Potrzeba co najmniej pięciu samochodów, aby istnienie wypożyczalni miało sens. Ich zakup to koszt ok. 250 tys. zł. Leasing albo wypożyczenie znacznie obniża tę kwotę.
Wtorek
29.12.2015
Carspot.pl zrzesza wypożyczalnie samochodów z całej Polski. Pomoże też tym, którzy dopiero chcą rozpocząć przygodę z tym biznesem.
 

W tej chwili Carspot.pl liczy 10 partnerów z różnych stron kraju. Sieć zrzesza wypożyczalnie m.in. z Wrocławia, Zielonej Góry, Poznania, Krakowa, Śląska, Bydgoszczy, Warszawy czy Gdańska.
– Mogą się do nas przyłączyć małe i średnie przedsiebiorstwa, ale też duże wypożyczalnie – mówi Krzysztof Lisowicz, współwłaściciel Carspot.pl. – Obsługujemy zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych, oferujemy najem krótko- i długoterminowy, podpisując z klientami umowy nawet na 2-3 lata.

Dla doświadczonych i laików

Już istniejące wypożyczalnie, przystępując do sieci Carspot.pl, zyskają przede wszystkim możliwość dotarcia do szerszego grona klientów.
– Pośredniczymy między klientem a naszym partnerem – tłumaczy Krzysztof Lisowicz. – Zamówienia z danego regionu przekazujemy do realizacji wypożyczalniom, działającym na tym terenie. Zapewniamy system rezerwacji on-line oraz mobilne aplikacje do obsługi zamówień. Jedna przeznaczona jest dla klientów, a druga dla naszych partnerów.

Nie ma opłat za przystąpienie do sieci. Wypożyczalnie  jeśli chcą  mogą zachować swoje dotychczasowe logo. Partner miesięcznie płaci 99 zł abonamentu za dostęp do stworzonego przez Carspot.pl serwisu CMR, który pomaga zarządzać flotą. W przypadku, gdy obsługuje klienta zdobytego przez centralę sieci, płaci też 15 proc. prowizji od kwoty netto wystawionej na fakturze.
– Natomiast od zamówień realizowanych dla klientów z własnej bazy nie ma żadnej prowizji – zapewnia właściciel Carspot.pl.

Carspot.pl oferuje też, w ramach franczyzy, pomoc tym, którzy chcą dopiero otworzyć punkt wypożyczania aut.
– Udostępnimy know-how, doradzimy w doborze lokalizacji oraz, co najważniejsze, pomożemy w doborze, dostarczeniu i finansowaniu floty – zapewnia Krzysztof Lisowicz. – Chcemy, by nowopowstałe wypożyczalnie działały pod logo Carspot.pl.

Potrzeba co najmniej pięciu samochodów dla klientów, aby istnienie wypożyczalni miało sens. Ich zakup to koszt ok. 250 tys. zł.
– Pomożemy w uzyskaniu leasingu albo wynajęciu samochodów od dealerów – deklaruje Krzysztof Lisowicz. – Dzięki temu koszt aut spada do 7-10 tys. zł miesięcznie. Do tego należy doliczyć czynsz za biuro i plac lub garaże, w których parkować będą samochody. To jakieś 3-4 tys. zł miesięcznie. Szacujemy, że właściciel powinien zabezpieczyć środki pieniężne na pierwsze pół roku działalności, zanim biznes zacznie na siebie zarabiać.

W przypadku wypożyczalni powstających pod logo Carspot.pl, ich właściciele będą płacić centrali prowizję od każdego obsłużonego klienta.
– W zamian za przystąpienie do sieci franczyzowej każdy partner otrzymuje wsparcie merytoryczne na wszystkich płaszczyznach działalności, kontakty do sprawdzonych i zaufanych partnerów biznesowych, a przede wszystkim szansę na rozwój i działanie pod renomowaną marką o stabilnej pozycji w branży – podkreśla współwłaściciel Carspot.pl.

Jest jeszcze jedna możliwość podjęcia współpracy z siecią. To propozycja dla tych, którzy prowadzą np. warsztaty czy myjnie samochodowe i chcą poszerzyć swoją ofertę. Też mogą liczyć na pomoc w dofinansowaniu zakupu samochodów i pozyskiwaniu klientów. Z doświadczeń Carspot.pl wynika, że taka forma działalności bardzo dobrze prosperuje i często wypożyczalnia staje się nie dodatkowym, ale równoprawnym biznesem.