Biuro poczeka, klient nie
Firma, pod logo której działa 5 biur, w tym 3 franczyzowe, zajmuje się obsługą finansową klientów. Norton posiada w swojej ofercie kredyty, produkty inwestycyjne, ubezpieczenia oraz usługi księgowe. Pracownicy zajmują się również doradztwem gospodarczym, prawnym i podatkowym. Partner może wybrać jeden z dwóch modeli biznesu - masterfranczyzę lub franczyzę.
- W pierwszym przypadku szukamy osób z dużym doświadczeniem w branży finansowej. Chętnie przejmujemy struktury sprzedaży innych firmy, które otrzymają u nas znacznie większą paletę produktów oraz wsparcie. Biuro powinno powstać maksymalnie dwa miesiące od daty podpisania umowy franczyzowej. Przez ten czas nasz partner, który wdraża się w nowe obowiązki może działać mobilnie i zajmować się rekrutacją personelu. W biurze masterfranczyzobiorcy powinno pracować co najmniej 6 doradców. Optymalną liczbą jest jednak 12 osób, co wynika z bogatej oferty produktowej - tłumaczy Piotr Bijański, dyrektor zarządzający Norton Kancelarie Finansowe.
W drugim modelu - franczyzowym, partner ma możliwość funkcjonowania bez biura, ale nie dłużej niż przez cztery miesiące. Wynika to z tego, że po takim czasie zdąży poznać zasady działania firmy i zacznie generować dochody.
- Chcemy promować naszych partnerów w różny sposób i do tego konieczne jest prowadzenie przez nich placówki. Umożliwia to nam przekazywanie klientów pozyskanych z kampanii reklamowych lub z innych źródeł bezpośrednio do najbliższej kancelarii. W tym modelu ważne jest również doświadczenie w finansach, ale zakładamy możliwość podjęcia współpracy z przedsiębiorcami, którzy mieli doświadczenie w biznesie lub sprzedaży. Takie osobą szybko zaczną osiągać dobre wyniki - dodaje Piotr Bijański.
Głównym klientem firmy nie jest tzw. klient z ulicy, dlatego biura otwierane są w miejscach, gdzie istnieje możliwość zaparkowania i przeprowadzenie dłuższej rozmowy, w trakcie której doradca Norton będzie mógł zbadać potrzeby inwestora.
(dw)
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Alior Bank rozszerza ofertę wsparcia dla franczyzobiorców. W ramach dwóch uzupełniających się programów mogą łącznie otrzymać do 100 tys. zł brutto.
Emilia Piesik weszła we franczyzowy biznes razem z mamą. Dziś sama ma dzieci i wciąż chwali sobie współpracę z franczyzodawcą.
Małgorzata Rodziewicz od 10 lat jest partnerem Santander Bank Polska. Jak ocenia współpracę z bankiem?
Joanna Ewert długo poznawała od podszewki Santander Bank Polska, aż wreszcie postanowiła zostać jego franczyzobiorczynią. Podczas zeszłorocznych Targów Franczyza została laureatką konkursu TOP Franczyzobiorca, w kategorii „Mistrz sociali”.
Franczyza Alior Banku liczy już 15 lat. Marta Radziwiłko, jedna z pierwszych franczyzobiorczyń marki, mówi, że nigdy się nie zawiodła i ciągle się rozwija.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.