Przepis na kebab
Prosiak Polski Kebab & Fast Food powstał w Pruszkowie w styczniu 2019 roku.
– Pomysł narodził się z zawiedzionych oczekiwań – uśmiecha się Marcin Ragus, franczyzodawca marki. – Jestem smakoszem kebabów. W Pruszkowie otworzył się wtedy turecki kebab, co do którego miałem spore oczekiwania. Niestety, dania okazały się nijakie i drogie. Doszedłem więc do wniosku, że sam pokażę ludziom jak powinien smakować kebab.
Marcin Ragus postanowił jednak nieco dostosować smak swojego kebaba do kulinarnych upodobań Polaków. A jak wiadomo, ulubionym polskim mięsem jest wieprzowina. Jeśli chodzi o mięso, postawił więc na karkówkę. Tak narodził się Prosiak Polski Kebab & Fast Food.
Przemyślana lokalizacja
Pruszkowski lokal serwuje nie tylko kebaby, ale też inne fast foodowe dania, np. kurczaka z frytkami. Można tu zjeść na miejscu, ale 60-70 proc. zamówień jest w opcji na wynos lub dowóz.
– Na początku źle trafiliśmy z lokalizacją – nie ukrywa Marcin Ragus. – Lokal był trudno dostępny dla klientów. Po roku zmieniliśmy miejsce i teraz jest o wiele lepiej.
Franczyzodawca podkreśla, że wybór odpowiedniej lokalizacji jest kluczem do sukcesu.
– Najlepsze są centra miast, miejsca o dużym ruchu pieszym – mówi Marcin Ragus. – Istotną sprawą jest również możliwość zaparkowania w pobliżu samochodu.
Na razie franczyzodawca Prosiaka chce skupić się na budowaniu sieci w Warszawie i okolicach, ale jest też otwarty na bardziej odległe lokalizacje. W grę wchodzą miasta od kilkunastu tysięcy mieszkańców. Lokale mogą być różne: małe działające tylko w opcji take away, ale też duże, nawet 100-metrowe, z salą konsumpcyjną. Można też prowadzić sprzedaż z food trucka. Koszt inwestycji (zawierający też opłatę wstępną) franczyzodawca szacuje na 35 tys. zł netto – jednak ostateczne wydatki zależą od wielkości lokalu i kosztów jego adaptacji.
Jakość pod kontrolą
Franczyzobiorcy przejdą szkolenia, licencjodawca będzie też z nimi na otwarciu lokalu oraz podczas pierwszego tygodnia działalności. W mięso i sosy do kebabów będą zaopatrywać się w centrali.
– Mamy dopracowane receptury, gwarantujące dobry smak i tę jakość chcemy utrzymać we wszystkich lokalach, działających pod naszą marką – podkreśla Marcin Ragus. – Kupujemy surowe mięso, które marynujemy w przyprawach. Tak przygotowany produkt, razem z sosami, będziemy dostarczać franczyzobiorcom.
Miesięczna opłata wynosi 5 proc. od obrotu netto. Do tego należy doliczyć 2 proc. opłaty marketingowej.
WIZYTÓWKA MARKI PROSIAK POLKI KEBAB
Lokale serwujące kebab oraz dania fast food.
- 1 lokal własny
- przewidywana kwota inwestycji 35 tys. zł netto
- opłaty miesięczne w sumie 7 proc. od obrotu netto

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Prosiak Polski Kebab&Fast Food szuka franczyzobiorców. Będą zarabiać na sprzedaży kebabów, ale według spolszczonej receptury.
Sobota 16 października to ostatni dzień Targów Franczyza 2021. Skorzystajcie z okazji, przyjdźcie do Pałacu Kultury i Nauki i wybierzcie biznes dla siebie!
15 października to kolejny dzień Targów Franczyza. Ci, którzy szukają pomysłu na biznes mają okazję spotkać w jednym miejscu przedstawicieli wielu znanych marek franczyzowych.
14 października to pierwszy dzień Targów Franczyza. Franczyzodawcy najbardziej prestiżowych marek czekają w PKiN na wszystkich zainteresowanych otwarciem własnego biznesu na licencji.
Lody, pizza, food truck czy restauracja? Jeśli myślisz o franczyzie w gastronomii, na Targach Franczyza spotkasz dawców licencji z różnych segmentów tego rynku.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
Xtreme Fitness Gyms otwiera kolejne kluby, ale to nie liczby przyciągają uwagę. Co sprawia, że franczyzobiorcy zostają na dłużej i rozwijają się razem z siecią?
Platforma Tribeware to inteligentny pośrednik między menedżerem a pracownikami. Wskazuje im drogę do przyjętych celów, nagradza za wykonane zadania i wylicza, co udało się dzięki nim zyskać.
Robert Podleś, właściciel firmy Cobi, zaczynał prowadzić biznes w trudnej komunistycznej rzeczywistości. Dzisiaj jego firma sprzedaje swoje produkty do ponad 40 krajów świata. Ale gdyby nie mama, kto wie jak potoczyłyby się jego losy...
Rafał Jaźwiński od trzech lat prowadzi placówkę franczyzową pod marką Northgate Logistics. Specyfika biznesu pozwala obsługiwać klientów na całym świecie.
POPULARNE NA FORUM
Biznes, który bije rekordy
Niestety jako osoba która ma bezpośrednie doświadczenie z ta franczyza, nie moge polecic wspolpracy z nimi. Te artykuly maja na celu tylko nabijanie kolejnych klientow.
Biesiadowo
Tak patrzę i biesiadowo pisze że ma 119 lokali. Ale na ich stronie nie ma nawet 50
Kawiarnie Cafe Nescafe
Nie chciałabym tej franczyzy
McDonalds opinie o franczyzie
Ja bym pomyślała o tej franczyzie
Doświadczenia z Bafra Kebab
Witam wszystkich, zastanawiam się nad otwarciem punktu Bafry Kebab. Czytając komentarze w internecie mam mieszane odczucia. Czy ktoś się tym interesował? Otworzył? Jakie...
Własny, mobilny punkt gastronomiczny lody, gofry, granita - sprzedaż
Dzień dobry, Noszę się z zamiarem sprzedaży przyczepy (cesja leasingu) po franczyzie znanej jako Lodolandia. Jeśli jest ktoś zainteresowany to zachęcam do...
Sushi we franczyzie - przegląd sprawdzonych pomysłów na bines
Pytanie do Redakcji: Dlaczego na pasku reklamowym pojawiają się reklamy franczyzodawców którzy działają na granicy prawa, zawierają w umowach klauzule abuzywne, są...
Ile kosztuje McDonald's?
Ciekawe że budujesz restauracje za własne pieniądze ale zostaję własnością centrali