Sposób na konkurencję
Banking Retail System zrzesza pośredników finansowych, zajmujących się sprzedażą kredytów i pożyczek. Co zapewniają państwo swoim partnerom?
BRS w ramach współpracy zapewnia swoim partnerom bieżącą informację na temat szerokiej oferty bankowej i pozabankowej. Obejmuje ona również dostęp do ofert specjalnych, niedostępnych bezpośrednio w bankach i firmach pozabankowych. Partnerzy BRS mogą bezpłatnie zweryfikować w bazach BIK, KRD czy BIG InfoMonitor zdolność kredytową wskazanych przez partnera klientów. Poza tym partner ma do swojej dyspozycji analityka, który odpowie na wszystkie pytania, m.in. w którym banku, jaką kwotę, na jaki okres i w jakiej cenie może uzyskać dla swojego klienta. Ale na tym nie koniec... Organizujemy również szkolenia produktowe i merytoryczne z przedstawicielami wybranych banków i firm pozabankowych pod nazwą „Śniadania Mistrzów”, a także profesjonalne szkolenia sprzedażowe.
Jakie wymagania macie wobiec partnerów?
Ofertę współpracy z BRS kierujemy do partnerów, którzy są przedsiębiorcami i właścicielami biur pośrednictwa finansowego. Muszą oni posiadać także aktualny wpis do KNF. Nie posiadamy własnych oddziałów sprzedaży. Po podpisaniu umowy o współpracy z BRS partner nadal działa pod własną marką, a podpisana umowa nie jest umową na wyłączność.
Na czym zarabiają pośrednicy BRS?
Nasi partnerzy zarabiają na prowizji od uruchomionego kredytu, a my zapewniamy wypłatę prowizji od ręki. Oznacza to, że nasi partnerzy nie muszą czekać na koniec okresu rozliczeniowego.
Jakie macie plany na nadchodzące miesiące?
Liczba współpracujących z nami partnerów ciągle rośnie. Obecnie współpracujemy z blisko 1800 podmiotami. Bardzo nas to cieszy, a jednocześnie stawia przed nami nowe wyzwania. Chcemy się rozwijać, dlatego będziemy aktywnie zabiegać o współpracę z kolejnymi partnerami. Z drugiej strony kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo i etykę działania. Z tego powodu wprowadziliśmy Zasady Dobrych Praktyk. Dokument ten wyjaśnia, jakie praktyki akceptujemy i dlaczego na nich opieramy naszą współpracę z partnerami. Poruszamy także kwestię działań, które stanowią zagrożenie dla wspólnego biznesu.
Jak oceniają konkurencyjność na rynku pośrednictwa finansowego?
Konkurencyjność na rynku pośrednictwa finansowego jest ogromna, o czym świadczy fakt, że do istniejących operatorów bankowych dołączają nowi i nawiązują współpracę z kolejnymi pośrednikami. Aby zapewnić sobie trwałą i satysfakcjonującą współpracę, trzeba się wyróżnić. W tym przypadku należy postawić nie tylko na atrakcyjną ofertę, ale przede wszystkim na pełne wsparcie współpracujących z nami partnerów. Naszą misją jest ułatwienie prowadzenia biznesu, dlatego zapewniamy najlepsze wsparcie pośrednikom finansowym. To m.in. z tego powodu grono współpracujących z nami partnerów stale rośnie.
Rozmawiała Maryla Pałasz
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Alior Bank rozszerza ofertę wsparcia dla franczyzobiorców. W ramach dwóch uzupełniających się programów mogą łącznie otrzymać do 100 tys. zł brutto.
Emilia Piesik weszła we franczyzowy biznes razem z mamą. Dziś sama ma dzieci i wciąż chwali sobie współpracę z franczyzodawcą.
Małgorzata Rodziewicz od 10 lat jest partnerem Santander Bank Polska. Jak ocenia współpracę z bankiem?
Joanna Ewert długo poznawała od podszewki Santander Bank Polska, aż wreszcie postanowiła zostać jego franczyzobiorczynią. Podczas zeszłorocznych Targów Franczyza została laureatką konkursu TOP Franczyzobiorca, w kategorii „Mistrz sociali”.
Franczyza Alior Banku liczy już 15 lat. Marta Radziwiłko, jedna z pierwszych franczyzobiorczyń marki, mówi, że nigdy się nie zawiodła i ciągle się rozwija.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Kredigo otwiera więcej biur niż planował. Partnerzy, żeby zarobić, muszą nauczyć się dobrze weryfikować klientów.
Fabryka Pizzy zamieniła się we włoską restaurację, która serwuje różnorodne dania. Czy ten ruch się opłacał?
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.