Nowa wizualizacja, więcej placówek
Do połączenia obu banków ma dojść w czwartym kwartale bieżącego roku. Wcześniej potrzebna będzie jeszcze zgoda Komisji Nadzoru Finansowego. Fuzja została przesunięta o kilka miesięcy. Pierwotnie miała nastąpić w pierwszym kwartale 2009 roku. Zarządy BPH i GE Money tłumaczyły tę sytuację „dostosowaniem do nowych warunków”. Jak twierdzą eksperci, wszystko przez zawirowania na rynkach finansowych.
Połączony bank będzie działał pod nazwą Bank BPH. W dniu fuzji powstały bank będzie miał 319 placówek własnych i 150 partnerskich, działających na zasadzie franczyzy. Według założeń, do 2012 roku, sieć dystrybucji obejmie 337 punktów własnych oraz 350 franczyzowych. Ponadto w ramach sieci mają funkcjonować również placówki sprzedaży ratalnej, placówki agencyjne oraz mobilni doradcy.
Wraz z wprowadzeniem nowej marki na rynek, pojawi się nowy logotyp. Będzie on umieszczany na wszystkich nośnikach oraz materiałach promocyjnych banku, począwszy od oznakowania placówek, poprzez stronę internetową, a skończywszy na kartach kredytowych oraz innych materiałach marketingowych.
- Zmiana wizualizacji to proces rozłożony w czasie. Na razie wysyłamy do klientów listy informujące o zmianie logo. Zmiany wyglądu obecnych placówek banku BPH zaczną być dostrzegalne na początku października, jednak większość zmian nastąpi dopiero po zarejestrowaniu prawnej fuzji – wyjaśnia David Kay, p.o. prezesa zarządu GE Money Banku.
Realizowane połączenie obu banków ma się odbyć poprzez przeniesienie majątku GE Money Bank na rzecz Banku Przemysłowo-Handlowego. Akcjonariusze GE Money Bank mają za jedną akcję otrzymać 0,825 akcji BPH. Dzięki takiemu posunięciu kapitał zakładowy nowego banku BPH wzrośnie do ponad 383 mln zł.
(dw)
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Alior Bank rozszerza ofertę wsparcia dla franczyzobiorców. W ramach dwóch uzupełniających się programów mogą łącznie otrzymać do 100 tys. zł brutto.
Emilia Piesik weszła we franczyzowy biznes razem z mamą. Dziś sama ma dzieci i wciąż chwali sobie współpracę z franczyzodawcą.
Małgorzata Rodziewicz od 10 lat jest partnerem Santander Bank Polska. Jak ocenia współpracę z bankiem?
Joanna Ewert długo poznawała od podszewki Santander Bank Polska, aż wreszcie postanowiła zostać jego franczyzobiorczynią. Podczas zeszłorocznych Targów Franczyza została laureatką konkursu TOP Franczyzobiorca, w kategorii „Mistrz sociali”.
Franczyza Alior Banku liczy już 15 lat. Marta Radziwiłko, jedna z pierwszych franczyzobiorczyń marki, mówi, że nigdy się nie zawiodła i ciągle się rozwija.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Kredigo otwiera więcej biur niż planował. Partnerzy, żeby zarobić, muszą nauczyć się dobrze weryfikować klientów.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.