Stava - niezawodne dowozy

INFORMACJE O SYSTEMIE FRANCZYZOWYM

OPIS SYSTEMU FRANCZYZOWEGO

Franczyza Stava to pierwsza w Europie i największa w Polsce sieć franczyzowa w branży gastro-kurierskiej.

Nasze oddziały oferują restauracjom usługę transportu posiłków do klientów, dzięki czemu restauracje nie muszą zatrudniać własnych kierowców, mają niższe koszty oraz szybsze czasy dowozów. Dajemy restauracjom korzyści finansowe i przewagę nad konkurencją.

W odróżnieniu do większości ofert franczyzowych, otwarcie oddziału Stava to niepowtarzalna okazja do:

 • Wejścia na rynek jako pierwszy z nową usługą – praktycznie bez konkurencji. W większości miast nie ma wciąż żadnej firmy gastro-kurierskiej.
 • Wejścia na duży rynek – potencjalnym klientem jest praktycznie każda restauracja, bar oraz kawiarnia w mieście,
 • Skorzystania z zalet ciągle rosnącego rynku – rynek dowozów posiłków w Polsce warty jest 1,5 mld zł i rośnie w tempie 10% rocznie,
 • Możliwość stopniowego inwestowania kapitału zaczynając od niewielkich kwot.

Franczyzobiorca otrzymuje od nas w 100% gotowy i sprawdzony model biznesowy. Doświadczenie zdobywamy od 2014 roku w kilkunastu miastach o różnej wielkości i populacji. 

W tym okresie opracowaliśmy unikalne narzędzia informatyczne optymalizujące i automatyzujące rozdzielanie zleceń kierowcom oraz system sprzedaży i zarządzania oddziałem. Dzięki nim oddział może być rentowny od samego początku, a nasi franczyzobiorcy mają przewagę nad potencjalną konkurencją, polegającą na znacznie wyższej efektywności operacyjnej, która przekłada się na koszty niższe nawet o 50%.

Stava to lider rynku i wydawca corocznych branżowych raportów o rynku dowozów jedzenia. Od 2017 roku Stava jest członkiem Związku Pracodawców HoReCa.  

JEDNOSTKI FRANCZYZOWE

23

ZDJĘCIE PUNKTU SYSTEMU
INFORMACJE DLA FRANCZYZOBIORCY

WSPARCIE DLA FRANCZYZOBIORCY

 • Unikalny system informatyczny autorstwa Stavy, bez którego nie da się efektywnie prowadzić oddziału gastro-kurierskiego. System automatycznie kieruje kurierami oraz wspomaga takie zadania jak m.in. nadzór nad wyposażeniem, rekrutację, układanie grafików czy rozliczenia – co przekłada się na ogromną oszczędność czasu i kosztów związanych z zarządzaniem i administracją oddziałem,
 • Pakiet szkoleń teoretycznych i praktycznych w jednym z naszych oddziałów. W sumie miesiąc szkoleń, podczas których od A do Z nauczymy Cię wszystkich aspektów związanych z prowadzeniem oddziału,
 • Centralne biuro obsługi klienta dzięki któremu nie musisz odbierać telefonów w bieżących sprawach związanych z pojedynczymi dostawami,
 • Wsparcie w zakresie sprzedaży i wyceny usług,
 • Wsparcie w zakresie optymalnego układania grafików kurierów,
 • Wsparcie w doborze wyposażenia,
 • Bieżące szkolenia podnoszące kwalifikacje franczyzobiorcy i personelu,
 • Wyłączność na dane miasto.

PRZEWIDYWANA SUMA INWESTYCJI

Początkowa kwota inwestycji wymagana do uruchomienia działalności to 50 tys. zł (obejmuje m.in.: 3 pojazdy, wyposażenie kurierów i biura, opłatę wstępną).

Ponieważ rozwój oddziału wymaga kupowania kolejnych pojazdów i wyposażenia, wymagany kapitał wynosi od 75 tys.  zł do 400 tys. zł w zależności od wielkości miejscowości.


PODSTAWOWE WYMAGANIA SIECI

 • Osobiste zaangażowanie właściciela w rozwój i prowadzenie oddziału,
 • Miasto powyżej 50 tys. mieszkańców.

INFORMACJE O FRANCZYZODAWCY
franchising association

Stava Sp. z o.o.

ul. Kowalska 1, 45-588 Opole

508 205 932

franczyza@stava.pl

franczyza.stava.pl

Osoba do kontaktu dla kandydatów

Paweł Aksamit

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do Stava - niezawodne dowozy.

Wiadomość
Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Telefon *
E-mail *

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Informacje zawarte w katalogu pochodzą od twórców systemów. Przed podpisaniem umowy o współpracy każdy kandydat powinien sam sprawdzić atrakcyjność oferty każdej z firm. Redakcja zastrzega sobie prawo do weryfikowania listy systemów oraz informacji zawartych w katalogu. W przypadku otrzymania informacji o tym, że prezentowane dane są nieprawdziwe lub nieaktualne prosimy o kontakt z redakcją.

PROFIT system sp. z o.o., wydawca portalu Franchising.pl, informuje, że nie gromadzi, ani nie przetwarza  informacji wysłanych za pomocą formularza kontaktowego. Wszystkie informacje wprowadzone w ankiecie są wysyłane jako email do organizatora systemu wymienionego w katalogu franczyz. Podmiot otrzymujący przesłane informacje będzie je wykorzystywał w celu udzieleniu informacji na przesłane zapytanie. Przesłanie jakichkolwiek swoich danych osobowych jest dobrowolne, a podmiotem odpowiedzialnym za gromadzenie i przetwarzanie ewentualnych danych osobowych jest organizator systemu otrzymujący formularz kontaktowy.