Kolporter postawił na jedną kartę
Uniwersalna karta do doładowania telefonu komórkowego każdej sieci ma poszerzyć dotychczasową ofertę Kolportera (do tej pory składały się na nią terminale do doładowania własnej produkcji) oraz zwiększyć udziały Kolportera w sektorze rynku kart telefonicznych i elektronicznych doładowań. W ciągu roku od wprowadzenia do oferty terminali Kolporter przejął ok. 25 proc. tego rynku. Oprócz tego, firma chce wdrożyć dodatkowe usługi świadczone za pomocą terminali: wypłaty oraz przekazy gotówkowe, płatności masowe, akceptację kart płatniczych. Pracuje również nad ujednoliceniem wizualizacji sieci sprzedaży.
Grupa Kolporter składa się z 10 spółek. Firmy wchodzące w skład grupy odpowiadają m.in. za obsługę punktów handlowych i sieci sprzedaży, produkują kioski, terminale oraz oferują wyposażenie sklepów i biur. Od lat 90-tych Kolporter rozwija ogólnopolską sieć sprzedaży zarządzaną przez spółkę . Aktualnie w sieciach Kolportera działa 5 Salonów Multimedialnych, 9 Markecików Spożywczych i około 900 saloników prasowych prowadzonych przez partnerów - o ok. 100 punktów mniej niż w ubr.
- Nasze punkty sprzedaży zostały zweryfikowane pod względem osiąganych obrotów, dlatego liczba saloników przejściowo zmalała - wyjaśnia Maciej Topolski, pełnomocnik zarządu Grupy Kolporter. Zapewnia jednak, że zgodnie z planem do końca 2006 roku będzie ich 1200.
Powiązania pomiędzy spółkami z Grupy Kolportera nie ograniczają się do związków kapitałowych. Wszystkie spółki świadczą wzajemnie na rzecz siebie usługi. Kolporter S.A. zajmuje sie dostawą prasy do saloników prasowych, Kolporter Service dostawą innych artykułów do saloników (biurowe, prepaidy, terminale), Kolporter Sieci Handlowe zarządza salonikami, Kolporter Info dostarcza oprogramowanie do saloników, Kolporter Promocja zarządza powierzchnią reklamową na salonikach, a z kolei Condite produkuje meble i wyposażenie saloników.
Aneta WieczorekZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
– Chcemy się rozwijać we franczyzie, dzięki temu będziemy mogli sprawniej otwierać sklepy w każdym zakątku Polski – mówi Adam Małojec, country manager w Candy Pop.
W branży spożywczej nie brakuje silnych marek, które rozwijają się przez franczyzę. Przyjdź na Targi Franczyza 24-26 października i poznaj ich licencję na biznes.
22 października 2024 roku o godz. 18:00 odbędzie się bezpłatny webinar pt. "5 kroków do otwarcia własnej Żabki". Spotkanie poprowadzą specjaliści ds. franczyzy Żabki, a gościem specjalnym będzie franczyzobiorca sieci.
W związku z planowanym wejściem na warszawską giełdę Żabka – w ramach oferty publicznej – sprzedaje akcje inwestorom indywidualnym i instytucjonalnym. Ile trzeba za nie zapłacić?
Żabka wprowadziła nowy program „Bezpieczny Start” skierowany do osób, które rozważają otwarcie własnej firmy.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Kredigo otwiera więcej biur niż planował. Partnerzy, żeby zarobić, muszą nauczyć się dobrze weryfikować klientów.
Fabryka Pizzy zamieniła się we włoską restaurację, która serwuje różnorodne dania. Czy ten ruch się opłacał?
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator
Witam. ja w tym roku podpisałem umowę na 5 punktów 2 mam już zrealizowane niestety pozostałe trzy jeszcze nie, niewiem kiedy to nastapi bo pojawia się coraz więcej...
Carrefour Express - supermarket na licencji
Dzień dobry. Szukam chętnych prowadzących sklepy Carrefour do podjęcia współpracy w zakresie umieszczenia na terenie sklepu małego automatu paczkowego. Może być w...
sklepy spożywcze
Pozycjonowanie lokalne to kluczowa strategia dla firm pragnących zwiększyć swoją widoczność wśród lokalnej społeczności. Proces ten skupia się na optymalizacji...
Franczyzodawca otwarty na osoby z niepełnosprawnościami
Jestem osobą niepełnosprawną ostatnio umiarkowanym czy jest szansa żebym mogła wejść we franczyznę i jako osoba niepełnosprawna
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator
Witam, Czy ktoś może zdecydował się na współpracę z zOdido w ramach Odido Elevator i może podzielić się doświadczeniami? Chodzi o twardszą franczyzę / wyposażenie...
Nagrodzeni franczyzobiorcy
Należałoby zostawić sobie te nagrodę na spłatę powstających lawinowo długów franczyzobiorców, którzy przez kanibalizacje lokalizacji padają po kilku miesiącach....
sklepy spożywcze
Polecam Franczyzę sklepów Cortez szybko rozwijająca się marka.
Jubileuszowy sklep
Pani Julito proszę uciekać z sieci póki jeszcze dług nie urósł do niebotycznych rozmiarów