Doradca to podstawa
Takich osób poszukuje Finance Leader Group, które skupia w swoich strukturach niezależnych doradców finansowych. W sieci działa obecnie 11 różnej wielkości podmiotów, działających w grupie i korzystających z przygotowanych przez nią produktów. Firmy skupione w FLG obsługują już klientów m.in. w Łodzi, Katowicach i Toruniu.
- W naszej grupie skupiamy zarówno indywidualnych doradców finansowych, jak i firmy, które działają już na rynku pod własną marką, ale w przystąpieniu do sieci widzą dla siebie szansę na dalszy rozwój - wyjaśnia Tomasz Bigosiński, wiceprezes Finance Leader Group.
Dla zarządu FLG najważniejsze jest doświadczenie i wiedza przyszłych partnerów. Każdy z doradców ma portfel własnych klientów, którzy cały czas pozostają pod jego opieką. Olbrzymie znaczenie ma również etyka zawodowa i uczciwość względem klientów, którą FLG chce potwierdzić certfikatem wiarygodności oferowanych produktów wydawanym przez Stowarzyszenie Niezależnych Doradców Finansowych.
- Zależy nam na ludziach, którzy potrafią doradzić, a nie tylko sprzedać określony produkt przy pomocy kilku wyuczonych formułek nie rozumiejąc zupełnie jego istoty. Jednak żeby doradzać trzeba mieć wiedzę popartą doświadczeniem. Chcemy, żeby nasi klienci mieli pewność, że w umowie, którą z nimi podpisujemy nie ma żadnych kruczków - mówi Andrzej Piotrowski, prezes spółki Finance Leader Group. - Niestety wiele osób, kupując ubezpieczenia czy produkty finansowe postępuje tak, jakby kupowała samochód ze względu na jego kolor, a nie to, co jest pod maską. Żeby podjąć dobrą decyzję trzeba zajrzeć do wnętrza, czyli dokładnie przeczytać ogólne warunki ubezpieczenia bądź inwestycji. Większość klientów ich zwyczajnie nie czyta, a sprzedawcy też nie są w stanie ich wyjaśnić, bo te warunki są dla nich niezrozumiałe. Dlatego nasza firma stawia sobie za cel współpracę z towarzystwami, które będą sprzedawać wiarygodne produkty zrozumiałe dla doradców i dla klientów.
Wejście do sieci daje nowym partnerom dostęp do szerokiej gamy produktów finansowych przygotowanych w taki sposób, by można było je łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb klientów.
- Pracując w branży finansowej prawie 20 lat zauważyliśmy, że nie zawsze produkt, który jest oferowany przez towarzystwo czy bank, jest produktem dobrym dla klienta - mówi Andrzej Piotrowski. - My mamy bezpośredni kontakt z klientem, więc znamy jego potrzeby, a utrzymując długofalowe stosunki wiemy również, jak sprawdzają się produkty, które oferowaliśmy wcześniej. Mając takie doświadczenie jesteśmy w stanie, na bazie oferty dużych towarzystw ubezpieczeniowych, czy banków, stworzyć paletę własnych produktów najpełniej zaspokajających potrzeby naszych klientów.
(mak)
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Alior Bank rozszerza ofertę wsparcia dla franczyzobiorców. W ramach dwóch uzupełniających się programów mogą łącznie otrzymać do 100 tys. zł brutto.
Emilia Piesik weszła we franczyzowy biznes razem z mamą. Dziś sama ma dzieci i wciąż chwali sobie współpracę z franczyzodawcą.
Małgorzata Rodziewicz od 10 lat jest partnerem Santander Bank Polska. Jak ocenia współpracę z bankiem?
Joanna Ewert długo poznawała od podszewki Santander Bank Polska, aż wreszcie postanowiła zostać jego franczyzobiorczynią. Podczas zeszłorocznych Targów Franczyza została laureatką konkursu TOP Franczyzobiorca, w kategorii „Mistrz sociali”.
Franczyza Alior Banku liczy już 15 lat. Marta Radziwiłko, jedna z pierwszych franczyzobiorczyń marki, mówi, że nigdy się nie zawiodła i ciągle się rozwija.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Kredigo otwiera więcej biur niż planował. Partnerzy, żeby zarobić, muszą nauczyć się dobrze weryfikować klientów.
Fabryka Pizzy zamieniła się we włoską restaurację, która serwuje różnorodne dania. Czy ten ruch się opłacał?
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.