Obiecująca perspektywa
W 2018 roku weszły dwa istotne akty prawne: przepisy o ochronie danych osobowych (RODO) oraz ustawa o dystrybucji ubezpieczeń. Jak Państwo podchodzą do tych zmian?
Akty prawne oczywiście wymusiły dodatkowe kwestie formalne, natomiast Fines zawsze utrzymywał wysoki standard obsługi klientów. Dlatego nowe regulacje nie wprowadziły większych kłopotów. Jedynie spowodowały uporządkowanie niektórych procedur. Trzeba mieć świadomość, że rynek finansowy to głównie dane wrażliwe, które w dzisiejszych czasach wymagają ścisłej ochrony i RODO pomaga się nam do tego stosować.
Minione lata to zmieniające się trendy i upodobania klientów. Większość operacji jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie. Jak podaje serwis PRNews.pl w ciągu minionych trzech lat banki w Polsce zamknęły 1,5 tys. placówek. Jak państwo podchodzicie do tej widocznej na rynku bankowości transformacji?
To szansa dla naszych franczyobiorców na rozwój, ponieważ nasza działalność w pośrednictwie finansowym posiada jedną znaczącą różnicę. W naszych placówkach konsumenci mogą skorzystać jednocześnie z ofert kredytowych, jak i ubezpieczeniowych czy opłacić rachunki. To pozwala na oszczędność czasu w załatwieniu kwestii finansowych. Klienci cenią sobie możliwość odwiedzenia placówki i bezpośredniej konsultacji z pośrednikiem finansowym. Odpowiadamy na potrzeby rynku i klientów, dlatego rozszerzamy nasze portfolio i otwieramy nowe biura franczyzowe.
Ile placówek partnerskich obecnie liczy sieć Fines Operator Bankowy?
Sieć agencji kredytowych Fines Operator Bankowy posiada obecnie ponad 330 placówek franczyzowych oraz ok. 5 tys. biur partnerskich. Biura zlokalizowane są w całej Polsce, nie tylko w dużych aglomeracjach, lecz także w mniejszych miastach do 50 tys. mieszkańców czy nawet do 15 tys. Sporą grupę franczyzobiorców stanowią osoby, które prowadzą placówki bankowe, ale chcą poszerzyć swoją ofertę o inne produkty dla klientów. To pozwala na oszczędność czasu w załatwieniu potrzeb finansowych.
Od potencjalnego franczyzobiorcy wymagana jest znajomość rynku finansowego?
Tak, ale nie jest to główny wymóg. Stawiamy przede wszystkim na doświadczenie w sprzedaży i obsłudze klienta. Fines w ramach współpracy franczyzowej oferuje pełne wsparcie w prowadzeniu biznesu. Na początku współpracy franczyzobiorcy wdrażani są w strukturę firmy oraz szkoleni z zakresu działania systemu internetowego, który daje dostęp do ofert ponad 30 instytucji finansowych. Szkolenia z produktów odbywają się przez internet. Corocznie organizowana jest Akademia Doradcy Fines. Szkolenie to obejmuje pożyczki pozabankowe, kredyty. W tym roku wprowadziliśmy także Akademię poświęconą sprzedaży ubezpieczeń. Dzięki temu każdy może zdobyć potrzebną wiedzę nie wychodząc z domu. Franczyzobiorca zgodnie z dostępną ofertą może rozwijać na bieżąco swoje kompetencje w sprzedaży kredytów gotówkowych dla firm, pożyczek, ubezpieczeń i leasingów.
Na jaki koszt inwestycji musi być przygotowany potencjalny franczyzobiorca?
Osoba zainteresowana wejściem we współpracę z Fines powinna dysponować jedynie środkami na adaptację lokalu oraz na bieżącą działalność biura. Na inwestycję początkową składają się koszt oznakowania placówki z zewnątrz, meble i pakiet dodatków. Przewidywana suma inwestycji wynosi ok. 10 tys. zł.
Rozmawiała Maryla Pałasz
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Alior Bank rozszerza ofertę wsparcia dla franczyzobiorców. W ramach dwóch uzupełniających się programów mogą łącznie otrzymać do 100 tys. zł brutto.
Emilia Piesik weszła we franczyzowy biznes razem z mamą. Dziś sama ma dzieci i wciąż chwali sobie współpracę z franczyzodawcą.
Małgorzata Rodziewicz od 10 lat jest partnerem Santander Bank Polska. Jak ocenia współpracę z bankiem?
Joanna Ewert długo poznawała od podszewki Santander Bank Polska, aż wreszcie postanowiła zostać jego franczyzobiorczynią. Podczas zeszłorocznych Targów Franczyza została laureatką konkursu TOP Franczyzobiorca, w kategorii „Mistrz sociali”.
Franczyza Alior Banku liczy już 15 lat. Marta Radziwiłko, jedna z pierwszych franczyzobiorczyń marki, mówi, że nigdy się nie zawiodła i ciągle się rozwija.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.