Na korporacji nie kończy się życie. Wręcz przeciwnie – zakładając własną firmę, możemy je zacząć na nowo. Przedstawiamy 10 biznesów, dzięki którym rzucisz etat i przejdziesz na swoje.
 

W lipcowym wydaniu 7/2019 (173)

RAPORT SPECJALNY

10 franczyz dla pracowników korporacji
Na korporacji nie kończy się życie. Wręcz przeciwnie – zakładając własną firmę, możemy je zacząć na nowo.

SUPERTEMAT

Popyt na usługi
Zapotrzebowanie na wyspecjalizowanie usługi wciąż rośnie, choć branża nie jest wolna od problemów. W co najbezpieczniej inwestować? Przedstawiamy 12 sprawdzonych pomysłów na zyskowny biznes w branży usługowej. W artykule opisane są warunki współpracy z: ActiV-Net, Agencjawirtualna.pl, iBinder, Northgate Logistics, Rabatem.pl, Blinkee.City, DetailKing, Ecomyjnia, GLS Poland, LG Laundry Lounge, Papilonia, Ship Center.

Biznes dobrze obsłużony
Na rynku usług biznesowych, franczyzobiorcy mają w czym wybierać. W ostatnich miesiącach pojawiło się kilka nowych konceptów franczyzowych.

Interes z duchem czasu
Przedsiębiorcy, którzy świadczą oryginalne usługi, nie narzekają na brak klientów. W jakie marki najlepiej zainwestować?

POMYSŁY NA FIRMĘ

Pub z piwnym menu
Piwa rzemieślnicze mają coraz więcej zwolenników. Browar Pinta postanowił wykorzystać ten trend i stworzyć sieć franczyzowych pubów z kraftowymi piwami.

Zysk na czterech kółkach
Wypożyczalni samochodów jest sporo i żeby przyzwoicie zarobić, trzeba umieć się wyróżnić na tle konkurencji. Albo połączyć siły.

Firma w dobrej formie
Z prowadzeniem klubu fitness jest jak z budowaniem kondycji – trzeba się napracować,
żeby zobaczyć efekty. Warto mieć też dobrego trenera, bo w przeciwnym razie zamiast
osiągnąć sukces, można nabawić się kontuzji.

Karmią kotletami i zarabiają
Czy na prostym menu, opartym na bułce i kotlecie, da się zbudować biznes? Franczyzodawca konceptu Kotlet w Bułce przekonuje, że tak.

Inwestycja w modę, czyli otwieramy sklep odzieżowy
Sklep odzieżowy może być dochodowym biznesem zarówno w dużym, jak i w małym mieście. Pod warunkiem, że dobrze dobierzemy asortyment. I franczyzodawcę, który mądrze nami pokieruje.

Czy opłaca się uprawiać rzepak?
Brak alternatywy dla rzepaku w wielu gałęziach przemysłu zapewnia popyt na ten surowiec. Kto może prowadzić uprawę rzepaku?

E-FIRMA

Od start-upu do partnera Google

Złe ustawienie relacji z inwestorami może zniszczyć najlepszy pomysł na biznes – przekonują założyciele agencji Result Media, która zajmuje się reklamą internetową.

WŁASNY BIZNES

Artystyczne przedszkola Olka Klepacza
Nie mogę wywindować cen czesnego tylko dlatego, że uważam swoje przedszkole za wyjątkowe i mam znane nazwisko. Stawki trzeba dostosować do możliwości rynku, na którym się działa – mówi Olek Klepacz,
lider zespołu Formacja Nieżywych Schabuff i właściciel dwóch przedszkoli.

MÓJ FRANCHISING

Górna półka w małym mieście
Na niewielkim, ale zatłoczonym rynku, lokalny przedsiębiorca wypatrzył niszę i przekonał franczyzodawcę do swojego pomysłu. Wygrali obaj.

OD ZERA DO MILIONERA

Sukces osiągnięty z aptekarską precyzją
Nie marzył o produkcji żywności, ale przyświecał mu wyższy cel. Chcąc zmniejszyć śmiertelność noworodków, Henri Nestlé stworzył pierwsze skondensowane mleko dla dzieci. Po 200 latach, sklepowe półki nadal uginają się pod produktami marki, nie tylko tymi dla najmłodszych.

SONDA

Jak zadbać o rozpoznawalność marki?
Przedsiębiorcy zgodnie twierdzą, że każdy biznes potrzebuje czasu na wypracowanie renomy. Jak to zrobić? Kluczem do sukcesu jest odpowiednia kampania reklamowa i dbałość o klienta.

STEKI MENEDŻERA

Żal byłoby nie skorzystać
– Pracownicy centrali firmy są jednocześnie naszymi franczyzobiorcami. To najlepsza rekomendacja dla naszych konceptów franczyzowych – mówi Marcin Olesiak, właściciel spółki Sweet Gallery.

KATALOG FRANCZYZ I SYSTEMÓW PARTNERSKICH

352 pomysły na firmę. Spróbować może każdy.
Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

ABC FIRMY

Jak legalnie dać pracę obywatelowi Ukrainy
Trudności w znalezieniu pracowników powodują, że coraz chętniej zatrudniamy sąsiadów zza wschodniej granicy. Jakie są różnice w formalnym zatrudnieniu obcokrajowca i rodaka?

ABC FRANCZYZY

Ile kosztuje franczyza?  
Opłaty franczyzowe na rzecz licencjodawcy to koszt, który w swoim budżecie musi uwzględnić franczyzobiorca. Zanim podpiszesz umowę, sprawdź dokładnie, ile będziesz płacić.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, a także w sklepie Publio.pl.


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748