Pośrednik zamiast banku
Piotr Przedlacki, prezes Fines Operatora Bankowego
We wrześniu 2015 roku marka Fines świętowała otwarcie 100-tnej placówki. Jakie są plany otwarć na 2016?
Poprzedni rok zakończyliśmy z liczbą 130 placówek Fines Operator Bankowy. To oznacza przyrost średnio o pięć biur w miesiącu. Taki wynik nas satysfakcjonuje, ale cały czas przyspieszamy. W styczniu przygotowujemy się na otwarcie 10 kolejnych placówek. Obserwując rosnące zainteresowanie naszą siecią franczyzową oraz biorąc pod uwagę 60 aktualnie trwających procesów otwarć chcielibyśmy, aby na koniec 2016 roku sieć liczyła 220-250 punktów. Cel jest ambitny, ale jak najbardziej wykonalny, tym bardziej że z miesiąca na miesiąc rośnie zainteresowanie naszym konceptem franczyzowym. Banki redukują kolejne swoje oddziały, a w ich miejsce powstają nowe placówki, pod naszym brandem. Szczególnie w mniejszych miejscowościach istnieje zapotrzebowanie na fachowe doradztwo finansowe w tradycyjnej formie, a nasz koncept łączący oferty wielu banków idealnie się w to wpisuje.
Czy w nadchodzących miesiącach należy spodziewać się zmian w prawie, które mogłyby szczególnie poprawić lub utrudnić działalność w branży pośrednictwa finansowego?
Większość nowych regulacji, które będą obowiązywać w tym roku jest już znana, więc jest czas na przygotowanie. Ogólnie są to zmiany korzystne, porządkujące rynek. Oczywiście nie można wykluczyć kolejnych zmian w prawie. Ale to już nie ryzyko biznesowe, tylko niepewność.
Jakie cechy i umiejętności powinna mieć osoba, która pragnie odnieść sukces jako franczyzobiorca w branży pośrednictwa finansowego?
W naszej sieci większość franczyzobiorców posiada doświadczenie w sprzedaży kredytów i takie osoby odnoszą większe sukcesy. Jednak nie jest to warunek konieczny, by poradzić sobie w tym biznesie. Należy wykazać się przedsiębiorczością i zaangażowaniem w prowadzeniu placówki kredytowej, być otwartym i elastycznym, a przede wszystkim mieć kompetencje sprzedażowe i lubić pracę z ludźmi. W placówce Fines obsługą klienta zajmuje się zazwyczaj jeden lub dwóch doradców, ponadto w sprzedaż angażują się sami właściciele. Coraz częściej nasi franczyzobiorcy, usatysfakcjonowani zyskami, otwierają kolejne lokale, mniej czasu poświęcają kontaktom z klientem, a bardziej skupiają się na działaniach marketingowych i strategicznych.
Rozmawiał Grzegorz Morawski
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Alior Bank rozszerza ofertę wsparcia dla franczyzobiorców. W ramach dwóch uzupełniających się programów mogą łącznie otrzymać do 100 tys. zł brutto.
Emilia Piesik weszła we franczyzowy biznes razem z mamą. Dziś sama ma dzieci i wciąż chwali sobie współpracę z franczyzodawcą.
Małgorzata Rodziewicz od 10 lat jest partnerem Santander Bank Polska. Jak ocenia współpracę z bankiem?
Joanna Ewert długo poznawała od podszewki Santander Bank Polska, aż wreszcie postanowiła zostać jego franczyzobiorczynią. Podczas zeszłorocznych Targów Franczyza została laureatką konkursu TOP Franczyzobiorca, w kategorii „Mistrz sociali”.
Franczyza Alior Banku liczy już 15 lat. Marta Radziwiłko, jedna z pierwszych franczyzobiorczyń marki, mówi, że nigdy się nie zawiodła i ciągle się rozwija.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.