Agent dobrze ubezpieczony
Rynek ubezpieczeń kręci się w Polsce wokół samochodów. Jeszcze w 1989 roku było ich ok. 330 tys., a obecnie po naszych drogach jeździ 19 milionów pojazdów. Każdy z nich potrzebuje obowiązkowej polisy OC. Spada natomiast liczba kierowców zainteresowanych wykupieniem autocasco, którą posiada połowa właścicieli samochodów. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez ARG Rynek i Opinia, najczęstszą tego przyczyną jest fakt, że ich samochody są stare (62 proc. wskazań) oraz że polisa autocasco jest zbyt droga (ponad 50 proc.). Nie zmienia to jednak faktu, że Polacy rzadziej niż własny samochód ubezpieczają życie i dom lub mieszkanie.
Często agenci ubezpieczeniowi są nagradzani dodatkowymi prowizjami i wycieczkami przez ubezpieczycieli za sprzedaż ich oferty. Może się to przyczynić do sytuacji, w której agenci, zamiast wybierania najkorzystniejszej oferty, wolą sprzedać tę, która jest dla nich finansowo najkorzystniejsza. Dariusz Daraż, dyrektor rozwoju sieci Superpolisy nie zgadza się z tą opinią.
- Agenci Superpolisy działają w oparciu o równoczesny dostęp do ofert wielu towarzystw ubezpieczeniowych, a wyniki kalkulacji prezentują klientowi. To sprawia, że przy wyborze danej oferty zawsze kierują się optymalnym zakresem ubezpieczenia i korzystną ceną dla obsługiwanego w danym momencie klienta - mówi menedżer.
Uczciwość wobec klienta to jedna z kilku pożdanych cech agentów. Tych Superpolisa będzie poszukiwała na XII edycji Targów Franczyzy, które jak co roku odbędą się w Warszawie.
- Nastawiamy się na pozyskanie wiarygodnych, stabilnych i nastawionych na sukces partnerów, gotowych wspólnie z nami rozwijać markę Superpolisy. Trudno mówić o idealnym partnerze – każdy, kto jest solidny, pracowity i otwarty na kontakt z klientem może rozpocząć z nami współpracę i odnieść sukces, niezależnie od tego, czy miał w swej zawodowej przeszłości kontakt z ubezpieczeniami, czy nie - twierdzi Dariusz Daraż.
Inwestycja w biuro Superpolisy wynosi 10 tys. zł. Franczyzodawca pomaga partnerom w kilku elementach prowadzenia biznesu, w tym zapewnia system, który jest zarówno porównywarką cenową i zarazem rozbudowaną platformą sprzedażową. Superpolisa oferuje także pomoc finansową przy otwieraniu placówki, urządzaniu jej oraz organizuje szkolenia dla franczyzobiorców. W rozwiązywaniu bieżących problemów pomagają dyrektorzy regionalni.
- Dyrektorzy regionalni udzielają naszym partnerom wsparcia - zarówno w przypadku spraw merytorycznych związanych z produktami poszczególnych zakładów ubezpieczeń, jak funkcjonowania samego systemu sprzedażowego Superpolisy. Agent działający w naszym systemie partnerskim ma dzięki temu jedną dedykowaną mu osobę, z którą kontaktuje się i omawia wszystkie sprawy związane ze współpracą. Dzięki temu w swojej bieżącej pracy nie musi kontaktować się z menedżerami w poszczególnych zakładach ubezpieczeń - wyjaśnia Dariusz Daraż.
(dw)
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Alior Bank rozszerza ofertę wsparcia dla franczyzobiorców. W ramach dwóch uzupełniających się programów mogą łącznie otrzymać do 100 tys. zł brutto.
Emilia Piesik weszła we franczyzowy biznes razem z mamą. Dziś sama ma dzieci i wciąż chwali sobie współpracę z franczyzodawcą.
Małgorzata Rodziewicz od 10 lat jest partnerem Santander Bank Polska. Jak ocenia współpracę z bankiem?
Joanna Ewert długo poznawała od podszewki Santander Bank Polska, aż wreszcie postanowiła zostać jego franczyzobiorczynią. Podczas zeszłorocznych Targów Franczyza została laureatką konkursu TOP Franczyzobiorca, w kategorii „Mistrz sociali”.
Franczyza Alior Banku liczy już 15 lat. Marta Radziwiłko, jedna z pierwszych franczyzobiorczyń marki, mówi, że nigdy się nie zawiodła i ciągle się rozwija.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Kredigo otwiera więcej biur niż planował. Partnerzy, żeby zarobić, muszą nauczyć się dobrze weryfikować klientów.
Fabryka Pizzy zamieniła się we włoską restaurację, która serwuje różnorodne dania. Czy ten ruch się opłacał?
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.