Expander rośnie w siłę / Obecnie sieć Expander liczy ponad 50 placówek franczyzowych.
Sobota
30.05.2020
Franczyzodawca marki Expander na czas pandemii zwolnił swoich franczyzobiorców z opłat franczyzowych.
 

Nikt tak naprawdę nie wie, jakie będą finalnie konsekwencje epidemii koronawirusa dla polskiej gospodarki. Ze względu na wprowadzone ograniczenia przedsiębiorcy z dnia na dzień stracili klientów, a tym samym płynność finansową. Jak zauważa Bartosz Kwieciński, dyrektor sprzedaży w Expander, franczyzobiorcy są teraz w lepszej sytuacji. Przede wszystkim dlatego, że mogą polegać na wsparciu, zasobach i narzędziach franczyzodawców. 

Gotowe rozwiązania

Większość franczyzodawców posiada konkretne procedury obejmujące wszystkie obszary działalności przedsiębiorstwa. W kontekście niespodziewanego kryzysu, z którym mamy obecnie do czynienia to dodatkowy atut, który pozwala franczyzobiorcom na zachowanie ciągłości biznesu.
W przeciwieństwie do wielu innych firm już wcześniej mieliśmy wdrożony i przetestowany model pracy zdalnej w centrali, więc nasze systemy pozwoliły na szybką adaptację tych rozwiązań również do całej sieci sprzedaży. Dlatego bardzo sprawnie, właściwie z dnia na dzień, byliśmy w stanie wdrożyć system kompleksowej obsługi klienta w kanałach online. Nasi eksperci, w tym również franczyzobiorcy, mają obecnie możliwość przeprowadzenia z klientami spotkania online, zapewniony elektroniczny obieg dokumentów zarówno na linii ekspert-klient, jak i ekspert-centrala, dzięki czemu nasi franczyzobiorcy są w stanie prowadzić procesy kredytowe i na bieżąco się rozliczać – dodaje dyrektor Expander.

Pod kloszem franczyzodawcy

W przypadku firmy Expander, koszt uruchomienia placówki to jednorazowa opłata początkowa w wysokości 10 tys. zł, a później stała oplata miesięczna w wysokości 1000 zł. Partnerzy sami mogą zaproponować miejsce na oddział i wybrać lokal, jego optymalna powierzchnia powinna wynosić 40 m2 z możliwością umieszczenia 2-3 stanowisk. Lokal powinien być dobrze zlokalizowany – najlepiej blisko centrum biznesowego lub popularnych ciągów komunikacyjnych. W praktyce oznacza to, że czynsz w zależności od wielkości miasta może sięgnąć od kilkuset do kilku tysięcy złotych. W obecnej sytuacji, gdy placówki są zamknięte, to spore obciążenie, z którym osoby prowadzące swój biznes muszą sobie poradzić.
Wszyscy nasi franczyzobiorcy, a mamy ich obecnie ponad 50, zostali zwolnieni ze swoich opłat franczyzowych i otrzymają nasze wsparcie podczas negocjacji czynszów za swoje lokale. Poza tym zastosowaliśmy również dodatkowe środki bezpieczeństwa, które bez wątpienia w najbliższej przyszłości przydadzą się w oddziałach i wyposażyliśmy partnerów w środki zabezpieczenia, takie jak np. obudowy stanowisk pleksi – wyjaśnia Bartosz Kwieciński z Expander.

WIZYTÓWKA MARKI EXPANDER

Expander od 2001 roku pomaga klientom indywidualnym w zakresie kredytów, inwestycji oraz rozwiązań ubezpieczeniowych. 

  • stała oplata miesięczna: 1000 zł oraz czynsz;
  • powierzchnia lokalu: min. 40 m2;
  • 51 placówek franczyzowych.

Koszty na start / W przypadku firmy Expander, koszt uruchomienia placówki to jednorazowa opłata początkowa w wysokości 10 tys. zł.