Promedis liczy na nowych partnerów
W najbliższym czasie firma planuje otwarcie placówek własnych na terenie Łodzi i Gdańska oraz co najmniej cztery akwizycje kapitałowe.
- Rozbudowujemy także sieć placówek partnerskich. Zapewniamy opiekę we wszystkich miejscowościach, w których klienci mają swoje siedziby lub oddziały firmy – mówi Elżbieta Piechota, prezes zarządu Prywatnych Centrów Medycznych Promedis.
Promedis należy do Grupy Impel. W 1998 r. spółka Impel otworzyła we Wrocławiu przychodnię pod nazwą Centrum Medycyny i Rehabilitacji Medar świadczącą opiekę medyczną w zakresie podstawowym, specjalistycznym i rehabilitacyjnym. Dwa lata później przychodnia została przekształcona w firmę Medar, należącą w 100 proc. do Impela. W 2001 r. powstała marka Promedis, pod którą spółka rozpoczęła zdobywanie klientów komercyjnych – firmy zapewniające swoim pracownikom abonamentową opiekę medyczną oraz osoby prywatne. W tym czasie powstało Prywatne Centrum Medyczne Promedis we Wrocławiu oraz pierwsze poza siedzibą firmy centrum w Krakowie. Aby zapewnić opiekę medyczną w całej Polsce rozpoczęto podpisywanie umów z pierwszymi placówkami partnerskimi. Pierwsze kontraktowanie placówek rozpoczęło się w 2002 roku. Obecnie w skład Promedis wchodzą trzy placówki własne we Wrocławiu, dwie w Krakowie oraz po jednej w Katowicach, Poznaniu i w Warszawie. Oprócz centrów medycznych w największych miastach, spółka posiada sieć ponad 420 partnerów oraz przychodnie przyzakładowe w Kłodzku, Warszawie, Wrocławiu i Buku koło Poznania.
Warunki, jakie powinna spełniać placówka partnerska zależą od zakresu oferowanych usług.
- Partner może być poddostawcą usług wyłącznie z zakresu medycyny pracy, jednak najczęściej placówki zapewniają klientom kompleksową opiekę specjalistyczną i rehabilitację. Warunkiem podstawowym jest spełnianie standardów w zakresie jakości i dostępności świadczonych usług określonych w umowach z klientami – mówi Elżbieta Piechota. – Nasi partnerzy zarabiają przede wszystkim na marży ze świadczonych usług - na podstawie zawartych umów za usługi te płaci Promedis. Propozycje zasad rozliczeń z partnerami są ściśle powiązane z wybranym rozwiązaniem kapitałowym: objęciem udziałów, inwestycją w obcym środku trwałym, spółką komandytową, czy w przyszłości z franczyzą.
Placówkom powiązanym z firmą kapitałowo lub na warunkach agencyjnych Promedis oferuje doposażenie w sprzęt diagnostyczny, inwestycje w infrastrukturę placówki, coroczny zakup szczepionek na wynegocjowanych z dostawcami przez firmę, korzystnych warunkach finansowych, szkolenia oraz wsparcie w zakresie wdrażania norm ISO. Partnerzy obsługują abonamentowych klientów oraz orzekają dla współpracujących z Promedis firm ubezpieczeniowych.
- Działy handlowe naszej spółki pozyskują klientów, którzy następnie korzystają z usług placówek partnerskich – mówi Elżbieta Piechota.
Dodatkowo, dzięki współpracy z Promedis placówka, która nie posiada własnego laboratorium ma także możliwość korzystania z sieciowej umowy na badania laboratoryjne.
(aw)
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
– Zakładaliśmy otwarcie pięciu punktów franczyzowych w tym roku. Już w pierwszym półroczu podwoiliśmy ten wynik – mówi Michał Małolepszy, prezes evoGroup.
– Trenerem psów może zostać każdy, kto ma ku temu smykałkę – mówi Piotr Wojtków, trener psów, behawiorysta.
Citybox24.pl tworzy sieć magazynów samoobsługowych. To biznes dla pasywnych inwestorów. Na czym polega współpraca?
Dawid Wiśniewski nie wierzył w Auto Gammę, dopóki nie poznał firmy od środka. Dzisiaj prowadzi dwa warsztaty pod tym szyldem.
Koncept punktów obsługi dofinansowań Czyste Powietrze ledwo wystartował, a już przekroczył liczbę otwarć zaplanowaną na ten rok. Na czym polega ten biznes?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
POPULARNE NA FORUM
Punkt przesyłek kurierskich
Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...
Broker Kurierski
Do Koszałka Można coś więcej o ship center
Interes pompowany helem
Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?
Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb
Punkt przesyłek kurierskich
Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...
Punkt przesyłek kurierskich
To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.
Punkt przesyłek kurierskich
O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...
Punkt przesyłek kurierskich
O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...