Lokal jak magnes
Multika to ogólnopolska sieć placówek, które świadczą usługi finansowe dla mieszkańców małych i średnich miejscowości. Firma należy do Domu Finansowego QS, którego właścicielem wraz z BNP Paribas Fortis i Sygma Bank jest francuska grupa finansowa LaSer. Do kilkunastu placówek franczyzowych już funkcjonujących pod logo Multika wkrótce dołączą nowe punkty znajdujące się na etapie przygotowania.
- Podstawowymi wymogami lokalizacyjnymi jest miasto o liczbie minimum 20 tysięcy mieszkańców, centrum miasta lub ulica handlowa oraz wejście od strony ciągu komunikacyjnego. Lokal powinien liczyć 25 m2 powierzchni i mieć co najmniej jedną witrynę od strony ulicy. Właściwy wybór miejsca prowadzenia działalności często determinuje terminy uruchomienia kolejnych placówek i dalszy rozwój sieci – komentuje Mariusz Bykowski, dyrektor projektu Nowa Multika.
Koszt inwestycji zamyka się w kwocie 7 tys. zł. Cena obejmuje zakup mebli, komputera, drukarki, niszczarki, skanera i telefonu. Firma przeprowadza bezpłatne szkolenia produktowe i sprzedażowe, daje dostęp do pełnej oferty Domu Finansowego QS oraz systemu informatycznego wspierającego proces sprzedaży. Multika przekazuje również materiały marketingowe, w tym ulotki oraz elementy wizualizacji wewnętrznej i zewnętrznej oraz współfinansuje organizowane przez franczyzobiorcę akcje reklamowe. Wysoką jakość współpracy gwarantują terminowe wypłaty prowizji oraz przejrzystość rozliczeń.
Nowe uregulowania prawne punktów kasowych
Do 24 kwietnia firmy prowadzące okienka kasowe zobowiązane były do złożenia wniosek o wpis do specjalnego rejestru. Przed tą datą klienci, którzy za pośrednictwem upadającej agencji finansowej opłacili rachunki nie tylko nie byliby w stanie odzyskać swoich środków, ale również musieliby ponownie uregulować należności. Wejście w życie ustawy o usługach płatniczych wiąże się z koniecznością wykupienia ubezpieczenia na taki wypadek.(dw)
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Alior Bank rozszerza ofertę wsparcia dla franczyzobiorców. W ramach dwóch uzupełniających się programów mogą łącznie otrzymać do 100 tys. zł brutto.
Emilia Piesik weszła we franczyzowy biznes razem z mamą. Dziś sama ma dzieci i wciąż chwali sobie współpracę z franczyzodawcą.
Małgorzata Rodziewicz od 10 lat jest partnerem Santander Bank Polska. Jak ocenia współpracę z bankiem?
Joanna Ewert długo poznawała od podszewki Santander Bank Polska, aż wreszcie postanowiła zostać jego franczyzobiorczynią. Podczas zeszłorocznych Targów Franczyza została laureatką konkursu TOP Franczyzobiorca, w kategorii „Mistrz sociali”.
Franczyza Alior Banku liczy już 15 lat. Marta Radziwiłko, jedna z pierwszych franczyzobiorczyń marki, mówi, że nigdy się nie zawiodła i ciągle się rozwija.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.