Zarabiamy na kredytach
Stopy procentowe są dziś praktycznie zerowe. A to oznacza tanie kredyty i brak opłacalności trzymania pieniędzy na lokatach bankowych. Dlatego wielu Polaków decyduje się np. na kupno nieruchomości czy inne inwestycje. Co nakręca ruch w branży pośredników kredytowych.
Fines od 16 lat działa na rynku pośrednictwa finansowego. Obecnie do jego sieci agencyjnej należy prawie 2 tys. biur kredytowych w całej Polsce. Od 2003 roku powstaje też sieć franczyzowa, licząca teraz 150 placówek pod szyldem Fines Operator Bankowy.
– Rok 2020 odbił się na wielu branżach, w tym na branży finansowej. Spadek sprzedaży mogliśmy zaobserwować na początku pierwszej fali sprzed roku. Jednakże rok 2021 to niewątpliwe odbudowa, a w niektórych segmentach szybki wzrost. Widzimy rosnącą aktywność naszych agentów i dostawców – zarówno banków, jak i firm pożyczkowych. Podczas pandemii wdrożyliśmy procesy zdalne, które umożliwiły skuteczną sprzedaż na odległość, bez konieczności wizyty klienta w biurze – mówi Piotr Przedlacki, prezes zarządu Fines S.A.
Franczyza dla doświadczonych
Franczyzobiorcy Fines zarabiają na wypracowanej prowizji ze sprzedaży produktów finansowych.
– W zależności od lokalnych potrzeb klientów i specyfiki rynku oferujemy: kredyty bankowe, pożyczki pozabankowe, finansowanie dla firm (kredyty firmowe, leasing, faktoring, fundusze europejskie), kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, ubezpieczenia majątkowe i życiowe, instalacje fotowoltaiczne – wylicza Piotr Przedlacki. – Tym co wyróżnia nas na rynku jest codzienna wypłata prowizji, czyli dzisiaj sprzedajesz kredyt, a jutro otrzymujesz prowizję na swoje konto bankowe. To bardzo poprawia bieżącą płynność.
Program franczyzowy Fines Operator Bankowy skierowany jest do osób z doświadczeniem w branży finansowej, które prowadzą działalność gospodarczą. Znajomość rynku pośrednictwa finansowego i umiejętności sprzedażowe mają szczególne znaczenie w pierwszych miesiącach funkcjonowania placówki.
Franczyzodawca rekomenduje otwarcia w miejscowościach nie mniejszych niż 10-20 tys. mieszkańców. Licencjobiorca dostaje gwarancję wyłączności terytorialnej – jedna placówka Fines przypada na 15 tys. mieszkańców. Lokal na biuro powinien mieć powierzchnię minimum 20 m2. Zalecana jest też lokalizacja na parterze, z wejściem od strony ulicy i witryną. Potrzebne jest również miejsce na wywieszenie neonu na elewacji.
Wsparcie z centrali
Franczyzodawca szacuje, że na wyposażenie i obrandowanie placówki trzeba przeznaczyć ok. 10 tys. zł. Do tego należy doliczyć wydatki na sprzęt komputerowy, drukarki. Nie ma opłaty wstępnej ani miesięcznych franczyzowych.
– Natomiast cyklicznie zachęcamy naszych franczyzobiorców do finansowania wspólnych akcji marketingowych, zarówno na szczeblu lokalnym i jak ogólnopolskim – dodaje Piotr Przedlacki. – To, jak szybko placówka zacznie przynosić zyski i nastąpi zwrot z inwestycji zależy od bardzo wielu zmiennych. M.in. od tego w jakiej lokalizacji franczyzobiorca otwiera biuro, czy ma stałych klientów z poprzednio prowadzonych działalności, no i oczywiście od aktywności marketingowej i zaangażowania sprzedażowego. Zaangażowanie jest tu czynnikiem decydującym. Oczywiście na każdym etapie franczyzobiorca może liczyć na wsparcie i pomoc centrali, jak i opiekuna regionalnego.
Licencjobiorcy mają m.in. dostęp do cyklicznych szkoleń, eksperckich infolinii, systemu obsługi finansowej dla pośredników finansowych, w większości w pełni zintegrowanego z systemami banków i pożyczkodawców, własną stronę internetową, wsparcie w prowadzeniu social mediów oraz w kampaniach Facebook Ads i Google Ads.
Od początku tego roku Fines otworzył siedem placówek franczyzowych, a kolejne pięć jest na etapie przygotowań.
WIZYTÓWKA FINES
Sieć placówek pośrednictwa kredytowego.
- ok. 2 tys. placówek
- 150 biur franczyzowych
- inwestycja ok. 10 tys. zł
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Alior Bank rozszerza ofertę wsparcia dla franczyzobiorców. W ramach dwóch uzupełniających się programów mogą łącznie otrzymać do 100 tys. zł brutto.
Emilia Piesik weszła we franczyzowy biznes razem z mamą. Dziś sama ma dzieci i wciąż chwali sobie współpracę z franczyzodawcą.
Małgorzata Rodziewicz od 10 lat jest partnerem Santander Bank Polska. Jak ocenia współpracę z bankiem?
Joanna Ewert długo poznawała od podszewki Santander Bank Polska, aż wreszcie postanowiła zostać jego franczyzobiorczynią. Podczas zeszłorocznych Targów Franczyza została laureatką konkursu TOP Franczyzobiorca, w kategorii „Mistrz sociali”.
Franczyza Alior Banku liczy już 15 lat. Marta Radziwiłko, jedna z pierwszych franczyzobiorczyń marki, mówi, że nigdy się nie zawiodła i ciągle się rozwija.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.