Emeryci wybierają punkty kasowe
Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika że 22 proc. Polaków nie ma konta bankowego. Nie obawia się pani, że wkrótce bardziej zaufamy bankowym sejfom i rachunki będziemy wyłącznie regulować przelewami bankowymi zamiast opłacać je w punkcie kasowym czy na poczcie?
Dopóki nie będzie obrotu bezgotówkowego w całej gospodarce nadal będzie duże pole do zagospodarowania przez pośredników pieniężnych. Znaczna część polskiego społeczeństwa nie korzysta z usług bankowych, gdyż nie posiada rachunku bankowego, a więc nie ma możliwości opłacania swoich zobowiązań w formie bezgotówkowej. Grupa ta nie tylko nie posiada kont bankowych, lecz i nie zamierza ich zakładać, ponieważ świadczenia z tytułu rent czy emerytur, jakie otrzymuje, są tak niskie, że nie wystarczają na pokrycie miesięcznych kosztów utrzymania, nie mówiąc o dodatkowych kosztach, które generuje rachunek bankowy. Pośrednicy finansowi zagospodarowali tę niszę rynkową, oferując klientom tanią i wygodną usługę płatności swoich zobowiązań. Szacuje się, że ok. 10 proc. rynku płatności obsługują punkty opłat.
Wyróżniacie się od konkurencji sposobem przekazywania pieniędzy klientów.
U nas pieniądze klientów nie krążą po kontach różnych przedsiębiorstw, franczyzobiorca wpłaca je na konto swojej firmy a następnie wykonuje przelewy na rachunki odbiorców wskazanych mu przez klientów. Takie działanie sprawia, że parter sieci nie ponosi ryzyka defraudacji pieniędzy przez centralę, co miało miejsce w niektórych sieciach kasowych.
rozmawiała (smoli)
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Alior Bank rozszerza ofertę wsparcia dla franczyzobiorców. W ramach dwóch uzupełniających się programów mogą łącznie otrzymać do 100 tys. zł brutto.
Emilia Piesik weszła we franczyzowy biznes razem z mamą. Dziś sama ma dzieci i wciąż chwali sobie współpracę z franczyzodawcą.
Małgorzata Rodziewicz od 10 lat jest partnerem Santander Bank Polska. Jak ocenia współpracę z bankiem?
Joanna Ewert długo poznawała od podszewki Santander Bank Polska, aż wreszcie postanowiła zostać jego franczyzobiorczynią. Podczas zeszłorocznych Targów Franczyza została laureatką konkursu TOP Franczyzobiorca, w kategorii „Mistrz sociali”.
Franczyza Alior Banku liczy już 15 lat. Marta Radziwiłko, jedna z pierwszych franczyzobiorczyń marki, mówi, że nigdy się nie zawiodła i ciągle się rozwija.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.