Nauczą dzieci w największych miastach
Pod koniec ubiegłego Mortimer English Club, specjalizujący się w kursach języka angielskiego dla dzieci, pozyskał masterfranczyzobiorcę na terytorium Polski. Jak dotąd powstał punkt partnerski w Otwocku, a kolejny franczyzobiorca już niebawem otworzy szkołę językową na warszawskim Mokotowie. Zajęcia odbywają się także w polskiej centrali sieci w Warszawie. Mortimer chce otwierać placówki w całej Polsce.
Jak twierdzi Anna Bratowska, której niemiecka firma powierzyła misję budowy sieci szkół językowych nad Wisłą, polscy konsumenci stanowią wyjątkowo atrakcyjny rynek dla światowych graczy z branży edukacyjnej.
- Polacy są tradycyjnie przywiązani do idei kształcenia – tłumaczy Bratowska. - W krajach Europy Zachodniej, np. w Wielkiej Brytanii, edukacja nie ma tak dużego znaczenia socjologicznego. Polscy studenci mają uznane w świecie osiągnięcia w zakresie nauk ścisłych, a to w dużej mierze rezultat właśnie dobrych podstaw edukacyjnych budowanych w młodym wieku.
Zagraniczna marka to szczególnie cenny atut również dlatego, że Polacy to wyjątkowo świadomi konsumenci i dwa razy sprawdzają, zanim wyjmą pieniądze z portfela.
- Tak jest zarówno w przypadku plazmowego telewizora, jak i wyboru szkoły dla dziecka – mówi Bratowska. - Zagraniczna marka, jak Mortimer English Club, ale ze swoistą domieszką „Made in Poland” jest dla nich świetnym rozwiązaniem. Taka szkoła jest z jednej strony prowadzona przez polskich przedsiębiorców, a z drugiej ma międzynarodową renomę i system sprawdzony na całym świecie.
Koncepcja nauki angielskiego dla dzieci wykorzystywana w Mortimer English Club została sformułowana w 1995 roku przez Karolę Scheer, założycielkę firmy. Pomysł polega na tym, aby bezstresowo uczyć się języków. Według przedstawicieli firmy nauka nie powinna być zmaganiem, ale świetną zabawą. W Mortimer English Club dzieci uczą się języka poprzez gry i śpiew w języku angielskim. Wedle założenia konceptu, w podobny sposób angielskiego mogą nauczyć się także dorośli. Zajęcia prowadzone są dla różnych grup wiekowych - od dwulatków aż po seniorów z indywidualnym tokiem nauczania. Na całym świecie działa już 288 placówek sieci.
(gum)
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Nie trzeba mieć wykształcenia pedagogicznego, żeby móc prowadzić biznes edukacyjny. Licencję na biznes w tej branży znajdziemy na Targach Franczyza, które odbędą się już 24-26 października.
– Wystarczy 5 tys. zł na opłatę franczyzową i około 10 tys. zł na wynajem i wyposażenie lokalu, aby otworzyć szkołę językową – mówi Katarzyna Albecka, właścicielka Speaky Frog.
Marek Karwański, masterfranczyzobiorca szkoły muzycznej Yamaha, 30 lat temu jako pierwszy otworzył w Polsce placówkę pod tym szyldem.
Zanim Szymon Fenikowski zdecydował się na współpracę z Edukido, dzwonił do innych partnerów z pytaniem, jak im idzie. Co odpowiadali?
Szkole La Mancha przybywa partnerów i klientów. Co przyciąga Polaków do nauki hiszpańskiego?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
POPULARNE NA FORUM
Żłobek
Hej! Chciałabym otworzyć żłobek- macie doświadczenia z jakąś franczyzą? Może jest tutaj jakis właściciel, który zechciałby ze mną porozmawiać nt. opłacalności...
Praca licencjacja - franczyza McDonald's
Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...
Akademia Bystrzaka
Podłączam się do pytania.
Akademia Bystrzaka
Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?
Wirtualna Asystentka?
Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...
Wirtualna Asystentka?
Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...
Czy warto zainwestować w szkołę językową?
Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...
Z korepetytora na dyrektora
Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...