Stava - niezawodne dowozy

INFORMACJE O SYSTEMIE FRANCZYZOWYM

OPIS SYSTEMU FRANCZYZOWEGO

Franczyza Stava to pierwsza w Europie i największa w Polsce sieć franczyzowa w branży gastro-kurierskiej. Nasze oddziały oferują restauracjom i sklepom usługę dowozu posiłków oraz zakupów do klientów, dzięki czemu przedsiębiorcy nie muszą zatrudniać własnych kierowców, mają niższe koszty oraz szybsze czasy dostawy. Dajemy im korzyści finansowe i przewagę nad konkurencją.

W odróżnieniu do większości ofert franczyzowych, otwarcie oddziału Stava to niepowtarzalna okazja do:

 • wejścia na rynek jako pierwszy z nową usługą - praktycznie bez konkurencji. W większości miast nie ma wciąż żadnej firmy gastro-kurierskiej,
 • wejścia na duży rynek - potencjalnym klientem jest praktycznie każda restauracja, bar oraz kawiarnia w mieście,
 • skorzystania z zalet ciągle rosnącego rynku – rynek dowozów posiłków w Polsce wart jest ponad 9 mld zł i cały czas dynamicznie rośnie
 • możliwość stopniowego inwestowania kapitału zaczynając od niewielkich kwot,
 • franczyzobiorca otrzymuje od nas w 100 proc. gotowy i sprawdzony model biznesowy. Doświadczenie zdobywamy od 2014 roku w kilkudziesięciu miastach o różnej wielkości i populacji.

W tym okresie opracowaliśmy unikalne narzędzia informatyczne optymalizujące i automatyzujące rozdzielanie zleceń kierowcom oraz system sprzedaży i zarządzania oddziałem. Dzięki nim oddział może być rentowny od samego początku, a nasi franczyzobiorcy mają przewagę nad potencjalną konkurencją, polegającą na znacznie wyższej efektywności operacyjnej, która przekłada się na koszty niższe nawet o 50%.

Stava to lider rynku i wydawca corocznych branżowych raportów o rynku dowozów jedzenia. Stava jest członkiem Związku Pracodawców HoReCa oraz Polskiej Organizacji Franczyzodawców.

JEDNOSTKI FRANCZYZOWE

34 + kilka w trakcie uruchamiania

ZDJĘCIE PUNKTU SYSTEMU
INFORMACJE DLA FRANCZYZOBIORCY

WSPARCIE DLA FRANCZYZOBIORCY

 • unikalny system informatyczny autorstwa Stavy, bez którego nie da się efektywnie prowadzić oddziału gastro-kurierskiego. System automatycznie kieruje kurierami oraz wspomaga takie zadania jak m.in. nadzór nad wyposażeniem, rekrutację, układanie grafików czy rozliczenia – co przekłada się na ogromną oszczędność czasu i kosztów związanych z zarządzaniem i administracją oddziałem,
 • pakiet szkoleń teoretycznych i praktycznych w jednym z naszych oddziałów. W sumie miesiąc szkoleń, podczas których od A do Z nauczymy Cię wszystkich aspektów związanych z prowadzeniem oddziału,
 • centralne biuro obsługi klienta dzięki któremu nie musisz odbierać telefonów w bieżących sprawach związanych z pojedynczymi dostawami,
 • wsparcie w zakresie sprzedaży i wyceny usług,
 • wsparcie w zakresie optymalnego układania grafików kurierów,
 • wsparcie w doborze wyposażenia, Specjalna oferta flotowa na najem samochodów,
 • bieżące szkolenia podnoszące kwalifikacje franczyzobiorcy i personelu, Wyłączność na dane miasto lub dzielnicę dużego miasta,
 • dostęp do umów centralnych z sieciami restauracji,
 • w wybranych miastach gwarantujemy na start oddziału obsługę restauracji McDonald’s i sklepu Stokrotka

PRZEWIDYWANA SUMA INWESTYCJI

Początkowa kwota inwestycji do uruchomienia działalności to ok. 50 tys. zł (obejmuje m.in.: 3 pojazdy, wyposażenie kurierów i biura, opłatę wstępną). Ponieważ rozwój oddziału wymaga kupowania kolejnych pojazdów i wyposażenia, wymagany kapitał wynosi wynosi co najmniej 20 tys. zł - pozostała część potrzebnych środków może pochodzić z różnego rodzaju dofinansowań, które pomożemy uzyskać.


PODSTAWOWE WYMAGANIA SIECI

 • osobiste zaangażowanie właściciela w rozwój i prowadzenie oddziału,
 • miasto powyżej 40 tys. mieszkańców.

INFORMACJE O FRANCZYZODAWCY
franchising association

Stava S.A.

ul. Kowalska 1, 45-588 Opole

882 437 806

franczyza@stava.pl

franczyza.stava.pl

Osoba do kontaktu dla kandydatów

Jarosław Chłopecki

kierownik ds. rozwoju sieci 

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do Stava - niezawodne dowozy.

Wiadomość
Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Telefon *
E-mail *

Administratorem danych osobowych jest firma Stava S.A. (ul. Kowalska 1, 45-588 Opole). Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu przedstawienia szczegółów dotyczących systemu franczyzowego Stava - niezawodne dowozy oraz nawiązania współpracy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji powyższych celów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych dostępne są w polityce prywatności na stronie franczyza.stava.pl.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Informacje zawarte w katalogu pochodzą od twórców systemów. Przed podpisaniem umowy o współpracy każdy kandydat powinien sam sprawdzić atrakcyjność oferty każdej z firm. Redakcja zastrzega sobie prawo do weryfikowania listy systemów oraz informacji zawartych w katalogu. W przypadku otrzymania informacji o tym, że prezentowane dane są nieprawdziwe lub nieaktualne prosimy o kontakt z redakcją.

PROFIT system sp. z o.o., wydawca portalu Franchising.pl, informuje, że nie gromadzi, ani nie przetwarza  informacji wysłanych za pomocą formularza kontaktowego. Wszystkie informacje wprowadzone w ankiecie są wysyłane jako email do organizatora systemu wymienionego w katalogu franczyz. Podmiot otrzymujący przesłane informacje będzie je wykorzystywał w celu udzieleniu informacji na przesłane zapytanie. Przesłanie jakichkolwiek swoich danych osobowych jest dobrowolne, a podmiotem odpowiedzialnym za gromadzenie i przetwarzanie ewentualnych danych osobowych jest organizator systemu otrzymujący formularz kontaktowy.