Stava

INFORMACJE O SYSTEMIE FRANCZYZOWYM

OPIS SYSTEMU FRANCZYZOWEGO

Jesteśmy polską nowoczesną firmą gastro-kurierską. Nasza działalność wywodzi się z branży technologicznej. Zajmujemy się logistyką dla rynku dowozów jedzenia i zakupów. Od 2014 roku realizujemy ją w naszych oddziałach gastro-kurierskich w oparciu o autorski system informatyczny. Naszymi klientami są lokalne restauracje, punkty gastronomiczne, duże restauracje sieciowe oraz sieci sklepów w całej Polsce. To dla nich dowozimy ich posiłki czy artykuły do konsumentów.
Obsługujemy zamówienia, które spływają do naszych klientów z różnych źródeł: te złożone przez telefon, przez stronę internetową restauracji, a także te składane za pomocą portali Pyszne.pl, Glovo czy UberEats.

Nasze dowozy wspierane są najbardziej zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami, które sami opracowaliśmy i stale rozwijamy. Dzięki nim możemy zaoferować naszym klientom niezrównaną efektywność dowozów, która nie jest możliwa do osiągnięcia przez zatrudnianie własnych kurierów.

Jako nasz franczyzobiorca-przewoźnik otrzymasz dostęp do naszych technologicznych narzędzi i szkolenia z ich wykorzystania. Zapewnimy Ci też stabilne zapotrzebowanie na dowozy od naszych klientów oraz duże możliwości skalowania biznesu i zwiększania zysków pod rozpoznawalną i ugruntowaną na polskim rynku marką. Natomiast do Twoich zadań będzie należało zapewnienie nam sprawnej floty pojazdów w danym rejonie, wyposażenia oraz odpowiedniej liczby pracowników pod ustalone wspólnie uprzednio zapotrzebowanie. 

Jesteśmy członkiem Związku Pracodawców HoReCa, oraz Polskiej Organizacji Franczyzodawców, a także jednym z sygnatariuszy i wykonawców Kodeksu Dobrych Praktyk dla Rynku Franczyzy.

JEDNOSTKI WŁASNE

5* (w tym jedna w Niemczech)
* dane na maj 2023

JEDNOSTKI FRANCZYZOWE

49*
* dane na maj 2023

JEDNOSTKI PARTNERSKIE
3*
* dane na maj 2023

ZDJĘCIE PUNKTU SYSTEMU
INFORMACJE DLA FRANCZYZOBIORCY

WSPARCIE DLA FRANCZYZOBIORCY

 • zwrot z inwestycji na poziomie 40-50% rocznie 
 • brak opłaty wstępnej, licencyjnej, marketingowej
 • brak konieczności wchodzenia w relacje z klientami – pozyskiwanie, sprzedaż, obsługę przed i posprzedażową klientów prowadzi centrala
 • stałe wsparcie przydzielonego opiekuna regionalnego
 • partnerskie relacje
 • możliwość prowadzenia oddziału w większej części zdalnie
 • duże możliwości rozwoju i skalowania biznesu
 • najlepsze na rynku i stale udoskonalane narzędzia IT, które optymalizują, automatyzują i pozwalają na wykonanie pracy bez zaawansowanej wiedzy eksperckiej
 • zapewniamy ciągłość i stabilność dostaw według opracowanego wcześniej zapotrzebowania centrali
 • stabilna i znana polska marka z bogatym portfelem klientów
 • wsparcie ekspertów i całych zespołów eksperckich z centrali
 • szkolenia i pełny onboarding

PRZEWIDYWANA SUMA INWESTYCJI

Brak opłaty wstępnej, licencyjnej, marketingowej. Brak opłaty franczyzowej
Kwota inwestycji od 100 tys. zł


PODSTAWOWE WYMAGANIA SIECI

 • posiadanie własnego kapitału w wysokości min. 100 tys. zł
 • min. 5-letnie doświadczenie na rynku pracy w dowolnej branży
 • stabilna i klarowna sytuacja finansowa • dobra organizacja i zorientowanie na rozwój
 • mile widziane doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej
 • mile widziane dodatkowe źródło przychodu •
 • umiejętność zarządzania zespołem pracowników w strukturze rozproszonej będzie dodatkowym atutem

INFORMACJE O FRANCZYZODAWCY
franchising association

Stava S.A.

ul. Kowalska 1, 45-588 Opole

882 437 806

przewoznik@stava.pl

franczyza.stava.pl

Osoba do kontaktu dla kandydatów

Marta Barton

specjalista ds. rekrutacji

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do Stava.

Wiadomość
Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Telefon *
E-mail *

Administratorem danych osobowych jest firma Stava S.A. (ul. Kowalska 1, 45-588 Opole). Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu przedstawienia szczegółów dotyczących systemu franczyzowego Stava oraz nawiązania współpracy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji powyższych celów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych dostępne są w polityce prywatności na stronie franczyza.stava.pl.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Informacje zawarte w katalogu pochodzą od twórców systemów i prezentowane są w celu przybliżenia zasad współpracy z każdą z firm. Przed podpisaniem umowy każdy kandydat na franczyzobiorcę lub partnera powinien sam sprawdzić atrakcyjność oferty i wiarygodność informacji podawanych przez twórcę systemu. Wydawca nie odpowiada za szkody powstałe w wyniku dokonania lub zaniechania przez użytkownika określonych czynności prawnych w imieniu własnym czy też w cudzym imieniu, nawet jeżeli użytkownik przy podejmowaniu decyzji kierował się w jakiejkolwiek mierze informacjami zawartymi w katalogu franczyz.

Redakcja zastrzega sobie prawo do weryfikowania listy systemów oraz informacji zawartych w katalogu. W przypadku otrzymania informacji o tym, że prezentowane dane są nieprawdziwe lub nieaktualne prosimy o kontakt z redakcją.

PROFIT system sp. z o.o., wydawca portalu Franchising.pl, informuje, że nie gromadzi, ani nie przetwarza  informacji wysłanych za pomocą formularza kontaktowego. Wszystkie informacje wprowadzone w ankiecie są wysyłane jako email do organizatora systemu wymienionego w katalogu franczyz. Podmiot otrzymujący przesłane informacje będzie je wykorzystywał w celu udzieleniu informacji na przesłane zapytanie. Przesłanie jakichkolwiek swoich danych osobowych jest dobrowolne, a podmiotem odpowiedzialnym za gromadzenie i przetwarzanie ewentualnych danych osobowych jest organizator systemu otrzymujący formularz kontaktowy.