Placówki Fines / Sieć agencji kredytowych Fines liczy obecnie ponad 330 placówek franczyzowych oraz ok. 5 tys. biur partnerskich.
Sobota
20.04.2019
– Osoba zainteresowana wejściem we współpracę z Fines powinna mieć na inwestycję 10 tys. zł – mówi Piotr Przedlacki, prezes zarządu Fines.
 

W 2018 roku weszły dwa istotne akty prawne: przepisy o ochronie danych osobowych (RODO) oraz ustawa o dystrybucji ubezpieczeń. Jak Państwo podchodzą do tych zmian? 
Akty prawne oczywiście wymusiły dodatkowe kwestie formalne, natomiast Fines zawsze utrzymywał wysoki standard obsługi klientów. Dlatego nowe regulacje nie wprowadziły większych kłopotów. Jedynie spowodowały uporządkowanie niektórych procedur. Trzeba mieć świadomość, że rynek finansowy to głównie dane wrażliwe, które w dzisiejszych czasach wymagają ścisłej ochrony i RODO pomaga się nam do tego stosować.

Minione lata to zmieniające się trendy i upodobania klientów. Większość operacji jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie. Jak podaje serwis PRNews.pl w ciągu minionych trzech lat banki w Polsce zamknęły 1,5 tys. placówek. Jak państwo podchodzicie do tej widocznej na rynku bankowości transformacji?
To szansa dla naszych franczyobiorców na rozwój, ponieważ nasza działalność w pośrednictwie finansowym posiada jedną znaczącą różnicę. W naszych placówkach konsumenci mogą skorzystać jednocześnie z ofert kredytowych, jak i ubezpieczeniowych czy opłacić rachunki. To pozwala na oszczędność czasu w załatwieniu kwestii finansowych. Klienci cenią sobie możliwość odwiedzenia placówki i bezpośredniej konsultacji z pośrednikiem finansowym. Odpowiadamy na potrzeby rynku i klientów, dlatego rozszerzamy nasze portfolio i otwieramy nowe biura franczyzowe. 

Ile placówek partnerskich obecnie liczy sieć Fines Operator Bankowy?
Sieć agencji kredytowych Fines Operator Bankowy posiada obecnie ponad 330 placówek franczyzowych oraz ok. 5 tys. biur partnerskich. Biura zlokalizowane są w całej Polsce, nie tylko w dużych aglomeracjach, lecz także w mniejszych miastach do 50 tys. mieszkańców czy nawet do 15 tys. Sporą grupę franczyzobiorców stanowią osoby, które prowadzą placówki bankowe, ale chcą poszerzyć swoją ofertę o inne produkty dla klientów. To pozwala na oszczędność czasu w załatwieniu potrzeb finansowych. 

Od potencjalnego franczyzobiorcy wymagana jest znajomość rynku finansowego? 
Tak, ale nie jest to główny wymóg. Stawiamy  przede wszystkim na  doświadczenie w sprzedaży i obsłudze klienta. Fines w ramach współpracy franczyzowej oferuje pełne wsparcie w prowadzeniu biznesu. Na początku współpracy franczyzobiorcy wdrażani są w strukturę firmy oraz szkoleni z zakresu działania systemu internetowego, który daje dostęp do ofert ponad 30 instytucji finansowych. Szkolenia z produktów odbywają się przez internet. Corocznie organizowana jest Akademia Doradcy Fines. Szkolenie to obejmuje pożyczki pozabankowe, kredyty. W tym roku wprowadziliśmy także Akademię poświęconą sprzedaży ubezpieczeń. Dzięki temu każdy może zdobyć potrzebną wiedzę nie wychodząc z domu. Franczyzobiorca zgodnie z dostępną ofertą może rozwijać na bieżąco swoje kompetencje w sprzedaży kredytów gotówkowych dla firm, pożyczek, ubezpieczeń i leasingów. 

Na jaki koszt inwestycji musi być przygotowany potencjalny franczyzobiorca?
Osoba zainteresowana wejściem we współpracę z Fines powinna dysponować jedynie środkami na adaptację lokalu oraz na bieżącą działalność biura. Na inwestycję początkową składają się koszt oznakowania placówki z zewnątrz, meble i pakiet dodatków. Przewidywana suma inwestycji wynosi ok. 10 tys. zł.

Rozmawiała Maryla Pałasz


Gdzie najlepiej? / Biura zlokalizowane są w całej Polsce, nie tylko w dużych aglomeracjach, lecz także w mniejszych miastach do 50 tys. mieszkańców czy nawet do 15 tys

POPULARNE NA FORUM

Pożyczka 24/7

Pojawia się wiele możliwości pożyczek dla firm. Polecam zobaczyć portal pożyczek społecznościowych futurecapital.pl. Ludzie ludziom.

5 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2019
Ogłoszenie upadłości konsumenckiej

Niestety ale nie wiedzie mi się w firmie i zastanawiam się nad ogłoszeniem upadlości.... Jak wyglada ogłoszenie upadłości przez przedsiębiorcę?

1 wypowiedzi
ostatnia 16.09.2019
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes

Witam.Poszukuję kontaktu z osobą współpracującą z BANK PEKAO SA.

42 wypowiedzi
ostatnia 20.08.2019
Czy franczyza w Getin Banku się nie opłaca?

Halo halo czy ktoś tu jest?

30 wypowiedzi
ostatnia 20.08.2019
Pożyczka 24/7

Chyba to już nie te czasy kiedy musimy się bać o każdą pożyczkę. Firm jest dużo, każda walczy o jak najlepsze opinie jeżeli chce się liczyć na rynku. Jednak jeżeli...

5 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2019
Czy franczyza w Getin Banku się nie opłaca?

Halo witam Mam pytanie do Biznesmen007 lub innej osoby która ostatnio rozpoczęła współpracę z jakimkolwiek bankiem.Proszę o kontakt

30 wypowiedzi
ostatnia 11.08.2019
Biuro rachunkowe

ja korzystam z usług biura rachunkowego Abakus w Gdyni i jestem bardzo zadowolona

16 wypowiedzi
ostatnia 29.07.2019
Odliczenie faktury z podatku dochodowego

Witam, założyłem własną działalność kilka miesięcy temu i mam pytanie o obniżenie podatku dochodowego. Np. Mój zarobek z własnej dzialalnosci wynosi 4tys. Podatek...

1 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2019