Kupiec rozstawia swój kram
Polska Grupa Zakupowa Kupiec powstała w połowie ubiegłego roku, a jej korzenie wiążą się z jedną z bardziej znanych marek na polskim rynku handlowym – eLDe. Nie tylko ze względu na wspólnych założycieli. Dziś bowiem coraz więcej właścicieli sklepów tej marki porzuca dotychczasowy szyld i przechodzi do Grupy. Los wielu z nich stanął pod znakiem zapytania, gdy upadł ich główny dostawca - Rabat Service. Dlatego postanowili go wziąć we własne ręce.
- Większość uczestników naszej Grupy Zakupowej ma już za sobą doświadczenia płynące z funkcjonowania w ramach sieci franczyzowej i zgodnie z ich opinią nie zawsze są one pozytywne. To co najczęściej charakteryzuje struktury franczyzowe w segmencie sklepów osiedlowych to ścisłe powiązanie, często kapitałowe z jedną z wiodących hurtowni ogólnospożywczych – mówi Marcin Bańka, prezes PGZ Kupiec. - Uczestnicy naszej grupy chcą i oczywiście muszą współpracować z hurtowniami - ale na zasadach partnerskich, a nie jako narzędzie realizujące politykę handlową hurtu a w skrajnym przypadku jako przedłużenie ich półki. Polska Grupa Zakupowa Kupiec to przedsiębiorstwo utworzone przez właścicieli sklepów (są jedynymi udziałowcami) i celem jego funkcjonowania jest reprezentowanie ich interesów w stosunku do producentów i dystrybutorów, tak aby wszystkie strony czerpały z tej współpracy wymierne korzyści.
Kupiec powstał na początku 2013 roku. Jak dotąd grupa podpisała 140 umów z dostawcami, a w jej ramach działa już 80 placówek zlokalizowanych na terenie województw: śląskiego, małopolskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego i łódzkiego. Większość z nich mieści się w lokalach od 100 do ponad 300 m2.
-Swoją ofertę kierujemy przedsiębiorców, którzy systematycznie rozwijają swój biznes w obrębie uruchamiania kolejnych sklepów a jednocześnie potrzebują organizacji, która zapewni im korzystną współpracę z kontrahentami bez silnej ingerencji w pozostałe obszary - mówi Bańka. - Tego typu sklepów i ich właścicieli, nienależących jeszcze do żadnej sieci franczyzowej jest nadal sporo na rynku. Są to zazwyczaj wymagający klienci, którzy byli w stanie funkcjonować samodzielnie a nasza firma będzie stanowić dla nich atrakcyjną alternatywę w stosunku do działających już sieci franczyzowych. Nie zamykamy się oczywiście również na te sklepy, które obecnie są zrzeszone w ramach innych sieci.
Marcin Bańka nie wyklucza, że Kupiec w przyszłości przerodzi się w regularną sieć franczyzową – ze wspólnym logotypem, wizualizacją i polityką marketingową. Na razie jednak za wcześnie, by mówić o konkretach.
(gum)
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
– Chcemy się rozwijać we franczyzie, dzięki temu będziemy mogli sprawniej otwierać sklepy w każdym zakątku Polski – mówi Adam Małojec, country manager w Candy Pop.
W branży spożywczej nie brakuje silnych marek, które rozwijają się przez franczyzę. Przyjdź na Targi Franczyza 24-26 października i poznaj ich licencję na biznes.
22 października 2024 roku o godz. 18:00 odbędzie się bezpłatny webinar pt. "5 kroków do otwarcia własnej Żabki". Spotkanie poprowadzą specjaliści ds. franczyzy Żabki, a gościem specjalnym będzie franczyzobiorca sieci.
W związku z planowanym wejściem na warszawską giełdę Żabka – w ramach oferty publicznej – sprzedaje akcje inwestorom indywidualnym i instytucjonalnym. Ile trzeba za nie zapłacić?
Żabka wprowadziła nowy program „Bezpieczny Start” skierowany do osób, które rozważają otwarcie własnej firmy.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Jeśli marzysz o własnym biznesie, szukasz inspiracji lub chcesz dowiedzieć się więcej o franczyzie – teraz jest idealny moment, by działać!
Kredigo otwiera więcej biur niż planował. Partnerzy, żeby zarobić, muszą nauczyć się dobrze weryfikować klientów.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator
Witam. ja w tym roku podpisałem umowę na 5 punktów 2 mam już zrealizowane niestety pozostałe trzy jeszcze nie, niewiem kiedy to nastapi bo pojawia się coraz więcej...
Carrefour Express - supermarket na licencji
Dzień dobry. Szukam chętnych prowadzących sklepy Carrefour do podjęcia współpracy w zakresie umieszczenia na terenie sklepu małego automatu paczkowego. Może być w...
sklepy spożywcze
Pozycjonowanie lokalne to kluczowa strategia dla firm pragnących zwiększyć swoją widoczność wśród lokalnej społeczności. Proces ten skupia się na optymalizacji...
Franczyzodawca otwarty na osoby z niepełnosprawnościami
Jestem osobą niepełnosprawną ostatnio umiarkowanym czy jest szansa żebym mogła wejść we franczyznę i jako osoba niepełnosprawna
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator
Witam, Czy ktoś może zdecydował się na współpracę z zOdido w ramach Odido Elevator i może podzielić się doświadczeniami? Chodzi o twardszą franczyzę / wyposażenie...
Nagrodzeni franczyzobiorcy
Należałoby zostawić sobie te nagrodę na spłatę powstających lawinowo długów franczyzobiorców, którzy przez kanibalizacje lokalizacji padają po kilku miesiącach....
sklepy spożywcze
Polecam Franczyzę sklepów Cortez szybko rozwijająca się marka.
Jubileuszowy sklep
Pani Julito proszę uciekać z sieci póki jeszcze dług nie urósł do niebotycznych rozmiarów