Sfinks zarzuca sieci
Sfinks Polska zarządza 177 lokalami gastronomicznymi. Najliczniejsza jest sieć restauracji Sphinx (87 lokali), oprócz tego w portfolio grupy są puby Piwiarnia Warki, restauracje Chłopskie Jadło, Wook i Fabryka Pizzy oraz marki Meta Seta Galareta, Meta Disco i Lepione & Pieczone. Teraz Sfinks chce przygarnąć do swojej sieci właścicieli lokali gastronomicznych, którzy do tej pory działali na własną rękę. Propozycja ma być też rodzajem koła ratunkowego dla tych restauratorów, których w tarapaty wpędziła pandemia COVID-19.
– Pandemia bardzo mocno dotknęła branżę gastronomiczną. Cześć lokali już się nie otworzyła po odmrożeniu, a inne zmagają się z różnymi trudnościami i wielu restauratorów z pewnością martwi się o przyszłość – mówi Dorota Cacek, wiceprezes zarządu Sfinks Polska. – W tej sytuacji marki sieciowe Sfinks Polska mają przewagę w postaci rozpoznawalności, dostępu do atrakcyjnych cenowo zakupów centralnych, sprawdzonej oferty i warunków biznesowych w ramach systemów delivery, programu lojalnościowego dla klientów i wielu innych korzyści wynikających z działania w grupie. Partnerstwo franczyzowe z nami jest szansą, by pozostać w branży, ochronić swoje miejsce pracy, a często i miejsce pracy bliskich, bo wiele restauracji to biznesy rodzinne. Stąd nowa, dostosowana do obecnych realiów rynkowych i elastyczna oferta współpracy franczyzowej, oparta o nasze wieloletnie doświadczenie oraz know-how.
Franczyza za złotówkę
Sfinks wprowadził program „Franczyza za 1 zł”, w ramach którego istniejące restauracje niesieciowe mogą przekształcić się w lokal działający pod jedną z marek operatora: Sphinx, Piwiarnia Warki, Chłopskie Jadło, Fabryka Pizzy oraz Meta. Każda z tych marek ma określone warunki, dotyczące np. wymagań lokalowych. Różnią się też opłatą wstępną za know-how, która wynosi od 10 do 55 tys. zł. Jednak jeśli ktoś zdecyduje się na przystąpienie do sieci do końca tego roku, zostanie zwolniony z opłaty wstępnej. Są też inne promocyjne warunki. Np. opłata franczyzowa przez pierwsze 12 miesięcy wynosi 1 zł. W pierwszym roku nie trzeba też ponosić pełnych kosztów inwestycji, wymaganej przy dopasowaniu lokalu do wymogów sieci. Jednocześnie Sfinks zapewnia, że jako franczyzodawca będzie wspierać swoich nowych partnerów doradczo, także w ramach pozyskania finansowania, np. na zmiany w lokalu, szyldy, logotypy czy inne niezbędne na tym etapie wyróżniki marek.
Restauratorzy, którzy zdecydują się na współpracę franczyzową będą mieć możliwość odstąpienia od umowy po pierwszym roku.
Obecnie w ramach wszystkich konceptów Sfinks Polska działa 90 lokali franczyzowych, z czego najnowszy, w podwarszawskim Piasecznie, uruchomiono już po odmrożeniu gastronomii.
WIZYTÓWKA MARKI SFINKS
Sfinks Polska zarządza obecnie 177 lokalami gastronomicznymi na terenie Polski.
- 87 restauracji Sphinx
- 61 pubów Piwiarnia Warki
- 12 restauracji Fabryka Pizzy
- 2 restauracje Wook
- 12 restauracji Chłopskie Jadło
- 3 lokale pod szyldami Meta Seta Galareta i Meta Disco
- 1 lokal Lepione & Pieczone

ZOBACZ W KATALOGU




























































































PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Koncept Mniami Ice Cream uruchomi w tym sezonie więcej nowych lodziarni, niż wcześniej było w planach.
Sieć Przybij Piątaka przyciąga już wrocławskich studentów, a teraz chce otwierać franczyzowe puby w całej Polsce.
Berlin Döner Kebap rozwija nowy format lokali, z niższą kwotą inwestycji.
Rex Concepts, masterfranczyzobiorca marki Burger King, w tym roku planuje otworzyć w Polsce cztery lokale z tym szyldem. Czy indywidualni franczyzobiorcy będą mogli skorzystać z licencji na biznes Burger Kinga?
– Jestem mile zaskoczona tym, że ta franczyza jest bardzo dobrze zorganizowana. Każdy zna tutaj swoją funkcję. Mamy opiekunów, do których możemy się zwrócić w każdej chwili – mówi Ewelina Ciapała, franczyzobiorczyni Lviv Croissants.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Emotka – sieć edukacyjna oferująca zajęcia dla dzieci – rozwija się w modelu franczyzowym i poszukuje nowych partnerów. Firma specjalizuje się w programach uczących dzieci radzenia sobie z emocjami i budowania relacji społecznych.
Agencja Wirtualna to koncept franczyzowy, który pozwala rozpocząć własną działalność w marketingu internetowym bez doświadczenia i dużych inwestycji.
Marka Quiosque do końca tego roku otworzy 20 nowych salonów. Jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać się franczyzobiorcą marki?
Najlepsze rozwiązania rodzą się z potrzeby. Nie inaczej było w przypadku robota Fidi. Polskie rozwiązanie ma szansę podbić międzynarodowy rynek medyczny.
Plenti oferuje dostęp do innowacji za ułamek ich ceny. Ma też propozycje dla franczyzobiorców.
POPULARNE NA FORUM
Biznes, który bije rekordy
Niestety jako osoba która ma bezpośrednie doświadczenie z ta franczyza, nie moge polecic wspolpracy z nimi. Te artykuly maja na celu tylko nabijanie kolejnych klientow.
Biesiadowo
Tak patrzę i biesiadowo pisze że ma 119 lokali. Ale na ich stronie nie ma nawet 50
Kawiarnie Cafe Nescafe
Nie chciałabym tej franczyzy
McDonalds opinie o franczyzie
Ja bym pomyślała o tej franczyzie
Doświadczenia z Bafra Kebab
Witam wszystkich, zastanawiam się nad otwarciem punktu Bafry Kebab. Czytając komentarze w internecie mam mieszane odczucia. Czy ktoś się tym interesował? Otworzył? Jakie...
Własny, mobilny punkt gastronomiczny lody, gofry, granita - sprzedaż
Dzień dobry, Noszę się z zamiarem sprzedaży przyczepy (cesja leasingu) po franczyzie znanej jako Lodolandia. Jeśli jest ktoś zainteresowany to zachęcam do...
Sushi we franczyzie - przegląd sprawdzonych pomysłów na bines
Pytanie do Redakcji: Dlaczego na pasku reklamowym pojawiają się reklamy franczyzodawców którzy działają na granicy prawa, zawierają w umowach klauzule abuzywne, są...
Ile kosztuje McDonald's?
Ciekawe że budujesz restauracje za własne pieniądze ale zostaję własnością centrali