Sieć agentów / Pod szyldem PZU działa ponad 1,5 tys. biur agencyjnych w całej Polsce.
Środa
09.06.2021
PZU proponuje franczyzobiorcom trzy warianty współpracy. Kto może zostać agentem ubezpieczeniowym?
 

Pandemia spowodowała, że nie tylko bardziej dbamy o swoje zdrowie. Rośnie też zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi i na życie. Według danych gromadzonych przez Komisje Nadzoru Finansowego wartość wypłaconych polis wzrosła w 2020 roku o 8 mln zł, w porównaniu z rokiem 2019. Ale wzrosła też wartość zebranej składki, co pozwoliło zrównoważyć tę różnicę. Wygląda więc na to, że agenci firm ubezpieczeniowych będą mieli co robić.

– Ludzie chcą dziś spać spokojnie i dbają o to co posiadają, zabezpieczają majątki, życie i zdrowie. Zwłaszcza, że czasy są niepewne – potwierdza Jakub Gorayski, kierownik zespołu rozwoju sieci wyłącznej PZU SA.

Agent na poziomie

Pod szyldem PZU działa ponad 1,5 tys. biur agencyjnych w całej Polsce. Oferują różnego rodzaju ubezpieczenia: od komunikacyjnych, przez majątkowe, po życiowe.

– Jesteśmy największym graczem na rynku, dlatego jesteśmy też pewnym partnerem biznesowym – podkreśla Jakub Gorayski.

PZU przewiduje trzy poziomy współpracy, charakteryzujące się różną formą wsparcia oferowanego przez centralę. To Agent 1.0, 2.0 oraz 3.0

– Dopasowaliśmy je na miarę potrzeb i możliwości agentów w małych i dużych miejscowościach. Zapewniamy perspektywę rozwoju naszym doświadczonym partnerom, a początkującym chcemy ułatwić start w biznesie – wyjaśnia Jakub Gorayski.

Zgodnie z wymogami prawa, kandydat na agenta ubezpieczeniowego powinien mieć wykształcenie przynajmniej średnie i legitymować się zaświadczeniem o niekaralności. Potrzebuje biura o powierzchni min. 20 m2. Dobrze, aby mogło ono pomieścić przynajmniej dwa stanowiska obsługi, miejsce na poczekalnię oraz zaplecze. Dużym atutem jest witryna lub okno, na którym można eksponować reklamy. W niewielkich miejscowościach wymagania lokalowe są mniejsze.

– Dla biur w standardzie Agent 2.0 i Agent 3.0 zapewniamy bezpłatne umeblowanie, profesjonalną aranżację i wizualizację lokalu, oznakowanie wewnętrzne i zewnętrzne biura, aby było dobrze widoczne z ulicy – wylicza Jakub Gorayski. – Biura w najwyższym standardzie otrzymują od nas zestaw wypoczynkowy do poczekalni, specjalne elementy dekoracyjne czy ekspres do kawy. Wszystkim zapewniamy materiały marketingowe, szkolenia i wsparcie merytoryczne. Gwarantujemy profesjonalne szkolenia i wsparcie. Przez cały proces prowadzi dedykowany koordynator i kierownik sprzedaży.

Możliwości zarobku

Nie ma opłaty wstępnej, ani żadnych franczyzowych opłat miesięcznych. Agenci zarabiają na prowizji – to, ile zarobią zależy od liczby polis jaką sprzedadzą w danym miesiącu.

– Nowy agent, oprócz prowizji z regularnej sprzedaży, ma możliwość zdobycia nawet 67 tys. zł dodatkowej premii w pierwszych dwóch latach współpracy. Jeśli agent będzie w stanie pozyskiwać kilku/kilkunastu klientów miesięcznie, to od razu zarabia na koszty stałe - zapewnia Jakub Gorayski.

Idealnie byłoby, gdyby franczyzobiorca osobiście pracował w biurze.

 – Mamy jednak takie przykłady, gdzie agent prowadzący biuro zatrudnia pracowników, a sam zarządza biznesem, często prowadząc po kilka placówek – przyznaje Jakub Gorayski..


WIZYTÓWKA PZU S.A.

Sieć agencji ubezpieczeniowych

  • ponad 1,5 tys. biur agencyjnych
  • 3 modele współpracy

Jakub Gorayski, kierownik zespołu rozwoju sieci wyłącznej PZU SA: / "Jesteśmy największym graczem na rynku, dlatego jesteśmy też pewnym partnerem biznesowym."