BZ WBK w małych miastach
W kwietniu 2009 roku BZ WBK zakończył rebranding placówek partnerskich i stawia na nową jakość sieci franczyzowej. Spółka zrezygnowała z projektu agencji finansowych minibank i wdraża koncept biznesowy BZ WBK Partner. Nowy projekt ma na celu stworzenie placówek licencyjnych wzorowanych na oddziałach własnych.
Proces wdrażania nowego modelu biznesowego BZ WBK Partner trwał od listopada 2008 r. Obecnie wszystkie placówki licencyjne funkcjonują wyłącznie pod logo BZ WBK Partner. Spółka stawia na rozwój sieci w mniejszych miastach do 35 tys. mieszkańców i na obrzeżach dużych aglomeracji, gdzie rynek finansowy cechuje się niskim nasyceniem produktami finansowymi. Według Kamila Polikowskiego, dyrektora Biura Rozwoju Placówek Partnerskich BZ WBK, małe agencje finansowe z ograniczonym pakietem produktów nie są w stanie zaspokoić tamtejszych potrzeb. BZ WBK chce wykorzystać niszę i rozwinąć multiusługowe placówki partnerskie. - Pozytywnie oceniamy przebieg oraz zakończenie rebrandingu. Jesteśmy zadowoleni z funkcjonowania nowych placówek BZ WBK Partner. Widzimy, że lokalne rynki lepiej chłoną większe placówki licencyjne – mówi Kamil Polikowski.
Proces rebrandingu stanowił wstęp do ujednolicenia całej sieci według wzorców własnych oddziałów BZ WBK. Unifikacja wszystkich placówek przyspieszy ekspansję rynku i zwiększy skuteczność oddziaływania na klientów. Skorzystają na tym również partnerzy, którzy otrzymają możliwość prowadzenia placówki z dostępem do szerszej niż dotychczas oferty produktowej - Chcemy, żeby nowy koncept BZ WBK Partner opierał się na zróżnicowanym pakiecie produktów – mówi Kamil Polikowski. Elastyczne podejście do klienta zwiększy pole działania i umożliwi szybką reakcję na nastroje panujące na rynku.
Wśród produktów dostępnych w oddziałach BZ WBK Partner są m.in. kredyty gotówkowe, konta osobiste, karty płatnicze, usługi Western Union, przyjmowanie płatności za rachunki oraz na zasadzie pośrednictwa, karty kredytowe, kredyty hipoteczne oraz produkty dla firm. Inwestycja w dwustanowiskową placówkę BZ WBK Partner wynosi ok. 22 tys. zł. Jak zapewniają przedstawiciele spółki biznes osiąga rentowność w ciągu pięciu, sześciu miesięcy. Partner BZ WBK nie ponosi opłat wstępnych, otrzymuje bezpłatne i cykliczne szkolenia oraz samodzielnie decyduje o miejscu lokalizacji przyszłej placówki. Zgodnie z planami BZ WBK, do końca 2009 r. ma działać przynajmniej 100 placówek partnerskich.
(mk)
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Alior Bank rozszerza ofertę wsparcia dla franczyzobiorców. W ramach dwóch uzupełniających się programów mogą łącznie otrzymać do 100 tys. zł brutto.
Emilia Piesik weszła we franczyzowy biznes razem z mamą. Dziś sama ma dzieci i wciąż chwali sobie współpracę z franczyzodawcą.
Małgorzata Rodziewicz od 10 lat jest partnerem Santander Bank Polska. Jak ocenia współpracę z bankiem?
Joanna Ewert długo poznawała od podszewki Santander Bank Polska, aż wreszcie postanowiła zostać jego franczyzobiorczynią. Podczas zeszłorocznych Targów Franczyza została laureatką konkursu TOP Franczyzobiorca, w kategorii „Mistrz sociali”.
Franczyza Alior Banku liczy już 15 lat. Marta Radziwiłko, jedna z pierwszych franczyzobiorczyń marki, mówi, że nigdy się nie zawiodła i ciągle się rozwija.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.