Na korporacji nie kończy się życie. Wręcz przeciwnie – zakładając własną firmę, możemy je zacząć na nowo. Przedstawiamy 10 biznesów, dzięki którym rzucisz etat i przejdziesz na swoje.
 

W lipcowym wydaniu 7/2019 (173)

RAPORT SPECJALNY

10 franczyz dla pracowników korporacji
Na korporacji nie kończy się życie. Wręcz przeciwnie – zakładając własną firmę, możemy je zacząć na nowo.

SUPERTEMAT

Popyt na usługi
Zapotrzebowanie na wyspecjalizowanie usługi wciąż rośnie, choć branża nie jest wolna od problemów. W co najbezpieczniej inwestować? Przedstawiamy 12 sprawdzonych pomysłów na zyskowny biznes w branży usługowej. W artykule opisane są warunki współpracy z: ActiV-Net, Agencjawirtualna.pl, iBinder, Northgate Logistics, Rabatem.pl, Blinkee.City, DetailKing, Ecomyjnia, GLS Poland, LG Laundry Lounge, Papilonia, Ship Center.

Biznes dobrze obsłużony
Na rynku usług biznesowych, franczyzobiorcy mają w czym wybierać. W ostatnich miesiącach pojawiło się kilka nowych konceptów franczyzowych.

Interes z duchem czasu
Przedsiębiorcy, którzy świadczą oryginalne usługi, nie narzekają na brak klientów. W jakie marki najlepiej zainwestować?

POMYSŁY NA FIRMĘ

Pub z piwnym menu
Piwa rzemieślnicze mają coraz więcej zwolenników. Browar Pinta postanowił wykorzystać ten trend i stworzyć sieć franczyzowych pubów z kraftowymi piwami.

Zysk na czterech kółkach
Wypożyczalni samochodów jest sporo i żeby przyzwoicie zarobić, trzeba umieć się wyróżnić na tle konkurencji. Albo połączyć siły.

Firma w dobrej formie
Z prowadzeniem klubu fitness jest jak z budowaniem kondycji – trzeba się napracować,
żeby zobaczyć efekty. Warto mieć też dobrego trenera, bo w przeciwnym razie zamiast
osiągnąć sukces, można nabawić się kontuzji.

Karmią kotletami i zarabiają
Czy na prostym menu, opartym na bułce i kotlecie, da się zbudować biznes? Franczyzodawca konceptu Kotlet w Bułce przekonuje, że tak.

Inwestycja w modę, czyli otwieramy sklep odzieżowy
Sklep odzieżowy może być dochodowym biznesem zarówno w dużym, jak i w małym mieście. Pod warunkiem, że dobrze dobierzemy asortyment. I franczyzodawcę, który mądrze nami pokieruje.

Czy opłaca się uprawiać rzepak?
Brak alternatywy dla rzepaku w wielu gałęziach przemysłu zapewnia popyt na ten surowiec. Kto może prowadzić uprawę rzepaku?

E-FIRMA

Od start-upu do partnera Google

Złe ustawienie relacji z inwestorami może zniszczyć najlepszy pomysł na biznes – przekonują założyciele agencji Result Media, która zajmuje się reklamą internetową.

WŁASNY BIZNES

Artystyczne przedszkola Olka Klepacza
Nie mogę wywindować cen czesnego tylko dlatego, że uważam swoje przedszkole za wyjątkowe i mam znane nazwisko. Stawki trzeba dostosować do możliwości rynku, na którym się działa – mówi Olek Klepacz,
lider zespołu Formacja Nieżywych Schabuff i właściciel dwóch przedszkoli.

MÓJ FRANCHISING

Górna półka w małym mieście
Na niewielkim, ale zatłoczonym rynku, lokalny przedsiębiorca wypatrzył niszę i przekonał franczyzodawcę do swojego pomysłu. Wygrali obaj.

OD ZERA DO MILIONERA

Sukces osiągnięty z aptekarską precyzją
Nie marzył o produkcji żywności, ale przyświecał mu wyższy cel. Chcąc zmniejszyć śmiertelność noworodków, Henri Nestlé stworzył pierwsze skondensowane mleko dla dzieci. Po 200 latach, sklepowe półki nadal uginają się pod produktami marki, nie tylko tymi dla najmłodszych.

SONDA

Jak zadbać o rozpoznawalność marki?
Przedsiębiorcy zgodnie twierdzą, że każdy biznes potrzebuje czasu na wypracowanie renomy. Jak to zrobić? Kluczem do sukcesu jest odpowiednia kampania reklamowa i dbałość o klienta.

STEKI MENEDŻERA

Żal byłoby nie skorzystać
– Pracownicy centrali firmy są jednocześnie naszymi franczyzobiorcami. To najlepsza rekomendacja dla naszych konceptów franczyzowych – mówi Marcin Olesiak, właściciel spółki Sweet Gallery.

KATALOG FRANCZYZ I SYSTEMÓW PARTNERSKICH

352 pomysły na firmę. Spróbować może każdy.
Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

ABC FIRMY

Jak legalnie dać pracę obywatelowi Ukrainy
Trudności w znalezieniu pracowników powodują, że coraz chętniej zatrudniamy sąsiadów zza wschodniej granicy. Jakie są różnice w formalnym zatrudnieniu obcokrajowca i rodaka?

ABC FRANCZYZY

Ile kosztuje franczyza?  
Opłaty franczyzowe na rzecz licencjodawcy to koszt, który w swoim budżecie musi uwzględnić franczyzobiorca. Zanim podpiszesz umowę, sprawdź dokładnie, ile będziesz płacić.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, a także w sklepie Publio.pl.


Zasady i warunki zakupów

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza terenem Polski:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Wszystkie zamówienia wysyłamy w pierwszy dzień roboczy po potwierdzeniu otrzymania zapłaty. Zamówienia lekkie (do 3 egz.) wysyłamy Pocztą Polską. Zamówienia cięższe (4 lub więcej egz.) wysyłamy kurierem Inpost. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski przez Pocztę Polską to zazwyczaj od 1 do 4 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę Polski to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. UWAGA: w okresie pandemii Poczta Polska może dostarczać przesyłki dłużej, dotyczy to zwłaszcza przesyłek zagranicznych, które mogą podlegać kwarantannie. Również nasze biuro funkcjonuje w ograniczonym zakresie, więc przesyłki mogą być nadawane z opóźnieniem. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • karty płatnicze: Google-Pay, Visa, MasterCard, American Express, maestro;
  • przez system bankowości internetowej: mBank, iPKO, ING, Bank Pekao S.A., Santander, Millenium, Alior, Credit Agricole, Inteligo, T-mobile, City-Handlowy,  BOŚ, Bank Nowy BFG, Toyota, Bank Spółdzielczy we Wschowie, Bank Pocztowy, Plus Bank, PayPall, Kasa Stefczyka;
  • tradycyjny przelew bankowy (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni);
  • zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, pozostałe artykuły mogą być zwracane w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres ksiegarnia@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48225608022.