Pierwsza placówka franczyzowa eurobanku powstała w marcu 2007 roku. W ciągu ostatnich kilku miesięcy bank testował system partnerski na 10 jednostkach. Obecnie rozpoczyna kampanię rekrutacyjną franczyzobiorców koncentrując się na dwóch województwach: kujawsko-pomorskim i małopolskim. W obu regionach bank wytypowane zostało po kilkanaście miejscowości charakteryzujących się niskim nasyceniem placówkami bankowymi. W takich miejscach dostęp do usług finansowych jest bardzo ograniczony, a mieszkańcy mają znikomy wybór produktów i najczęściej są skazani na jeden bank. Właśnie do takich miejscowości zamierza dotrzeć eurobank.
- Zamierzaliśmy zamknąć rok 2007 liczbą około 30 placówek działających pod szyldem eurobank partner, jednak już dzisiaj wiemy, że liczbę tę osiągniemy do końca września, a w październiku ruszą kolejne – mówi Kamil Polikowski, dyrektor ds. franczyzy eurobanku.
Franczyzowe placówki eurobanku otwierane są w miejscowościach o liczbie 15-25 tys. mieszkańców. Funkcjonują pod marką eurobanku i korzystają ze standardowych wizualizacji i materiałów promocyjno-informacyjnych.
Koszt uruchomienia jednostanowiskowej placówki partnerskiej to około 30 tys. zł plus koszty adaptacji lokalu. Wymogiem jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej oraz niekaralność kandydata. Preferowana przez bank powierzchnia lokalu (własnego lub wynajętego) wynosi 35-60 m2.
- Nasi partnerzy otrzymują bezpieczny i dochodowy pomysł na biznes - mówi Kamil Polikowski - Jednym z podstawowych elementów tego bezpieczeństwa jest asekuracja działalności partnera. W przypadku niższej niż planowana sprzedaży w pierwszych sześciu miesiącach działalności, bank pokrywa 50 proc. kosztów operacyjnych placówki - dodaje.
Centrala banku szacuje, że na prowadzeniu placówki partnerskiej partner może uzyskać dochód od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.
(mdk)ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Alior Bank rozszerza ofertę wsparcia dla franczyzobiorców. W ramach dwóch uzupełniających się programów mogą łącznie otrzymać do 100 tys. zł brutto.
Emilia Piesik weszła we franczyzowy biznes razem z mamą. Dziś sama ma dzieci i wciąż chwali sobie współpracę z franczyzodawcą.
Małgorzata Rodziewicz od 10 lat jest partnerem Santander Bank Polska. Jak ocenia współpracę z bankiem?
Joanna Ewert długo poznawała od podszewki Santander Bank Polska, aż wreszcie postanowiła zostać jego franczyzobiorczynią. Podczas zeszłorocznych Targów Franczyza została laureatką konkursu TOP Franczyzobiorca, w kategorii „Mistrz sociali”.
Franczyza Alior Banku liczy już 15 lat. Marta Radziwiłko, jedna z pierwszych franczyzobiorczyń marki, mówi, że nigdy się nie zawiodła i ciągle się rozwija.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Kredigo otwiera więcej biur niż planował. Partnerzy, żeby zarobić, muszą nauczyć się dobrze weryfikować klientów.
Fabryka Pizzy zamieniła się we włoską restaurację, która serwuje różnorodne dania. Czy ten ruch się opłacał?
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.