Więcej uczniów / Na zajęcia EZO zapisuje się coraz więcej dzieci. Duże zainteresowanie zajęciami nie przełożyło się jeszcze na otwieranie większej liczby placówek partnerskich.
Poniedziałek
25.04.2022
Monika Andraszek zrezygnowała z pracy w korporacji na rzecz działalności pod szyldem EZO, ponieważ chciała mieć więcej czasu dla dzieci. Jak jej idzie?
 

Monika Andraszek skończyła studia matematyczne, ale nie chciała pracować w szkole.

– Nie podobało mi się to, w jaki sposób w naszych szkołach uczy się dzieci matematyki – wspomina.

Dlatego zatrudniła się w dziale finansowym korporacji. Jednak kiedy założyła rodzinę i urodziła dwoje dzieci, to doszła do wniosku, że model pracy w korporacji się nie sprawdza.

– Kiedy mieliśmy rozliczenie miesiąca, to nie było mnie w domu przez tydzień od świtu do nocy – mówi Monika Andraszek.

Rodzina na pierwszym miejscu

Zaczęła więc szukać innego zajęcia. Chciała pójść w kierunku zajęć dla dzieci. Przeglądała różne franczyzy, znalazła kilka takich, które są mocno związane z matematyką, ale oferty nie bardzo przypadły jej do gustu- albo program był niedostosowany do polskich realiów, albo nie miał przełożenia na to, czego dzieci uczą się w szkole. Dopiero kiedy natknęła się na EZO, to doszła do wniosku, że to jest to, czego szuka.

– Program w przypadku tej firmy jest dostosowany do tego, czego uczą się dzieci w szkole. Ponadto dzieci się nie nudzą. Nawet w przypadku czterolatków zajęcia są tak skonstruowane, że godzina nauki nie stanowi problemu – mówi Monika Andraszek.

Poszła na szkolenie i zdecydowała się wejść w ten biznes.  Wystartowała w 2019 r. we wrześniu. To nie było dobry czas na start, ponieważ wielu rodziców miało już wybrane zajęcia dodatkowe dla dzieci.

– Nie miałam też własnego lokalu, wynajmowałam sale w szkołach i w centrum kultury. Grupy tworzyłam ad hoc. Ale po roku doszłam do wniosku, że zainteresowanie jest spore i warto wynająć własny lokal. I właśnie wtedy pojawiła się pandemia. Martwiłam się, że to nie będzie działało. Ale dostałam duże wsparcie z centrali i udało się – opowiada Monika Andraszek.

Przez jakiś czas spora część zajęć była prowadzona online albo hybrydowo, ale teraz już są one głównie stacjonarne.

– Z perspektywy czasu wydaje mi się, że w czasie pandemii przybyło nam mnóstwo uczniów, bo ja zaczynałam od 30 dzieci, a we wrześniu startowaliśmy ze 150 dzieci – mówi Monika Andraszek.

Zatrudnia ona pięciu nauczycieli. Dodaje, że zainteresowanie jest duże także dlatego, że przez pandemię edukacja w szkołach mocno siadła.

Przybywa klientów

Joanna Grodecka, właścicielka Edukacji EZO, przyznaje, że klientów w całej sieci ostatnio przybywa.

– Skutki pandemii są mocno odczuwalne, jeśli chodzi o edukację matematyczną dzieci. Mamy dzięki temu bardzo dużo zapisów, ale widzimy, że poziom wiedzy i zaangażowania uczniów spadł, dlatego, że przez wiele miesięcy uczyli się zdalnie – mówi Joanna Grodecka.

Jednocześnie jednak wzrost zainteresowania zajęciami nie przełożył się na większe zainteresowaniem otwieraniem placówek pod szyldem EZO.

– Wiele osób, które były zainteresowane współpracą, zrezygnowało z tego pomysłu obawiając się nauczania zdalnego – mówi Joanna Grodecka.

Dodaje ona także, że w ostatnim czasie firma zrobiła duży postęp, jeśli chodzi o rozwój technologiczny.

– Działamy wszyscy na jednej platformie, którą przekazujemy naszym franczyzobiorcom. Dzięki temu mamy większy komfort w prowadzeniu zajęć, dodatkowych webinarów dla uczniów i spotkań online – mówi Joanna Grodecka.

W całej sieci w Polsce działają dwie placówki własne w Krakowie i Wrocławiu, a także 15 franczyzowych.  Opłata wstępna w EZO wynosi 12 tys. zł netto. W trakcie trwania umowy obowiązują stałe opłaty miesięczne w wysokości 600 - 900 zł netto, z których zwolnione są miesiące wakacyjne.

WIZYTÓWKA Edukacji EZO

Sieć szkół edukacyjnych.

  • liczba placówek – 2 własne i 15 franczyzowych
  • kwota inwestycji – 12 tys. zł
  • miesięczne opłaty – 600-900 zł

Monika Andraszek, franczyzobiorczyni marki EZO / Program w przypadku EZO jest dostosowany do tego, czego uczą się dzieci w szkole. Ponadto dzieci się nie nudzą.
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Praca licencjacja - franczyza McDonald's

Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.05.2021
Akademia Bystrzaka

Podłączam się do pytania.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Akademia Bystrzaka

Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?

2 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2020
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018