Mała czarna na rowerze
Mobilne kawiarenki urozmaicają gastronomiczny krajobraz już od dawna, zwłaszcza wiosną i latem. Ten pomysł na biznes wykorzystuje też franczyzodawca marki Tornado Café. Pierwsza kawiarenka z tym szyldem zaczęła działać wiosną 2011 roku. Teraz funkcjonuje pięć placówek własnych (pojawiają się głównie na eventach, m.in. Targach Śniadaniowych, imprezach firmowych, są wypożyczane do filmów i reklam) i jedna franczyzowa (w jednym z warszawskich szpitali).
– Docelowo chcielibyśmy mieć kilkadziesiąt franczyzowych punktów w Polsce – zapowiada Maciej Stanke, franczyzodawca Tornado Café. – Franczyzobiorców szukamy w miastach liczących powyżej 60 tys. mieszkańców oraz w strefach i miasteczkach turystycznych: miejscowościach górskich, nadmorskich, obszarach rekreacyjnych, parkowych, pałacowych.
Mobilne kawiarenki Tornado Café to rowerowe riksze z napędem elektrycznym.
– Mamy jeden, sprawdzony model kawiarenki, który dostarczymy franczyzobiorcy pod wskazany adres – wyjaśnia Maciej Stanke. – Nasze rozwiązania techniczne i najwyższej jakości sprzęt do parzenia kawy dają możliwości pracy praktycznie w każdych warunkach, bez podłączenia do prądu.
Koszt gotowej do pracy kawiarenki to 44,9 tys. zł. Nie ma opłaty za przystąpienie do sieci. Miesięczna opłata franczyzowa to 400 zł plus 5 proc. od obrotu.
Franczyzodawca zapewnia szkolenia z zakresu obsługi kawiarenki, przygotowywania kawy, efektywnej sprzedaży. Wspiera też licencjobiorcę w znalezieniu odpowiedniej lokalizacji, pomaga w załatwieniu formalności związanych z uzyskaniem zgody na postawienie punktu, poleca sprawdzonych dostawców, dba o ogólnokrajowy marketing sieci i przekazuje franczyzobiorcy projekty graficzne i materiały marketingowe i umożliwiające lokalne działania promocyjne.
Mobilna kawiarnia może być biznesem dodatkowym, np. na weekendy, ale może też stać się głównym źródłem dochodu franczyzobiorcy.
– Jeśli ktoś nie chce rzucać pracy, w tygodniu może nadal pracować na etacie, a kawę sprzedawać tylko podczas weekendów – mówi Maciej Stanke. – Przyznam, że ja robiłem podobnie: pracowałem na etacie w innej branży, a w sobotę i niedzielę zajmowałem się sprzedażą kawą. Oczywiście to już dosyć odległa przeszłość. Teraz mój biznes pochłania mnie zawodowo w stu procentach.
Licencjodawca szacuje, że inwestycja w kawiarnię Tornado Café może zacząć się zwracać po sześciu miesiącach.
– Mobilne kawiarnie to zdecydowanie biznes całoroczny – zapewnia franczyzodawca Tornado Café. – W okresie jesienno zimowym działamy podczas wielu, rożnego rodzaju imprez „pod dachem” jak np. targi, imprezy kulinarne, modowe. Mamy też dużo zamówień na eventy firmowe. Zachęcamy potencjalnych franczyzobiorców z południa Polski do zainteresowania się sprzedażą kawy przy stokach narciarskich. Wiemy z doświadczenia, że jakość i dostępność kawy w takich miejscach pozostawia wiele do życzenia.

ZOBACZ W KATALOGU





















































































PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Cukrem i Solą otworzyło kolejny punkt franczyzowy, w planach ma też nową lokalizację własną.
KawoWiniarnia to nowy koncept restauracyjny, który wyróżnia się bogatą kartą kaw i wina. Chce rozwijać się poprzez franczyzę.
Kuchnia azjatycka jest w Polsce coraz bardziej popularna. Zauważyli to też franczyzodawcy, którzy proponują licencją na sushi bar czy restaurację z bogatszym menu.
Segment fast food ma mocną reprezentację we franczyzie. I wciąż przybywa nowych konceptów.
Poszukujemy partnerów do otwarcia pierwszego flagowego sklepu w topowej lokalizacji, który zostanie poszerzony o franczyzę obejmującą wiele jednostek.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Do znalezienia biznesu, w który chciałoby się zainwestować, trzeba się dobrze przygotować. Choć wybór branży i konkretnego systemu franczyzowego jest subiektywny, to ocena części elementów umowy franczyzy podlega obiektywnym kryteriom.
Franczyzę i4-Mobile można połączyć z innym biznesem. A franczyzodawca może nawet pokryć część kosztów inwestycji.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
Northgate Logistics notuje szybki przyrost sieci i nie zamierza tego zmieniać. W ubiegłym roku otworzyła siedem placówek.
Franczyzobiorczyni Agencji Wirtualnej z Gdańska w ciągu trzech lat zbudowała silną markę i zdobyła rzeszę lojalnych klientów. Jak tego dokonała?
POPULARNE NA FORUM
Biznes, który bije rekordy
Niestety jako osoba która ma bezpośrednie doświadczenie z ta franczyza, nie moge polecic wspolpracy z nimi. Te artykuly maja na celu tylko nabijanie kolejnych klientow.
Biesiadowo
Tak patrzę i biesiadowo pisze że ma 119 lokali. Ale na ich stronie nie ma nawet 50
Kawiarnie Cafe Nescafe
Nie chciałabym tej franczyzy
McDonalds opinie o franczyzie
Ja bym pomyślała o tej franczyzie
Doświadczenia z Bafra Kebab
Witam wszystkich, zastanawiam się nad otwarciem punktu Bafry Kebab. Czytając komentarze w internecie mam mieszane odczucia. Czy ktoś się tym interesował? Otworzył? Jakie...
Własny, mobilny punkt gastronomiczny lody, gofry, granita - sprzedaż
Dzień dobry, Noszę się z zamiarem sprzedaży przyczepy (cesja leasingu) po franczyzie znanej jako Lodolandia. Jeśli jest ktoś zainteresowany to zachęcam do...
Sushi we franczyzie - przegląd sprawdzonych pomysłów na bines
Pytanie do Redakcji: Dlaczego na pasku reklamowym pojawiają się reklamy franczyzodawców którzy działają na granicy prawa, zawierają w umowach klauzule abuzywne, są...
Ile kosztuje McDonald's?
Ciekawe że budujesz restauracje za własne pieniądze ale zostaję własnością centrali