch uzupełniających się programów mogą łącznie otrzymać do 100 tys. zł brutto.
Emilia Piesik weszła we franczyzowy biznes razem z mamą. Dziś sama ma dzieci i wciąż chwali sobie współpracę z franczyzodawcą.
Małgorzata Rodziewicz od 10 lat jest partnerem Santander Bank Polska. Jak ocenia współpracę z bankiem?
Joanna Ewert długo poznawała od podszewki Santander Bank Polska, aż wreszcie postanowiła zostać jego franczyzobiorczynią. Podczas zeszłorocznych Targów Franczyza została laureatką konkursu TOP Franczyzobiorca, w kategorii „Mistrz sociali”.
Franczyza Alior Banku liczy już 15 lat. Marta Radziwiłko, jedna z pierwszych franczyzobiorczyń marki, mówi, że nigdy się nie zawiodła i ciągle się rozwija.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.