Franczyzobiorca w dużym mieście
Od 2007 roku, kiedy eurobank otworzył swoją pierwszą partnerską placówkę powstało ponad 180 oddziałów prowadzonych przez licencjobiorców. W sieci działa także 298 placówek własnych.
- eurobank niemal wyczerpał potencjał otwierania nowych punktów w miastach pomiędzy 12 a 25 tys. mieszkańców. Szukając miejsca na rynku do kolejnych otwarć, realizujemy projekt „nowej franczyzy”, który polega na otwieraniu placówek partnerskich w precyzyjnie wyselekcjonowanych miastach pomiędzy 50 a 300 tys. mieszkańców, czyli tam, gdzie funkcjonują już placówki własne banku. W 2014 roku chcemy osiągnąć liczbę 200 placówek franczyzowych. Każda nowo otwierana placówka posiada dwa stanowiska obsługi klienta i wygodną poczekalnię – mówi Tomasz Pawłowski, dyrektor sieci franczyzowej eurobanku.
Dla powodzenia biznesu prowadzonego pod logo eurobanku najlepiej sprawdzają się są lokale w centrach miastach, w handlowych dzielnicach, czy też głównych deptakach. Wybór lokalizacji determinuje odległość od działającej placówki własnej. Najbliższe otwarcia placówek franczyzowych zaplanowane są w Tczewie i Zgierzu.
Podstawowym wymogiem stawianym partnerom jest kreatywność, zaangażowanie i umiejętności sprzedażowe. Do zestawu tych cech należy dodać również predyspozycje do zarządzania personelem. Dodatkowym atutem jest doświadczenie w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, jak również wiedza teoretyczna i praktyczna na temat finansów. Wysokość inwestycji w placówkę dwustanowiskową wynosi ok. 39 tys. zł. Kwota ta obejmuje zakup kompletnego wyposażenia i wizualizacji wewnętrznej.
– Preferujemy otwieranie placówek dwustanowiskowych ze względu na dążenie do budowania długofalowych relacji z klientami, które wymagają przyjaznych i komfortowych warunków do obsługi klienta – dodaje Tomasz Pawłowski. (dw)
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Alior Bank rozszerza ofertę wsparcia dla franczyzobiorców. W ramach dwóch uzupełniających się programów mogą łącznie otrzymać do 100 tys. zł brutto.
Emilia Piesik weszła we franczyzowy biznes razem z mamą. Dziś sama ma dzieci i wciąż chwali sobie współpracę z franczyzodawcą.
Małgorzata Rodziewicz od 10 lat jest partnerem Santander Bank Polska. Jak ocenia współpracę z bankiem?
Joanna Ewert długo poznawała od podszewki Santander Bank Polska, aż wreszcie postanowiła zostać jego franczyzobiorczynią. Podczas zeszłorocznych Targów Franczyza została laureatką konkursu TOP Franczyzobiorca, w kategorii „Mistrz sociali”.
Franczyza Alior Banku liczy już 15 lat. Marta Radziwiłko, jedna z pierwszych franczyzobiorczyń marki, mówi, że nigdy się nie zawiodła i ciągle się rozwija.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Kredigo otwiera więcej biur niż planował. Partnerzy, żeby zarobić, muszą nauczyć się dobrze weryfikować klientów.
Fabryka Pizzy zamieniła się we włoską restaurację, która serwuje różnorodne dania. Czy ten ruch się opłacał?
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.