Mikrobank w powiatach
Pod logo Fines działają od 2005 roku biura pośrednictwa kredytowego oferujące głównie kredyty gotówkowe i konsolidacyjne. Z firmą współpracuje 80 franczyzobiorców, oferta sieci dostępna jest także w ponad 1,8 tys. punktów agencyjnych. W tym roku franczyzodawca chciałby pozyskać 50 partnerów, a docelowo Fines ma się pojawić w każdym mieście powiatowym, co będzie oznaczało ponad 300 placówek w całym kraju.
- Nasz biznes jest zbliżony do konceptu klasycznej mikroplacówki bankowej, z tym, że w naszym oddziale klient ma dostęp do oferty wielu banków. Logiczną konsekwencją tego podobieństwa jest to, że nasze placówki powstają w miejscach. gdzie normalnie powstawałyby placówki bankowe – mówi Przemysław Olczyk, dyrektor ds. rozwoju sieci franczyzowej Fines. – Otwieramy placówki w centrach miast oraz w okolicy dużej liczby punktów handlowych i usługowych, zarówno w małych miejscowościach, jak i dużych miastach. Kluczem do sukcesu nie jest liczba mieszkańców, a przedsiębiorczość i pracowitość franczyzobiorcy – twierdzi przedstawiciel franczyzodawcy.
Przedsiębiorcy zainteresowani współpracą z firmą muszą spełnić kilka wymagań: minimum średnie wykształcenie, posiadanie 9 tys. zł na umeblowanie, oznakowanie lokalu oraz na materiały promocyjne. Franczyzodawca nie pobiera opłaty za przystąpienie do sieci. Wśród kandydatów na partnerów pojawiają się agenci, którzy już prowadzą placówkę pośrednictwa finansowego, osoby z doświadczeniem w branży zainteresowane rezygnacją z etatu na rzecz własnego biznesu oraz inwestorzy, którzy do tej pory nie mieli styczności z finansami. Dobór kandydatów z ostatniej z wymienionych grup jest najbardziej selektywny. Bez względu na dotychczasowe doświadczenie, każdy licencjobiorca otrzymuje pomoc w postaci szkoleń, projektu lokalu, dedykowanych mu infolinii i opieki kierownika regionu.
(dw)
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Alior Bank rozszerza ofertę wsparcia dla franczyzobiorców. W ramach dwóch uzupełniających się programów mogą łącznie otrzymać do 100 tys. zł brutto.
Emilia Piesik weszła we franczyzowy biznes razem z mamą. Dziś sama ma dzieci i wciąż chwali sobie współpracę z franczyzodawcą.
Małgorzata Rodziewicz od 10 lat jest partnerem Santander Bank Polska. Jak ocenia współpracę z bankiem?
Joanna Ewert długo poznawała od podszewki Santander Bank Polska, aż wreszcie postanowiła zostać jego franczyzobiorczynią. Podczas zeszłorocznych Targów Franczyza została laureatką konkursu TOP Franczyzobiorca, w kategorii „Mistrz sociali”.
Franczyza Alior Banku liczy już 15 lat. Marta Radziwiłko, jedna z pierwszych franczyzobiorczyń marki, mówi, że nigdy się nie zawiodła i ciągle się rozwija.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Kredigo otwiera więcej biur niż planował. Partnerzy, żeby zarobić, muszą nauczyć się dobrze weryfikować klientów.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.