Kariera brokera
CE Brokers funkcjonuje jako broker ubezpieczeniowy na polskim rynku od 2000 roku. Wrocławska firma specjalizuje się w gwarancjach ubezpieczeniowych – produkcie finansowym stworzonym dla firm, które zabezpieczają kontrakty. CE Brokers udziela trzech rodzajów gwarancji ubezpieczeniowych:
- gwarancja zapłaty wadium - zwalnia oferenta (podmiot przystępujący do przetargu) z konieczności wpłacenia wadium organizatorowi przetargu;
- gwarancja należytego wykonania kontraktu - zapewnia inwestorowi wypłatę określonej kwoty, jeżeli wykonawca nie wywiąże się z kontraktu, tj. nie wykona go właściwie lub w terminie; posiadanie takiej gwarancji podnosi wiarygodność wykonawcy;
- gwarancja należytego usunięcia wad i usterek - zabezpiecza beneficjenta, w przypadku, gdy przedmiot kontraktu został wykonany w terminie, jednak jego jakość jest niezadowalająca lub gdy wady ujawnią się po odbiorze końcowym, a wykonawca uchyla się bądź nie jest w stanie usunąć powstałych usterek.
- Działamy na rynku gwarancji ubezpieczeniowych wartym kilkaset milionów złotych rocznie. Wyspecjalizowaliśmy się w tych usługach, bo wiemy, że to specyficzny, ale za to ambitny rynek - twierdzi Maciej Gajec, dyrektor operacyjny CE Brokers.
Od tego roku właściciele firmy postanowili rozwijać się we franczyzie. Przyszli franczyzobiorcy mogą liczyć m.in. na szkolenia z zakresu ubezpieczeń oraz dostęp do systemu zarządzania kontaktami z klientami. Praca brokera wymaga także zakupu smartfona i laptopa. - Obecnie poszukujemy 12 partnerów, głównie w miastach wojewódzkich. Franczyzobiorca nie ponosi żadnych opłat. Przewidujemy, że w drugim roku działalności partner zarobi 10 tys. zł miesięcznie – dodaje Maciej Gajec.
(pz)
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Alior Bank rozszerza ofertę wsparcia dla franczyzobiorców. W ramach dwóch uzupełniających się programów mogą łącznie otrzymać do 100 tys. zł brutto.
Emilia Piesik weszła we franczyzowy biznes razem z mamą. Dziś sama ma dzieci i wciąż chwali sobie współpracę z franczyzodawcą.
Małgorzata Rodziewicz od 10 lat jest partnerem Santander Bank Polska. Jak ocenia współpracę z bankiem?
Joanna Ewert długo poznawała od podszewki Santander Bank Polska, aż wreszcie postanowiła zostać jego franczyzobiorczynią. Podczas zeszłorocznych Targów Franczyza została laureatką konkursu TOP Franczyzobiorca, w kategorii „Mistrz sociali”.
Franczyza Alior Banku liczy już 15 lat. Marta Radziwiłko, jedna z pierwszych franczyzobiorczyń marki, mówi, że nigdy się nie zawiodła i ciągle się rozwija.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.