Grupa zakupowa pomaga salonom
K&L Hair Design Group jest grupą zakupową, do której należą cztery salony fryzjerskie w stolicy. Firma chce nawiązać współpracę z przedsiębiorcami zainteresowanymi profitami jakie niesie za sobą przynależność do grupy zakupowej. Dzięki temu będą mogli liczyć na niższe ceny kosmetyków, mebli oraz sprzętu. Do K&L Hair Design Group mogą przyłączyć się zarówno powstające salony, jak i te, które na rynku działają od dłuższego czasu.
- Współpraca z nami ma charakter elastyczny. Nie pobieramy opłat licencyjnych. Chcemy jednak powielać nasze standardy, czyli wysoką jakość obsługi klienta oraz używanie w zrzeszonych salonach tych samych kosmetyków. Salon powinien działać pod logo grupy, jednak nie ma konieczności rezygnowania z dotychczasowej nazwy, do której klienci zdążyli już się przyzwyczaić - mówi Bożena Kurek, przedstawicielka K&L Hair Design Group.
W branży fryzjerskiej zapanowała duża konkurencja. Salony znanych marek powstają przy głównych ulicach miast i w galeriach handlowych. Mniejsze punkty działają na osiedlach. Według Raportu o franczyzie w Polsce przygotowanym przez firmę doradczą PROFIT system w ubiegłym roku w 32 sieciach działało 850 placówek. Większa część rynku to wciąż salony niezrzeszone.
- Jestem zdania, że na dobry produkt zawsze znajdzie się miejsce. Tak samo jest w przypadku nowych salonów fryzjerskich. Znam miasto liczące 20 tys. mieszkańców pod Warszawą, w którym funkcjonuje około 50 punktów - dodaje Bożena Kurek.
Inwestycja w salon fryzjerski zależy od wizji jego właściciela. Trzeba założyć, że na punkt o powierzchni 50 m2 trzeba wydać co najmniej 100 tys. zł. Największym problemem większości salonów jest dobry i lojalny personel. Można zatrudnić początkujących fryzjerów, jednak nie mogą oni stanowić 100 proc. personelu. Potrzebne są również doświadczone osoby, od których inni mogliby się uczyć. Jeśli natomiast właściciel decyduje się na wysłanie młodych adeptów sztuki fryzjerskiej na drogie szkolenia, konieczne może okazać się podpisanie tzw. lojalki. Chodzi o to, aby pracownik, w którego zainwestujemy, nie chciał z nami rozwiązać umowy zaraz po zakończeniu drogiego kursu sfinansowanego z kieszeni pracodawcy.
- Niektórzy zastanawiają się, czy od razu otwierać salon z kilkoma stanowiskami, czy może zacząć od dwóch stanowisk, a potem stopniowo powiększać go o kolejne. Moim zdaniem, jeżeli właściciel adaptuje lokal na potrzeby salonu, to od razu powinien go wyposażyć w całości. Oczywiście nie musimy od początku mieć pełnej obsady fryzjerów, bo tych możemy zatrudnić, kiedy zacznie nas odwiedzać większa liczba klientów - wyjaśnia Bożena Kurek.
(dw)
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Fast Line Studio przyciąga klientów wykonywaniem nawet kilku usług jednocześnie. Czy to się sprawdza?
– Chcemy naszym franczyzobiorcom jak najbardziej ułatwić i usprawnić zarządzanie biznesem – mówi Andrzej Kostiuk z Haircut Express.
Adopt Parfums, francuska marka z ponad 30-letnią tradycją, rozpoczyna rozwój w Polsce. Obecna na całym świecie co dwie sekundy sprzedaje dwa flakony perfum o pojemności 30 ml.
– Zainteresowanie treningami EMS cały czas rośnie – mówi Tomasz Szczołek, współwłaściciel Platinum Active EMS.
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Z Atelier Herosima franczyzobiorcy mogą otworzyć lokale w kilku różnych formatach. A jakie wsparcie otrzymają od franczyzodawcy?
POPULARNE NA FORUM
Biznes z masażystkami z Bali
Jesteśmy salonem masażu i chcielibyśmy zatrudnić 2 masażystów z Bali. Proszę o kontakt z nami pod numerem:+48 789 669 774
Opinie o współpracy z Yasumi
Otworzyłam gabinet Yasumi Instytut Zdrowia i Urody jak żegnałam się z bankiem, kopro, która gdzie jest się pionkiem w grze . Urządzenia wzięłam w leasing. Pracuję z...
Otwieramy park trampolin
Koszt inwestycji to około 1mln zł. "Na zwrot z inwestycji trzeba czekać około roku. Spodziewane przychody w tym biznesie zależą od lokalizacji, przestrzeni, liczby...
Franczyza fitness
Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...
Zamiast etatu, własny salon urody
Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)
Opinie o współpracy z Yasumi
Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...
Gabinet kosmetyczny
Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...
Trening z maszyną
Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.