Biznes w finansach
Banking Retail System zrzesza pośredników finansowych, zajmujących się sprzedażą kredytów i pożyczek. Norbert Komorowski przed nawiązaniem współpracy z Banking Retail System pracował jako koordynator zespołu w obszarze finansowania MŚP w jednym z banków.
– Do moich zadań należała między innymi realizacja przyjętej strategii banku w zakresie pozyskiwania klientów i sprzedaży produktów, realizacja nałożonych celów sprzedażowych, monitorowanie rezultatów, aktywności i jakości w celu wdrażania najlepszych praktyk w organizacji oraz zarządzanie i rozwój zespołu w podległym regionie – mówi Norbert Komorowski, partner BRS.
Partner BRS przyznał, że decyzja o rezygnacji z etatu w placówce banku była motywowana chęcia założenia samodzielnego biznesu. Znalezienie odpowiedniego partnera nie zajęło Norbertowi Komorowskiemu dużo czasu.
– Chciałem pozostać w branży finansowej. Przez dwa miesiące szukałem firmy, której oferta oraz polityka firmy będą mi odpowiadały, a także przeprowadzi mnie przez trudny proces „adaptacji” w nowych realiach. Pośrednictwo finansowe wymaga staranności, znajomości zasad bezpieczeństwa oraz dobrych praktyk – mówi Norbert Komorowski.
Markę Banking Retail System Norbert Komorowski poznał dzięki m.in. opiniom znajomych z branży pośrednictwa.
– Zapoznałem się z ofertą dostępną na stronie internetowej BRS, następnie skontaktowałem się z firmą BRS i umówiłem na spotkanie z dyrektorem regionu, Piotrem Średnickim. Sprawdziłem stawki prowizyjne i podpisałem umowę – dodaje Norbert Komorowski.
Partner BRS, decydując się na nawiązanie współpracy z BRS musiał założyć własną działalność gospodarczą. Wymogiem było również złożenie wniosku o wpis do rejestru pośredników finansowych w Komisji Nadzoru Finansowego.
A na jaką pomoc mógł liczyć partner?
– Opiekun zajął się moim wdrożeniem kompleksowo, formalności załatwiliśmy od razu. Poznałem analityka, z którym miałem kontakt za pośrednictwem telefonu, maila, funkcjonalnej aplikacji eBRS. A także otrzymałem materiały o dostępnych produktach, kompendium wiedzy, prezentacje produktowe – tłumaczy Norbert Komorowski.
Pośrednicy w BRS zarabiają na prowizji od uruchomionego kredytu. BRS zapewnia, że wypłaca prowizje od ręki i partnerzy nie muszą czekać na koniec okresu rozliczeniowego. Banking Retail System nie pobiera żadnych opłat za przystąpienie do sieci, ani opłat miesięcznych. Obecnie z BRS współpracuje 1750 firm pośrednictwa finansowego na terenie całej Polski.
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Już ponad 2/3 transakcji w sklepach odbywa się bezgotówkowo. Klienci coraz częściej oczekują wyboru metod płatności, dlatego posiadanie terminala staja się kluczowe.
Alior Bank rozszerza ofertę wsparcia dla franczyzobiorców. W ramach dwóch uzupełniających się programów mogą łącznie otrzymać do 100 tys. zł brutto.
Emilia Piesik weszła we franczyzowy biznes razem z mamą. Dziś sama ma dzieci i wciąż chwali sobie współpracę z franczyzodawcą.
Joanna Ewert długo poznawała od podszewki Santander Bank Polska, aż wreszcie postanowiła zostać jego franczyzobiorczynią. Podczas zeszłorocznych Targów Franczyza została laureatką konkursu TOP Franczyzobiorca, w kategorii „Mistrz sociali”.
Franczyza Alior Banku liczy już 15 lat. Marta Radziwiłko, jedna z pierwszych franczyzobiorczyń marki, mówi, że nigdy się nie zawiodła i ciągle się rozwija.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Jaki biznes ma szansę powodzenia w obecnych realiach rynkowych? Dowiedz się z nowego numeru magazynu "Własny Biznes FRANCHISING".
Jeszcze kilkanaście lat temu analiza nagrań z kamer w czasie rzeczywistym brzmiała bardziej jak film science fiction niż pomysł na biznes. Tymczasem na polskim podwórku prężnie rozwija się zajmująca tym firma.
Systemy franczyzowe można podzielić według różnych kryteriów m.in. rodzaju know-how, rodzaju działalności gospodarczej czy sposobu organizacji systemu. Przedstawiamy najważniejsze klasyfikacje.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.