Fuzja na rynku finansowym
Porozumienie inwestycyjne między spółkami zostało zawarte 14 lutego tego roku. Podmiot, który powstanie po połączeniu obu firm będzie funkcjonował na rynku pod marką Money Expert. Jego rozwój wesprze Dom Maklerski IDMSA, akcjonariusz A-Z Finanse, który po fuzji będzie miał 16 proc. udziałów. Spółki rozpoczęły prowadzenie wspólnej działalności operacyjnej w momencie zawarcia porozumienia. Dalsza integracja wszystkich działów obu firm ma nastąpić w ciągu sześciu miesięcy.
- Po połączeniu firma będzie posiadać ponad 1,1 tys. doradców oraz 40 oddziałów własnych w całej Polsce. Dzięki temu będziemy dysponować silnym zespołem ekspertów wyspecjalizowanych w różnych kategoriach produktowych, którzy dodatkowo objęci będą intensywnym programem szkoleniowo-rozwojowym – mówi Robert Barański, wiceprezes Money Expert SA.
Firma zapowiada, że na połączeniu A-Z Finanse i Money Expert skorzystają przede wszystkim franczyzobiorcy, którzy otrzymają dostęp do nowych produktów. Będą oni mogli również liczyć na wsparcie marketingowe i szkoleniowe.
Według szacunków zarządu, po połączeniu Money Expert SA stanie się piątą co do wielkości firmą doradztwa finansowego w Polsce, z wolumenem sprzedaży kredytów hipotecznych w 2011 roku na poziomie 1,540 mln zł. W czołówce są Expander i Open Finance. |
A-Z Finanse świadczy usługi w zakresie doradztwa finansowego i sprzedaży produktów kredytowych oraz oszczędnościowo-inwestycyjnych, we współpracy z bankami i towarzystwami ubezpieczeniowymi. Sieć liczy obecnie 33 placówki - 30 własnych i 3 partnerskie.
Money Expert istnieje na rynku od 2006 roku. Firma proponuje kompleksowe finansowanie w zakresie kredytów hipotecznych, gotówkowych, konsolidacyjnych, samochodowych oraz produktów oszczędnościowo-inwestycyjnych. Usługi Money Expert są dostępne w czterech sieciach sprzedaży – stacjonarnej (14 oddziałów własnych), Activ (mobilni doradcy), Partnerskiej (491 partnerów biznesowych) oraz MECars (specjaliści od kredytów samochodowych).
(mak)
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Alior Bank rozszerza ofertę wsparcia dla franczyzobiorców. W ramach dwóch uzupełniających się programów mogą łącznie otrzymać do 100 tys. zł brutto.
Emilia Piesik weszła we franczyzowy biznes razem z mamą. Dziś sama ma dzieci i wciąż chwali sobie współpracę z franczyzodawcą.
Małgorzata Rodziewicz od 10 lat jest partnerem Santander Bank Polska. Jak ocenia współpracę z bankiem?
Joanna Ewert długo poznawała od podszewki Santander Bank Polska, aż wreszcie postanowiła zostać jego franczyzobiorczynią. Podczas zeszłorocznych Targów Franczyza została laureatką konkursu TOP Franczyzobiorca, w kategorii „Mistrz sociali”.
Franczyza Alior Banku liczy już 15 lat. Marta Radziwiłko, jedna z pierwszych franczyzobiorczyń marki, mówi, że nigdy się nie zawiodła i ciągle się rozwija.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Kredigo otwiera więcej biur niż planował. Partnerzy, żeby zarobić, muszą nauczyć się dobrze weryfikować klientów.
Fabryka Pizzy zamieniła się we włoską restaurację, która serwuje różnorodne dania. Czy ten ruch się opłacał?
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.