Powszechny Dom Finansowy zajmuje się pośrednictwem w udzielaniu kredytów.
Piątek
23.04.2010
Powszechny Dom Finansowy rozpoczął budowę sieci franczyzowej. Działają już 3 pierwsze placówki prowadzone przez partnerów, a niedługo dołączą do nich kolejne.
 

Franczyzobiorca Powszechnego Domu Finansowego musi mieć przeznaczone na start co najmniej 18 tys. zł. Pieniądze te będą potrzebne na kupno mebli do placówki (3 tys. zł), komputerów i urządzeń biurowych (9 tys. zł), oznakowanie lokalu (ponad 1 tys. zł), i pierwszą ratę za leasing samochodu oraz jego ubezpieczenie (3,5 tys. zł). Lokal powinien mieć 25-40 m2, jego remont powinien zamknąć się w kwocie 2-4 tys. zł. Firma współpracuje z biurami nieruchomości w całej Polsce i pomaga franczyzobiorcom w poszukiwaniu lokali.

Franczyzodawca nie pobiera żadnych opłat od swoich franczyzobiorców. Według przedstawicieli sieci placówka PDF powinna osiągnąć rentowność po upływie 3-6 miesięcy od otwarcia. Obecnie w sieci PDF działa osiem placówek własnych, firma współpracuje z ponad 100 biurami kredytowymi, które dystrybuują produkty firmy.

– Jesienią 2008 roku rozpoczęliśmy budowę sieci samodzielnych doradców finansowych. Ze względu na kryzys w branży finansowej, wstrzymaliśmy na pewien czas budowę sieci franczyzowej w zamian nawiązując współpracę z pośrednikami kredytowymi działającymi na rynku. Teraz, gdy sytuacja gospodarcza poprawia się, wróciliśmy do pierwotnych planów i rozpoczynamy rekrutację franczyzobiorców – mówi Marcin Grzybowski, wiceprezes zarządu Powszechnego Domu Finansowego.

Powszechny Dom Finansowy zajmuje się pośrednictwem w udzielaniu kredytów. Sieć liczy obecnie 11 placówek, z czego trzy są prowadzone przez franczyzobiorców.

(smoli)