Supermarket na trzy sposoby
Pod szyldem Piotra i Pawła działa dziś 106 sklepów w 60 miastach, z czego franczyzobiorcy prowadzą 49 supermarketów. Firma planuje otwierać każdego roku ok. 20 sklepów. Miesięczna opłata franczyzowa wynosi średnio 1 proc. od obrotów. Szacowany okres zwrotu z inwestycji wynosi 5-6 lat. Piotr i Paweł posiada dobrze zorganizowaną logistykę dostaw. Scentralizowany marketing obejmuje ogólnopolskie duże akcje handlowe, gazetki, katalogi, programy lojalnościowe. Franczyzobiorcy mogą też działać indywidualnie na rynku lokalnym. Przy tej formie aktywności każdy sklep ma swojego opiekuna marketingowego w centrali, który koordynuje wszystkie dodatkowe działania.
Franczyzodawca poszukuje do współpracy osób, które prowadzą własny sklep o powierzchni min. 500 m2. Piotr i Paweł wymaga od partnerów doświadczenia w handlu oraz gotowości rebrandingu własnego sklepu wraz z przyjęciem standardów obowiązujących w sieci. Jeśli przedsiębiorca nie posiada placówki, wówczas przechodzi rekrutację oraz trwające 9 miesięcy szkolenie. Przeszkolonym kandydatom na franczyzobiorców Piotr i Paweł oferuje do przejęcia wybrane sklepy sieci. Trzecią z form przekształcenia sklepu sieci Piotr i Paweł w punkt na licencji jest franczyza pracownicza, tj. przejmowanie przez pracowników sieci funkcjonujących sklepów na preferencyjnych warunkach.
- Nie wskazujemy partnerom dokładnych lokalizacji, powinny to być oczywiście miejsca atrakcyjne handlowo. Średnia powierzchnia sali sprzedaży naszych sklepów wynosi 1,1 tys. m2. Supermarkety Piotr i Paweł zlokalizowane są przede wszystkim w średnich i dużych miastach. W pierwszej kolejności skupiamy się na rozwoju w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców, jednak dopuszczamy możliwość powstawania naszych placówek także w mniejszych, ale atrakcyjnych miejscowościach – mówi Robert Krzak, wiceprezes w spółce Piotr i Paweł ds. franczyzy.
(dw)
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
– Chcemy się rozwijać we franczyzie, dzięki temu będziemy mogli sprawniej otwierać sklepy w każdym zakątku Polski – mówi Adam Małojec, country manager w Candy Pop.
W branży spożywczej nie brakuje silnych marek, które rozwijają się przez franczyzę. Przyjdź na Targi Franczyza 24-26 października i poznaj ich licencję na biznes.
22 października 2024 roku o godz. 18:00 odbędzie się bezpłatny webinar pt. "5 kroków do otwarcia własnej Żabki". Spotkanie poprowadzą specjaliści ds. franczyzy Żabki, a gościem specjalnym będzie franczyzobiorca sieci.
W związku z planowanym wejściem na warszawską giełdę Żabka – w ramach oferty publicznej – sprzedaje akcje inwestorom indywidualnym i instytucjonalnym. Ile trzeba za nie zapłacić?
Żabka wprowadziła nowy program „Bezpieczny Start” skierowany do osób, które rozważają otwarcie własnej firmy.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Kredigo otwiera więcej biur niż planował. Partnerzy, żeby zarobić, muszą nauczyć się dobrze weryfikować klientów.
Fabryka Pizzy zamieniła się we włoską restaurację, która serwuje różnorodne dania. Czy ten ruch się opłacał?
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator
Witam. ja w tym roku podpisałem umowę na 5 punktów 2 mam już zrealizowane niestety pozostałe trzy jeszcze nie, niewiem kiedy to nastapi bo pojawia się coraz więcej...
Carrefour Express - supermarket na licencji
Dzień dobry. Szukam chętnych prowadzących sklepy Carrefour do podjęcia współpracy w zakresie umieszczenia na terenie sklepu małego automatu paczkowego. Może być w...
sklepy spożywcze
Pozycjonowanie lokalne to kluczowa strategia dla firm pragnących zwiększyć swoją widoczność wśród lokalnej społeczności. Proces ten skupia się na optymalizacji...
Franczyzodawca otwarty na osoby z niepełnosprawnościami
Jestem osobą niepełnosprawną ostatnio umiarkowanym czy jest szansa żebym mogła wejść we franczyznę i jako osoba niepełnosprawna
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator
Witam, Czy ktoś może zdecydował się na współpracę z zOdido w ramach Odido Elevator i może podzielić się doświadczeniami? Chodzi o twardszą franczyzę / wyposażenie...
Nagrodzeni franczyzobiorcy
Należałoby zostawić sobie te nagrodę na spłatę powstających lawinowo długów franczyzobiorców, którzy przez kanibalizacje lokalizacji padają po kilku miesiącach....
sklepy spożywcze
Polecam Franczyzę sklepów Cortez szybko rozwijająca się marka.
Jubileuszowy sklep
Pani Julito proszę uciekać z sieci póki jeszcze dług nie urósł do niebotycznych rozmiarów