Wątpliwości rozwiane
Paweł Rozpara, menedżer operacyjny sieci Groszek
Czym wyróżniają się sklepy Groszek spośród innych spożywczych placówek?
Sklepy należące do sieci Groszek działają w formacie samoobsługowym. W tym celu potrzeba minimum 80 m2 powierzchni. Nasze sklepy zlokalizowane są zarówno w dużych aglomeracjach, jak i w mniejszych miejscowościach. Chcemy być kojarzeni z codziennymi zakupami w przyjemnej atmosferze, z profesjonalnym i życzliwym personelem oraz atrakcyjnymi promocjami. Dlatego ważne, aby placówki sieci znajdowały się bardzo blisko konsumentów, by były wpisane niejako w rytm dnia – po drodze do pracy, szkoły, kościoła, urzędu.
Czy Groszek jest zainteresowany przyjmowaniem do swojej sieci także działające sklepy niezrzeszone?
Posiadamy sprawdzoną ofertę zarówno dla kupców prowadzących samodzielnie, jak i dla tych, którzy rozpoczęcie takiej działalności dopiero planują w lokalu w tzw. stanie surowym. Zapewniamy wizualizację sklepu, projekt aranżacji, właściwe rozplanowanie stoisk i optymalizację powierzchni sprzedażowej, dostęp do dostawców wyposażenia i urządzeń sklepowych. Przy tworzeniu projektów aranżacji uwzględniamy potencjał danej lokalizacji, możliwości architektoniczne lokalu, zwyczaje zakupowe klientów. Nasza oferta umożliwia wprowadzenie także innych usług związanych z funkcjonowaniem sklepu, np. ubezpieczenia grupowe, energia elektryczna, usługi gsm.
Jakie konkretnie działania marketingowe pomagają franczyzobiorcom pozyskać klientów?
Oferujemy partnerom pakiet narzędzi marketingowych, w skład których wchodzą m.in. regularnie wydawane gazetki promocyjne, konkursy, kampanie reklamowe w środkach masowego przekazu, promocje z okazji otwarcia nowych placówek, lokalne akcje sponsorskie, loterie konsumenckie czy indywidualne programy lojalnościowe. Wszystkie te działania wpływają na rozpoznawalność marki, a tym samym bezpośrednio przekładają się na obroty właścicieli sklepów.
Jakie pytania i wątpliwości najczęściej pojawiają się ze strony potencjalnych franczyzobiorców? Które elementy prowadzenia biznesu wydają im się najtrudniejsze?
Przedsiębiorcy często obawiają się, że wstępując do sieci stracą swoją niezależność oraz wpływ na funkcjonowanie swojej firmy. Jednakże elastyczna forma franczyzy, którą proponujemy pomaga w prowadzeniu biznesu, ale nie narzuca sztywnych rozwiązań. Naszym franczyzobiorcom zapewniamy kompleksowe wsparcie zarówno na etapie otwarcia sklepu, jak i w trakcie jego funkcjonowania. Każda placówka handlowa znajduje się pod stałą opieką doradcy klienta sieci Groszek. Zapewniamy pakiet umów z kluczowymi producentami i dajemy możliwość współpracy z największym dystrybutorem FMCG w Polsce – Eurocash Dystrybucja na bardzo korzystnych warunkach. Nowoczesne rozwiązania informatyczne, takie jak e-hurtownia, w znaczący sposób ułatwiają codzienne funkcjonowanie sklepu. Po kilkunastu latach współpracy z franczyzobiorcami wiemy, że kompleksowe wdrożenie wytycznych może dać średnio wzrost sprzedaży o około 18 proc. oraz obniżyć bieżące koszty funkcjonowania sklepu nawet do 48 proc.
rozmawiał (dw)
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
– Chcemy się rozwijać we franczyzie, dzięki temu będziemy mogli sprawniej otwierać sklepy w każdym zakątku Polski – mówi Adam Małojec, country manager w Candy Pop.
W branży spożywczej nie brakuje silnych marek, które rozwijają się przez franczyzę. Przyjdź na Targi Franczyza 24-26 października i poznaj ich licencję na biznes.
22 października 2024 roku o godz. 18:00 odbędzie się bezpłatny webinar pt. "5 kroków do otwarcia własnej Żabki". Spotkanie poprowadzą specjaliści ds. franczyzy Żabki, a gościem specjalnym będzie franczyzobiorca sieci.
W związku z planowanym wejściem na warszawską giełdę Żabka – w ramach oferty publicznej – sprzedaje akcje inwestorom indywidualnym i instytucjonalnym. Ile trzeba za nie zapłacić?
Żabka wprowadziła nowy program „Bezpieczny Start” skierowany do osób, które rozważają otwarcie własnej firmy.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator
Witam. ja w tym roku podpisałem umowę na 5 punktów 2 mam już zrealizowane niestety pozostałe trzy jeszcze nie, niewiem kiedy to nastapi bo pojawia się coraz więcej...
Carrefour Express - supermarket na licencji
Dzień dobry. Szukam chętnych prowadzących sklepy Carrefour do podjęcia współpracy w zakresie umieszczenia na terenie sklepu małego automatu paczkowego. Może być w...
sklepy spożywcze
Pozycjonowanie lokalne to kluczowa strategia dla firm pragnących zwiększyć swoją widoczność wśród lokalnej społeczności. Proces ten skupia się na optymalizacji...
Franczyzodawca otwarty na osoby z niepełnosprawnościami
Jestem osobą niepełnosprawną ostatnio umiarkowanym czy jest szansa żebym mogła wejść we franczyznę i jako osoba niepełnosprawna
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator
Witam, Czy ktoś może zdecydował się na współpracę z zOdido w ramach Odido Elevator i może podzielić się doświadczeniami? Chodzi o twardszą franczyzę / wyposażenie...
Nagrodzeni franczyzobiorcy
Należałoby zostawić sobie te nagrodę na spłatę powstających lawinowo długów franczyzobiorców, którzy przez kanibalizacje lokalizacji padają po kilku miesiącach....
sklepy spożywcze
Polecam Franczyzę sklepów Cortez szybko rozwijająca się marka.
Jubileuszowy sklep
Pani Julito proszę uciekać z sieci póki jeszcze dług nie urósł do niebotycznych rozmiarów