Co tydzień nowy bank
W dwa lata od debiutu w Polsce Polbankowi udało się uruchomić 114 placówek partnerskich i 144 własne oddziały. Na tym Polbank poprzestać nie zamierza. - Planujemy zbudować sieć sprzedaży w miarę równomiernie rozłożoną na mapie Polski. Dzięki partnerom mamy szansę dotrzeć do znacznie większej liczby klientów, także tych w mniejszych miejscowościach – mówi Piotr Głowski.
Zanim Polbank otworzył w Polsce pierwsze oddziały własne, miał już podpisane umowy z przedsiębiorcami chętnymi do zarządzania placówką partnerską. - Trudno było przekonać potencjalnych partnerów, żeby porzucili pracę i zainwestowali w placówkę nieznanej wówczas marki. Zapewnialiśmy ich, że proponowany przez nas model partnerski sprawdzi się w praktyce. Rynek zweryfikował, że mieliśmy rację – mówi Piotr Głowski, dyrektor obszaru sprzedaży Polbanku.
Polbank otwiera obecnie placówki partnerskie w miastach zamieszkałych przez przynajmniej 30-40 tys. mieszkańców. Placówki mają najczęściej 60-80 m2 powierzchni. Przyszły właściciel placówki Polbanku powinien być osobą przedsiębiorczą, mieć praktykę w sprzedaży produktów finansowych lub w prowadzeniu placówek bankowych. Nie może być karany, musi mieć czystą historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej.
Partner Polbanku ponosi koszt przygotowania i wyposażenia placówki partnerskiej w wysokości około 150-200 tys. zł oraz miesięczną opłatę z tytułu wsparcia partnera podczas współpracy z bankiem. Jeśli przedsiębiorca nie dysponuje taką kwotą, Polbank może udzielić mu niskooprocentowanego kredytu nawet do 100 proc. inwestycji. Poza tym partner powinien mieć wolne środki na pensje dla pracowników, czynsz za najem lokalu i opłaty eksploatacyjne na 2-3 pierwsze miesiące działalności placówki.
(smoli)ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Alior Bank rozszerza ofertę wsparcia dla franczyzobiorców. W ramach dwóch uzupełniających się programów mogą łącznie otrzymać do 100 tys. zł brutto.
Emilia Piesik weszła we franczyzowy biznes razem z mamą. Dziś sama ma dzieci i wciąż chwali sobie współpracę z franczyzodawcą.
Małgorzata Rodziewicz od 10 lat jest partnerem Santander Bank Polska. Jak ocenia współpracę z bankiem?
Joanna Ewert długo poznawała od podszewki Santander Bank Polska, aż wreszcie postanowiła zostać jego franczyzobiorczynią. Podczas zeszłorocznych Targów Franczyza została laureatką konkursu TOP Franczyzobiorca, w kategorii „Mistrz sociali”.
Franczyza Alior Banku liczy już 15 lat. Marta Radziwiłko, jedna z pierwszych franczyzobiorczyń marki, mówi, że nigdy się nie zawiodła i ciągle się rozwija.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Kredigo otwiera więcej biur niż planował. Partnerzy, żeby zarobić, muszą nauczyć się dobrze weryfikować klientów.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.