Biznes dla doświadczonych
Tomasz Pawłowski, dyrektor sieci franczyzowej Eurobanku
Jak wygląda dziś rynek usług finansowych?
Wiele się tu dzieje. Proces zmian rozpoczął się od kryzysu finansowego, który wymógł przemodelowanie biznesu przez wielu graczy. W efekcie tych zmian sektor consumer finance w czystej postaci w zasadzie zniknął z rynku. Tradycyjne biznesy pośrednictwa finansowego od kilku lat są w odwrocie, a multibankowa oferta jest domeną największych firm doradztwa finansowego. Miejsce małych podmiotów z tego sektora zajęły wyspecjalizowane chwilówki.
A co robią banki?
Szukają swojej szansy w ofercie uniwersalnej. W strategiach rozwoju banków dominują trzy kierunki: pozyskiwanie nowych klientów, jakość oraz utrzymanie wysokiej rentowności.
Jak radzą sobie franczyzobiorcy?
System partnerski Eurobanku należy dziś do najbardziej stabilnych na rynku. Sami partnerzy, to przedsiębiorcy, którzy własnym portfelem odpowiadają za biznes. Z jednej strony pilnują kosztów, z drugiej dbają o przychody. Są również świadomi tego, że najważniejszym orężem w walce o niego od kilku lat niezmiennie pozostaje jakość obsługi.
Kto dzisiaj może zostać franczyzobiorcą banku?
Jeszcze kilka lat temu współpracę z bankową siecią partnerską mógł rozpocząć praktycznie każdy. Dzisiaj to biznes, w którym najbardziej liczy się doświadczenie branżowe i zaangażowanie. Franczyzobiorca powinien być po pierwsze doradcą, który potrafi rozpoznać potrzeby klienta, po drugie sprzedawcą, który umie sprzedać produkt i po trzecie dobrym menedżerem, który potrafi zmotywować pracowników i wyegzekwować to, co sam zarządził.
Rozmawiał Marcin Kaleta
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Alior Bank rozszerza ofertę wsparcia dla franczyzobiorców. W ramach dwóch uzupełniających się programów mogą łącznie otrzymać do 100 tys. zł brutto.
Emilia Piesik weszła we franczyzowy biznes razem z mamą. Dziś sama ma dzieci i wciąż chwali sobie współpracę z franczyzodawcą.
Małgorzata Rodziewicz od 10 lat jest partnerem Santander Bank Polska. Jak ocenia współpracę z bankiem?
Joanna Ewert długo poznawała od podszewki Santander Bank Polska, aż wreszcie postanowiła zostać jego franczyzobiorczynią. Podczas zeszłorocznych Targów Franczyza została laureatką konkursu TOP Franczyzobiorca, w kategorii „Mistrz sociali”.
Franczyza Alior Banku liczy już 15 lat. Marta Radziwiłko, jedna z pierwszych franczyzobiorczyń marki, mówi, że nigdy się nie zawiodła i ciągle się rozwija.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.