Koniec „wolnej amerykanki”
Jak zmienił się rynek doradztwa finansowego w Polsce na przestrzeni ostatnich lat?
Pierwsze spostrzeżenie, które mi się nasuwa, to że skończyła się wolna amerykanka na rynku doradców finansowych. Niezmiernie nas to cieszy. Do tej pory praktycznie każdy, kto zgłosił się do banku i prowadził działalność gospodarczą, mógł podpisać umowę i zastać tzw. „pośrednikiem”. Finance Partner od lat stara się wprowadzić wysokie standardy obsługi klienta. Polegają one nie tylko na miłej atmosferze w biurze, uśmiechu na twarzy i gorącej kawie dla klienta, ale głównie na rzetelności. Dzięki temu klienci do nas wracają i co ważniejsze przyprowadzają nowych klientów.
Jak rozumie pan koniec wspomnianej „wolnej amerykanki” na rynku?
Małe biura kredytowe często działały nie dłużej niż kilka miesięcy, nastawiając się na maksymalny zysk. To działo się oczywiście kosztem klientów. Wspomniane placówki psuły reputację doradcom i przyczyniały się do utraty zaufania klientów. My również odczuwaliśmy skutki działania małych biur kredytowych. Dzisiaj banki praktycznie wstrzymały podpisywanie umów z nowymi biurami i sukcesywnie rozwiązują umowy z opisanymi przeze mnie podmiotami. Dzięki temu odbudowujemy zaufanie klienta i mimo ciężkich czasów, notujemy wzrost zainteresowania naszymi usługami, co przekłada się na sprzedaż.
rozmawiał (gum)
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Alior Bank rozszerza ofertę wsparcia dla franczyzobiorców. W ramach dwóch uzupełniających się programów mogą łącznie otrzymać do 100 tys. zł brutto.
Emilia Piesik weszła we franczyzowy biznes razem z mamą. Dziś sama ma dzieci i wciąż chwali sobie współpracę z franczyzodawcą.
Małgorzata Rodziewicz od 10 lat jest partnerem Santander Bank Polska. Jak ocenia współpracę z bankiem?
Joanna Ewert długo poznawała od podszewki Santander Bank Polska, aż wreszcie postanowiła zostać jego franczyzobiorczynią. Podczas zeszłorocznych Targów Franczyza została laureatką konkursu TOP Franczyzobiorca, w kategorii „Mistrz sociali”.
Franczyza Alior Banku liczy już 15 lat. Marta Radziwiłko, jedna z pierwszych franczyzobiorczyń marki, mówi, że nigdy się nie zawiodła i ciągle się rozwija.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.