Na start / Jednorazowa opłata za przystąpienie do sieci Go-leasing wynosi 7,9 tys. zł netto.
Wtorek
18.05.2021
Partner Go-leasing może na początku nie otwierać biura stacjonarnego, co pozwoli mu ograniczyć wydatki na starcie. A jak szybko zacznie zarabiać?
 

Według danych Związku Polskiego Leasingu, w feralnym 2020 roku dynamika polskiego rynku leasingowego wyniosła minus 10,1 proc. (r/r.). Jest jednak i dobra wiadomość. ZPL prognozuje, że w tym roku branża odrobi straty i dynamika może wynieść 11 proc. na plusie.

Go-leasing to partnerska sieć brokerów leasingu, której główną grupą docelową są mikro- oraz małe i średnie przedsiębiorstwa.

– Współpracujemy z blisko 40 firmami leasingowymi oraz 50 dealerami samochodowymi – mówi Krystian Hepner, koordynator sieci partnerskiej Go-leasing. – Pomagamy w pozyskaniu leasingu, kredytu czy wynajmu wszelkiego rodzaju ruchomości.

Stopniowy rozwój

Obecnie Go-leasing ma 60 oddziałów w całej Polsce. Franczyzodawca rekomenduje otwieranie biur stacjonarnych, ale w związku z pandemią dopuszcza też prowadzenie działalności mobilnej.

– Większość kontaktów z klientami i tak odbywa się teraz telefonicznie lub zdalnie – argumentuje Krystian Hepner. – Ten model współpracy ogranicza też koszty na starcie. Docelowo jednak oczekujemy, że partner otworzy biuro stacjonarne.

Najczęściej na początku partnerzy prowadzą jednoosobową działalność, ale wraz z rozwojem biznesu zatrudniają kolejnych pracowników. Docelowa struktura oddziału to dyrektor, koordynator oraz 4-6 doradców.

Jednorazowa opłata za przystąpienie do sieci wynosi 7,9 tys. zł netto. Opłata miesięczna to 1 tys. zł netto. Partnerzy zarabiają na prowizji. Nie dzielą się nią z centralą – 100 proc. prowizji trafia do ich kieszeni.

Wsparcie z centrali

Od kandydatów na partnerów Go-leasing oczekuje doświadczenia w sprzedaży, kontaktach z klientami i wiedzy z sektora finansowego.

– Służymy naszym doświadczeniem i zorganizowanym już systemem szkoleniowym na początku drogi, jak i codziennym wsparciem telefonicznym i online. Dodatkowo na bieżąco aktualizujemy bazę wiedzy w systemie Intranet, gdzie partnerzy mają dostęp do wszelkich materiałów i dokumentów – mówi Krystian Hepner. – Zapewniamy wygodne narzędzia wspierające zakup leasingu. Nasi klienci mogą skorzystać z platformy LeasinGOnline i outletu samochodowego go-auto.pl, a także z przydatnych kalkulatorów: leasingu i korzyści finansowych. Mamy też wyjątkową ofertę „Leasingu z gwarancją zwrotu” samochodu, w każdym momencie umowy, bez konsekwencji. Z takim pakietem produktów i narzędzi partner ma ułatwione zadanie w zdobywaniu nowych klientów

GO-leasing ofertę współpracy kieruje też do tych, którzy prowadzą już działalność np. jako właściciele komisów, biur rachunkowych i chcieliby poszerzyć ofertę o usługi finansowe.

Partnerów nie ogranicza wyłączność terytorialna, mogą działać na terenie całego kraju.

– Niektóre biura osiągają pierwsze zyski już po 2-3 miesiącach. Jednak średnio trzeba na to czekać około pół roku – dodaje Krystian Hepner.

 

WIZYTÓWKA GO-LEASING

Sieć brokerów leasingu.

  • 60 oddziałów
  • opłata wstępna 7,9 tys. zł netto
  • opłata miesięczna 1 tys. zł netto

Krystian Hepner, koordynator sieci partnerskiej Go-leasing / "Niektóre biura osiągają pierwsze zyski już po 2-3 miesiącach".