Mobilne zakupy w dobie inflacji
Krystian Czapla współpracę z ABC na kołach rozpoczął w styczniu 2020 roku. Już w 2019 roku zaczął się rozglądać za nowym, lepszym zajęciem. Do ABC na kołach przekonały go znacznie wyższe zarobki, niż mógł osiągnąć wcześniej, a także system prowizyjny. Spodobał mu się również czas pracy.
– W końcu to w jakich godzinach będę pracował i jak długo dziennie, zależy ode mnie, a to jest ogromna zaleta. Kolejnym plusem było to, że na rynku nie ma drugiego takiego samego biznesu. Są oczywiście drobne, małe sklepy obwoźne, ale to nie jest to samo. Nie mają tak licznej gamy produktów, a w dodatku nie przywożą lodów, czy mrożonek. Do tego nie dysponują lodówkami, które pozwalają na zachowanie świeżości produktów, co jest niewątpliwym atutem w tej branży – wylicza Krystian Czapla.
Z ABC na kołach bardzo dobrze mu się współpracuje. Może liczyć na wsparcie w każdym zakresie.
– Czasami ta pomoc jest natychmiastowa, czasami później, ale zawsze jest. Między agentami także dobrze się dogadujemy. Dobre stosunki mamy ponadto z hurtownią czy dostawcami – mówi Krystian Czapla.
Dostrzega jednak, że w obecnych warunkach gospodarczych coraz trudniej funkcjonować.
– Tuż po rozpoczęciu współpracy z ABC na kołach weszliśmy w okres epidemii. Wtedy rzeczywiście zauważalny był wzrost zakupów u klientów i ceny towarów w Polsce nie były tak wysokie jak dzisiaj. Jednak z roku na rok, a szczególnie w poprzednim roku ludzie na wsiach, gdzie prowadzę handel mobilny, wydają coraz mniej. Ograniczają oni zakupy tylko do najpotrzebniejszych produktów – mówi Krystian Czapla.
Stara się cały czas rozbudowywać swoje trasy, po których jeździ. Jednak o nowych klientów jest niezwykle trudno.
– Bazuję przede wszystkim na stałych klientach, ale oczywiście jestem otwarty również na nowych. W dodatku w naszej sieci jest mnóstwo promocji, które co tydzień rotują, więc jeśli chodzi o ceny, które często porównuję z tymi w popularnych marketach, to śmiało mogę stwierdzić, że wypadamy dobrze – uważa Krystian Czapla.
Niska inwestycja
Aby podjąć współpracę z ABC na kołach nie trzeba inwestować swoich pieniędzy. Firma wymaga jedynie wpłaty kaucji zwrotnej, która zabezpiecza powierzony sprzęt. Wynosi ona 3,5 tys. zł i jest zwracana po zakończeniu współpracy. Istnieje również możliwość wpłaty tej kwoty w kilku ratach. Na pierwsze zarobione pieniądze można liczyć już po miesiącu współpracy, ponieważ za prowadzenie sklepu ABC nakołach wypłaca regularnie gwarantowaną podstawę oraz dodatkowo prowizje zależne od wygenerowanego obrotu.
– W trakcie trwania współpracy jedynymi stałymi opłatami są te, które należy rozliczać z ZUS-em i Urzędem Skarbowym, prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą, z wyjątkiem podatku VAT, ponieważ nasi agenci nie muszą go płacić. Pokrywamy koszty paliwa do pewnego poziomu oraz zapewniamy kompleksowo wyposażony samochód wraz z towarem i sprzętem niezbędnym do prowadzenia sprzedaży i komunikacji, więc nie jest konieczne dokładanie swoich pieniędzy. Wszelkie kwestie techniczne oraz serwisowe bierzemy na siebie – mówi Kamil Kruzel, specjalista ds. ekspansji w sieci ABC na kołach.
ABC na kołach działa na terenie niemalże połowy kraju, w dziewięciu województwach na wschodzie i w centralnej Polsce. W pobliżu prawie każdego miasta na tym obszarze, w którym znajduje się hurtownia Eurocash Cash &Carry, poruszają się około trzy autosklepy. Wszystkie są kierowane przez agentów na podstawie umowy agencyjnej. W 2022 roku otworzyło się kilkadziesiąt oddziałów łącznie w dziewięciu województwach. Osobami prowadzącymi te sklepy są zarówno osoby młode, w średnim wieku oraz kobiety i mężczyźni.
W tym roku głównym celem ABC na kołach jest przystosowanie się do sytuacji gospodarczej oraz dbanie o rentowność oddziałów i konkurencyjność cen produktów, które firma ma w ofercie.
– Większość naszych sił skupimy na pomocy naszym agentom, żeby mimo nieco trudniejszych czasów mogli jak najlepiej zarabiać i czuć się stabilnie. Zależy nam, aby każdy kandydat był przez nas jak najlepiej przygotowany do prowadzenia sklepu abc na kołach, a przede wszystkim na tyle, żeby czuł się pewnie – zapewnia Kamil Kruzel.
WIZYTÓWKA MARKI ABC NA KOŁACH
Sieć mobilnych sklepów spożywczych.
- Otwarcia w 2022 roku: kilkadziesiąt oddziałów
- Kwota inwestycji: 3,5 tys. zł kaucji zwrotnej


ZOBACZ W KATALOGU






















PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Kamil Smętek prowadzi własny biznes już 15 lat. Zaczynał od kierowania piekarnią, ale po latach postanowił zdywersyfikować działalność. Ze względu na podobieństwo wybrał branżę spożywczą i model franczyzowy Stokrotki. W czerwcu otworzył trzeci sklep.
Aż 80 proc. sklepów Intermarché to biznes rodzinny. Wiele z nich właśnie wchodzi w fazę sukcesji. Jaki scenariusz wybiorą?
Marcin i Jolanta Kwietniowie rozpoczęli przygodę z własnym biznesem od otwarcia marketu. Teraz rozwijają go razem ze Stokrotką. Do pierwszej placówki pod szyldem sieci dołączyła już kolejna, a w planach są następne Stokrotki.
Sklepy pod szyldem Żabka prowadzi już ponad 240 obcokrajowców. Jedną z nich jest Saiko Yelyzaveta.
Jacek Gibasiewicz najpierw był klientem Husse. Jakość produktów oraz forma obsługi tak mu przypadły do gustu, że postanowił zostać franczyzobiorcą marki.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Targi Franczyza, które odbędą się 19-21 października w Warszawie, to targi biznesowe. A biznes lubi ludzi przygotowanych i pracowitych, którzy wykorzystują swoją szansę.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
– Wszystkie rozmowy z potencjalnymi franczyzobiorcami opieramy m.in. na analizie rynkowej i potencjale sprzedażowym danego miejsca – mówi Rafał Piasecki z Da Grasso.
Franczyzodawca przygotował program dodatkowego wsparcia dla osób, które do końca marca zdecydują się przystąpić do sieci.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator
Witam, Czy ktoś może zdecydował się na współpracę z zOdido w ramach Odido Elevator i może podzielić się doświadczeniami? Chodzi o twardszą franczyzę / wyposażenie...
Nagrodzeni franczyzobiorcy
Należałoby zostawić sobie te nagrodę na spłatę powstających lawinowo długów franczyzobiorców, którzy przez kanibalizacje lokalizacji padają po kilku miesiącach....
sklepy spożywcze
Polecam Franczyzę sklepów Cortez szybko rozwijająca się marka.
Jubileuszowy sklep
Pani Julito proszę uciekać z sieci póki jeszcze dług nie urósł do niebotycznych rozmiarów
Nowe warunki współpracy dla franczyzobiorców
Widzę ,że przestępczość zorganizowana od nowego roku w natarciu na Franchising.pl:)
Franczyza, która daje niezależność
No no i tutaj polecę jutrzejszy program Anity Gargas. Redakcjo opamiętajcie się i przestańcie promować reklama i tekstami natywnymi przestępczość zorganizowana....
Poznaj franczyzę Intermarché
Wow Szanowna Redakcja zdaję się kontynuować wspieranie przestępczości zorganizowanej. Polecam jutrzejszy program Anity Gargas. Jakie będzie stanowisko POF? Mydlenie oczu...
Empik - jakieś doświadczenia?
Czy ktoś ma aktualną wiedzę w temacie prowadzenia salonu partnerskiego Empiku ?