Firma Gold Finance powstała w 2004 roku. Na początku zajmowała się wyłącznie doradztwem inwestycyjnym oraz ubezpieczeniowym.
Środa
12.05.2010
Gold Finance chce otworzyć 50 biur w 2010 roku.
 

Gold Finance posiada obecnie pięć placówek własnych oraz 18 franczyzowych. Na maj zaplanowane jest otwarcie kolejnych pięciu. W zderzeniu z tymi liczbami, plany firmy dotyczące otwarcia 50 biur w ciągu zaledwie jednego roku, wydają się trudne do osiągnięcia.

Potencjalny franczyzobiorca Gold Finance powinien dysponować 60 tys. zł, aby otworzyć placówkę sieci. Opłata licencyjna to koszt 10 tys. zł. Przedsiębiorca musi również dysponować lokalem o powierzchni około 50 m2 w mieście zamieszkanym przez minimum 50 tys. mieszkańców. Musi też posiadać co najmniej dwuletnie doświadczenie w branży finansowej.

Przez pierwszych sześć miesięcy od otwarcia punktu, franczyzobiorca zwolniony jest z opłat. Po tym okresie zobowiązany będzie do płacenia na rzecz franczyzodawcy 1 tys. zł miesięcznie opłaty bieżącej. Franczyzodawca twierdzi, że inwestycja zwraca się po upływie około sześciu miesięcy.

Firma Gold Finance powstała w 2004 roku. Na początku zajmowała się wyłącznie doradztwem inwestycyjnym oraz ubezpieczeniowym. Następnie oferta została poszerzona o kredyty hipoteczne, leasing a także kredyty konsumpcyjne i OFE.

Firma Gold Finance należy do Związku Firm Doradztwa Finansowego zarejestrowanego w 2008 roku. ZFDF zostało stworzone przez 10 największych firm doradztwa finansowego w Polsce, które łącznie realizują 80 proc. sprzedaży produktów finansowych.

(smoli)