Zapaleni biznesmeni
Kariera elektronicznych papierosów rozpoczęła się pod koniec 2010 roku, kiedy w życie weszła ustawa zakazująca palenia w miejscach publicznych, w tym wszelkiego rodzaju lokalach. Wówczas po e-papierosy zaczęli sięgać palacze, którzy nie chcieli rezygnować ze swojego nałogu w klubach czy restauracjach. Ważną grupą klientów stały się również osoby, które nie chcą zrywać z nałogiem, ale szukają zdrowszej alternatywy dla tradycyjnego papierosa. Nowy rynek postanowiła zagospodarować firma Cigger zajmująca się dystrybucją elektronicznych papierosów i akcesoriów niezbędnych do ich użytkowania.
- Kiedy niecały rok temu rozpoczynaliśmy działalność pod marką Cigger postawiliśmy sobie dwa cele. Po pierwsze chcieliśmy stworzyć markę, która będzie kojarzona z wysoką jakością i zaufaniem. Do naszych produktów przekonuje Olaf Lubaszenko, który od początku jest twarzą marki. Naszym drugim celem było zapewnienie szerokiej oferty produktów oraz akcesoriów, co staramy się sukcesywnie wprowadzać w życie poszerzające naszą ofertę m.in. o jednorazowe elektroniczne papierosy – mówi Mariusz Rajzner, wicedyrektor spółki New Smoke, która zajmuje się rozwojem sieci Cigger.
Obecnie Cigger wchodzi na rynek z nowym produktem, którym są jednorazowe e-papierosy. Właściciele sieci chcą je wprowadzić głównie do hoteli oraz innych miejsc, w których palenie dotychczas było zabronione. Cigger ma siedem autoryzowanych punktów, które działają m.in. w Białymstoku, Olsztynie i Toruniu. Elektroniczne papierosy kupić można również w ponad 40 punktach na terenie całego kraju. Firma sprzedaje swoje produkty na wyspach handlowych, które mieszczą się w centrach handlowych oraz w samodzielnych lokalach. Cigger nie pobiera od swoich franczyzobiorców opłat za przystąpienie do sieci, a kwota inwestycji zamyka się w 9 tys. zł. Przyszli franczyzobiorcy najczęściej sami zgłaszają się do firmy z propozycją lokalizacji lub gotowym lokalem.
(mak)
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
– Chcemy się rozwijać we franczyzie, dzięki temu będziemy mogli sprawniej otwierać sklepy w każdym zakątku Polski – mówi Adam Małojec, country manager w Candy Pop.
W branży spożywczej nie brakuje silnych marek, które rozwijają się przez franczyzę. Przyjdź na Targi Franczyza 24-26 października i poznaj ich licencję na biznes.
22 października 2024 roku o godz. 18:00 odbędzie się bezpłatny webinar pt. "5 kroków do otwarcia własnej Żabki". Spotkanie poprowadzą specjaliści ds. franczyzy Żabki, a gościem specjalnym będzie franczyzobiorca sieci.
W związku z planowanym wejściem na warszawską giełdę Żabka – w ramach oferty publicznej – sprzedaje akcje inwestorom indywidualnym i instytucjonalnym. Ile trzeba za nie zapłacić?
Żabka wprowadziła nowy program „Bezpieczny Start” skierowany do osób, które rozważają otwarcie własnej firmy.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator
Witam. ja w tym roku podpisałem umowę na 5 punktów 2 mam już zrealizowane niestety pozostałe trzy jeszcze nie, niewiem kiedy to nastapi bo pojawia się coraz więcej...
Carrefour Express - supermarket na licencji
Dzień dobry. Szukam chętnych prowadzących sklepy Carrefour do podjęcia współpracy w zakresie umieszczenia na terenie sklepu małego automatu paczkowego. Może być w...
sklepy spożywcze
Pozycjonowanie lokalne to kluczowa strategia dla firm pragnących zwiększyć swoją widoczność wśród lokalnej społeczności. Proces ten skupia się na optymalizacji...
Franczyzodawca otwarty na osoby z niepełnosprawnościami
Jestem osobą niepełnosprawną ostatnio umiarkowanym czy jest szansa żebym mogła wejść we franczyznę i jako osoba niepełnosprawna
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator
Witam, Czy ktoś może zdecydował się na współpracę z zOdido w ramach Odido Elevator i może podzielić się doświadczeniami? Chodzi o twardszą franczyzę / wyposażenie...
Nagrodzeni franczyzobiorcy
Należałoby zostawić sobie te nagrodę na spłatę powstających lawinowo długów franczyzobiorców, którzy przez kanibalizacje lokalizacji padają po kilku miesiącach....
sklepy spożywcze
Polecam Franczyzę sklepów Cortez szybko rozwijająca się marka.
Jubileuszowy sklep
Pani Julito proszę uciekać z sieci póki jeszcze dług nie urósł do niebotycznych rozmiarów