40 sklepów Dobre Dla Domu
Pierwszy franczyzowy sklep Dobre Dla Domu ruszył w marcu 2006 roku. Obecnie sieć liczy 40 punktów. W przyszłym roku firma planuje otworzyć kolejnych 20 salonów. Czterech partnerów DDD prowadzi więcej niż jeden sklep, a 9 sklepów sieci jest prowadzonych jako kolejna placówka partnera. Jednym z multibiorców DDD jest Radosław Chabowski - właściciel sklepów w Gdańsku, Rumi oraz Tczewie.
- Jako właściciel kilku sklepów w regionie mam lepszą pozycję przetargową u dostawców – mówi Radosław Chabowski - Poza tym już samo Trójmiasto ma na tyle duży potencjał, że jeden sklep to za mało. Jeśli nie ja, to ktoś inny by go otworzył. Wolę być jedynym biorcą Dobre Dla Domu w tej okolicy.
Pomysłem na biznes i skuteczną konkurencję z sieciami marketów budowlanych jest sklep specjalistyczny, w którym klient znajdzie duży wybór modeli drzwi, paneli i podłóg drewnianych. W systemie znajduje się ponad 8 tys. pozycji asortymentowych, m.in. wzory podłóg laminowanych, drewnianych oraz modele drzwi. Klienci DDD mogą też liczyć na fachowe doradztwo oraz pełen zakres usług okołosprzedażowych. W zależności od wielkości miasta sklepy mają od 200 do 700 m2. Inwestycja partnera w salon DDD to około 100 tys. zł. Otwarcie takiego sklepu kosztuje jednak trzykrotnie więcej, dlatego centrala Dobre Dla Domu wraz z dostawcami inwestują w każdy sklep około 200 tys. zł.
Franczyzobiorca przystępujący sieci DDD otrzymuje od centrali ekspozycję i kompletne wyposażenie sklepu - regały, stanowiska kasowe, sprzęt IT wraz z systemem, wizualizację oraz zatowarowanie z odroczonym terminem płatności. Przed uruchomieniem sklepu partner i jego pracownicy przechodzą cykl szkoleń, a w pracach aranżacyjnych pomagają specjaliści z centrali DDD.
(agaka)
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
– Nasz franczyzobiorca musi dobrze znać lokalny rynek i mieć doświadczenie w handlu – mówi Anna Kaminska, członek zarządu Grupy PSB Handel SA.
Sklep z podłogami powinien zarabiać już od trzeciego miesiąca działalności
Ten rok będzie dla marki Dr Materac rekordowy. Z jakich względów?
Rynek stolarki otworowej jest odporny na zawirowania gospodarcze. Jak otworzyć taki biznes i czy to się opłaca?
Sieć marketów Pszczółka ma ambitne plany na przyszłość. Chce zdominować rynek na poziomie powiatów i gmin.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Kredigo otwiera więcej biur niż planował. Partnerzy, żeby zarobić, muszą nauczyć się dobrze weryfikować klientów.
Fabryka Pizzy zamieniła się we włoską restaurację, która serwuje różnorodne dania. Czy ten ruch się opłacał?
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
POPULARNE NA FORUM
Ubrania robocze
Zazwyczaj za odzież roboczą odpowiada firma, która zatrudnia pracowników. Pracodawca może jednak poprosić osobę zatrudnioną o pokrycie kosztów zakupu odzieży lub...
Ubrania robocze
Na jakich stanowiskach wymagane jest kupienie pracownikowi odziezy roboczej? Czy jest to obowiązek pracodawcy ?
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?
Trudno powiedzieć, która opcja będzie najlepsza. Teraz wiele opcji, a deweloperzy są najbardziej ukierunkowane na nabywców.
Ekologiczne zyski
Potwierdzam, fotowoltaika to przyszłość, sam z niej korzystam i już po paru miesiącach widzę oszczędności energetyczne.
Biznes na wsi
Agroturystyka to świetny pomysł, ale trzeba mieć warunki.
Ogród
Skąd kupowaliście artykuły do ogrodu? Widziałam, że na Dajar.pl jest interesujący wybór
Skład opałowo-węglowy
Jeżeli chodzi o węgiel najlepiej wybrać sprawdzony skład węgla w którym można kupić węgiel najwyższej jakości a nie węgiel z którym są problemy i my również je...
Jaki sklep meblowy?
Jak chcesz mieć meble na lata, to nie kupuj w Jysk czy innych marketach. Wybieraj tylko sprawdzone marki.