Raz to za mało
Marcin Tauber, dyrektor sieci placówek partnerskich Alior Banku.
Franczyza bankowa przestała być biznesem dla każdego. W sumie to dobrze, bo przypadkowość w tak newralgicznej dziedzinie, jaką są finanse, to nic dobrego. Dzisiejsza franczyza bankowa ceni doświadczenie, premiuje dojrzałość i stabilność. Tak jak nie każdy nadaje się na franczyzobiorcę banku, tak nie każdy bank musi mieć sieć partnerską. Krótko mówiąc, sieci franczyzowe są dziś domeną banków o silnej pozycji, które nie stronią od innowacji, a swoje produkty wspierają silnym i profesjonalnym marketingiem.
Zwiększanie liczby placówek partnerskich nie jest już celem Alior Banku. Posiadamy dziś największą sieć partnerską w Polsce. Nie znaczy to jednak, że zbudowaliśmy sieć i na tym koniec. Rynkowa rzeczywistość jest dynamiczna, a raz osiągnięta pozycja nie musi trwać wiecznie. Naszym celem stała się teraz coraz wyższa jakość pracy placówek. Doświadczenie pokazuje, że rynkową rywalizację o klienta wygrywają dziś banki stabilne, posiadające uniwersalną ofertę dla klientów, których są w stanie zatrzymać przy marce. Nie ma ku temu lepszych sposobów niż dobra, szeroka oferta i jakość obsługi klienta oraz dobre z nim relacje. Najlepszy bowiem klient to klient aktywny i lojalny. Aktywność wynika z jego licznych potrzeb, na które my, bankowcy, potrafimy odpowiedzieć, a lojalność z konkurencyjnej oferty i jakości obsługi. Nieustannie pracujemy nad jednym i drugim, bo jeśli bank chce, aby klient do niego wracał, musi być bankiem uniwersalnym. Klient musi chcieć, ale także mieć po co wracać do banku.
To jest proces, który realizujemy wspólnie z partnerami. Bank przygotowuje produkty i wypracowuje standardy, a rolą franczyzobiorcy jest umiejętne korzystanie z narzędzi, które dostaje, i wdrażanie strategii banku. Takie cele można osiągnąć z dobrymi, dojrzałymi franczyzobiorcami, a takich jest coraz więcej, bo franczyza bankowa stała się biznesem dla ludzi pracowitych i cierpliwych. Dobry franczyzobiorca jest jednocześnie doradcą, sprzedawcą i menedżerem. To również ktoś, komu się chce. Ktoś, komu zależy. Ktoś, kogo nie trzeba specjalnie motywować do pracy, bo sam pamięta, że placówka franczyzowa to przede wszystkim jego własny biznes.
Tacy franczyzobiorcy najlepiej rozumieją, że dziś nie jest sztuką raz sprzedać produkt. Dzisiaj raz to za mało. Sztuką jest przekonać klienta do powrotu i uczynić swój bank bankiem pierwszego wyboru. Choć brzmi to jak globalna strategia, nasi franczyzobiorcy realizują ją na swoich lokalnych rynkach.
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Alior Bank rozszerza ofertę wsparcia dla franczyzobiorców. W ramach dwóch uzupełniających się programów mogą łącznie otrzymać do 100 tys. zł brutto.
Emilia Piesik weszła we franczyzowy biznes razem z mamą. Dziś sama ma dzieci i wciąż chwali sobie współpracę z franczyzodawcą.
Małgorzata Rodziewicz od 10 lat jest partnerem Santander Bank Polska. Jak ocenia współpracę z bankiem?
Joanna Ewert długo poznawała od podszewki Santander Bank Polska, aż wreszcie postanowiła zostać jego franczyzobiorczynią. Podczas zeszłorocznych Targów Franczyza została laureatką konkursu TOP Franczyzobiorca, w kategorii „Mistrz sociali”.
Franczyza Alior Banku liczy już 15 lat. Marta Radziwiłko, jedna z pierwszych franczyzobiorczyń marki, mówi, że nigdy się nie zawiodła i ciągle się rozwija.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Kredigo otwiera więcej biur niż planował. Partnerzy, żeby zarobić, muszą nauczyć się dobrze weryfikować klientów.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.