Lokal po amerykańsku

Jack’s Bar & Restaurant ma obecnie dziewięć lokali własnych: siedem w Trójmieście, jeden w Warszawie i jeden w podwarszawskich Łomiankach. To restauracje i bary nawiązujące klimatem do lokali amerykańskich, serwujące głównie amerykańską kuchnię (ale też dania kuchni międzynarodowej). Właściciele marki zdecydowali, że chcą rozwijać sieć w kolejnych miastach i chcą do tego wykorzystać franczyzę.
– Obecnie szukamy franczyzobiorców lub partnerów biznesowych, którzy otworzą restauracje przy rynkach głównych Krakowa, Poznania i Wrocławia – mówi Jacek Czauderna, właściciel konceptu Jack’s Bar & Restaurant. – Mamy wiele telefonów od osób, które chciałyby uruchomić nasz koncept w mniejszych lokalizacjach, ale zdecydowaliśmy, że najpierw będziemy rozbudowywać sieć w największych polskich miastach i zamierzamy trzymać się naszego planu. Co istotne, szukamy franczyzobiorców, którzy mają już doświadczenie w branży gastronomicznej.
Do wyboru są dwa formaty lokalu: barowy lub restauracyjny. Ten ostatni zakłada też możliwość otwarcia restauracji tematycznej. Co to znaczy?
– Np. w naszej restauracji w Warszawie jest kino, z profesjonalnym projektorem, ekranem, nagłośnieniem – wyjaśnia Jacek Czauderna. – W lokalu są kinowe poniedziałki, kiedy przy drinku i posiłku można obejrzeć film. Z kina można także korzystać np. podczas imprez firmowych. Myślę, że podobny pomysł dobrze sprawdziłby się również w innych miastach.
Na uruchomienie formatu barowego potrzebny jest lokal wielkości minimum 80 m2. Restauracja wymaga powierzchni 300 m2. W przypadku baru koszty inwestycji to ok. 2 tys. zł za metr kwadratowy.
– W przypadku restauracji ten koszt będzie większy, ze względu np. na większą kuchnię, konieczność wstawienia większej liczbt mebli – dodaje właściciel Jack’s Bar & Restaurant. – Generalnie ostateczna wysokość inwestycji zależy od stanu wyjściowego lokalu i jego wielkości. My przygotowujemy lokal pod klucz, mamy własną ekipę remontową, która gwarantuje najniższe ceny. Zajmujemy się adaptacją, aranżacją.
Wstępna opłata licencyjna wynosi 80 tys. zł i – jak zapewnia licencjodawca – w całości jest przeznaczana na marketing. Co miesiąc franczyzobiorca musi uiszczać opłatą franczyzową w wysokości 3 proc. od obrotu oraz marketingową – 2,5 proc. od obrotu. Według franczyzodawcy lokal staje się rentowny od trzeciego miesiąca działalności. Zwrot z inwestycji w przypadku formatu barowego następuje po 12-18 miesiącach, a w przypadku restauracji po 2-2,5 roku.
ZOBACZ W KATALOGU




























































































PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

W trakcie wieloletniej stagnacji w obszarze stricte ofert franczyzowych na polskim rynku franczyzowym w segmencie gastronomicznym, postanowiliśmy dokładnie zrewidować naszą ofertę.
Rex Concepts, masterfranczyzobiorca marki Burger King, w tym roku planuje otworzyć w Polsce cztery lokale z tym szyldem. Czy indywidualni franczyzobiorcy będą mogli skorzystać z licencji na biznes Burger Kinga?
Carat Kebab systematycznie otwiera nowe lokale. Często łączą pod jednym dachem kilka marek tego samego franczyzodawcy.
– Na Targi Franczyza mamy dla franczyzobiorców specjalną promocję – zapowiada Kamil Woźniak, franczyzodawca Cukrem i Solą oraz Cafe Słodziak.
– Jestem mile zaskoczona tym, że ta franczyza jest bardzo dobrze zorganizowana. Każdy zna tutaj swoją funkcję. Mamy opiekunów, do których możemy się zwrócić w każdej chwili – mówi Ewelina Ciapała, franczyzobiorczyni Lviv Croissants.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Franczyza pojawiła się na polskim rynku wraz z upadkiem komunizmu, a dziś jest fundamentem rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości. W 2023 roku chętni do założenia firmy mają do wyboru 1350 konceptów franczyzowych.
Rozważasz otwarcie firmy? Najpierw zainwestuj w subskrypcję magazynu "Własny Biznes FRANCHISING" i sprawdź, jaki biznes się opłaca! Tego nie przeczytasz w internecie!
Najlepsze rozwiązania rodzą się z potrzeby. Nie inaczej było w przypadku robota Fidi. Polskie rozwiązanie ma szansę podbić międzynarodowy rynek medyczny.
Żabka kontynuuje program dla początkujących przedsiębiorców „Bezpieczny start”. Dzięki inicjatywie sieci, ponad 50 osób otworzyło swój sklep. W tym roku liczba jego uczestników będzie jeszcze większa.
Plenti oferuje dostęp do innowacji za ułamek ich ceny. Ma też propozycje dla franczyzobiorców.
POPULARNE NA FORUM
Biznes, który bije rekordy
Niestety jako osoba która ma bezpośrednie doświadczenie z ta franczyza, nie moge polecic wspolpracy z nimi. Te artykuly maja na celu tylko nabijanie kolejnych klientow.
Biesiadowo
Tak patrzę i biesiadowo pisze że ma 119 lokali. Ale na ich stronie nie ma nawet 50
Kawiarnie Cafe Nescafe
Nie chciałabym tej franczyzy
McDonalds opinie o franczyzie
Ja bym pomyślała o tej franczyzie
Doświadczenia z Bafra Kebab
Witam wszystkich, zastanawiam się nad otwarciem punktu Bafry Kebab. Czytając komentarze w internecie mam mieszane odczucia. Czy ktoś się tym interesował? Otworzył? Jakie...
Własny, mobilny punkt gastronomiczny lody, gofry, granita - sprzedaż
Dzień dobry, Noszę się z zamiarem sprzedaży przyczepy (cesja leasingu) po franczyzie znanej jako Lodolandia. Jeśli jest ktoś zainteresowany to zachęcam do...
Sushi we franczyzie - przegląd sprawdzonych pomysłów na bines
Pytanie do Redakcji: Dlaczego na pasku reklamowym pojawiają się reklamy franczyzodawców którzy działają na granicy prawa, zawierają w umowach klauzule abuzywne, są...
Ile kosztuje McDonald's?
Ciekawe że budujesz restauracje za własne pieniądze ale zostaję własnością centrali